Sporcu adamın dışarda beslenmesi hakkında..

Konusu 'Dertleşme' forumundadır ve Dexter_Morgan tarafından 4 Şubat 2012 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 12 üye.
  1. Dexter_Morgan

Dexter_Morgan Üye

Beğenileri:
    665
    Ödül Puanları:
    123
    Selam,

Okulda, dershanede , işte kısaca hergün akşama kadar dışardayım. Bazen sevgilimle dışarda yemek yiyoruz ama yağsız ızgara veya pilav yapan yer bulamıyoruz haliyle bu da beslenmemi etkiliyor. Definasyonda ne yapacağım bilemiyorum.

Ve çevremdekilerle çok tartışıyorum bu konuda.

İşyerindeki yemekler ise tabıldot. Sebze ve tatlı oluyor genellikle. Bana göre değil, yemekten sonra 1 adet protein bar tüketmeyi düşünüyorum maddi durumu zorlayacak gibi.

2. Dynamo

Dynamo Üye

Beğenileri:
    1.714
    Ödül Puanları:
    123
    Yer:
    İstanbul
    Dışarıda yiyeceksen. Tavuk,balık,köfte yiyebilirsin. Veya ton balıklı salata gibi alternatifler satılıyor.

3. draft

draft Üye

Beğenileri:
    1.691
    Ödül Puanları:
    123
    Meslek:
    Mimar
    Yer:
    İstanbul
    Her akşam ertesi günkü planıma göre tüm öğünlerimi hazırlıyorum. Hatta şu an yarın yiyeceğim 1 kilo et fırında pişiyor, salatalarıda hazırlayıp dolaba koydum. Dışarı çıkacağım zaman kim ne derse desin hem bütçe dostu hemde sporcu diyetine uygun şekilde öğünlerimi hazırlayıp yanımda götürüyorum. Protein barı tüketeceğinize aynı fiyata tavuk göğsü alıp 2-3 öğünü o fiyata çıkartmış oluyorsunuz. Tek yapmanız gereken biraz vakit ayırıp yemeklerinizi pişirmeniz. İş yerindeki yemeğe gelince tatlı yemeyi verin. Proteini azsa yanınızda götürdüğünüz tavuk göğsünü tüketin.

sporcu., Kara Kalem, bravehearts ve diğer 6 kişi bunu beğendi.
  4. Cidade de Deus

Cidade de Deus Üye

Beğenileri:
    1.717
    Ödül Puanları:
    123
    Yer:
    İstanbul
    Ben ehliyet kursuna giderken çok zorlandım tam 6 saat sürüyordu ve öğlen yemek için pek bir alternarif yoktu ama çok güzel alternatif buldum kendimce nohut pilav tavuk satan bir yer buldum ve onu yedım tavuk gogusu kullanıyorlardı

proteın ve karbonhıdrat açısından çok iyi hemde yağı azdı belkıde yoktu

onun dısında dısarda tavuk şişte olabılır pliçte olabılır ama bohut pılav tavuk satıcıları favorım.

5. Knec

Knec Üye

Beğenileri:
    81
    Ödül Puanları:
    38
    Draft özellikle hayranım, her yere yemeğini götürmen konusunda :)

İş, dershane zamanlari draftin dediği gibi yemeğini götürebilirsin, yada dışarda tost ,sandviç gibi karbonhidratli yiyeceğin sonunda yanında götürceğin 1 pet şişe whey ile protein ihtiyacini karşılarsın.Dışarda yiyeceksen kız arkadaşınla, araştır bul yakınında ev yemeği yapan gibi bir yer varsa, kız arkadaşınla gidip yiyebileceğiniz bir yer, kız arkadaşında kendi zevkine göre, sende tavuk sote veya etli yemekler yiyebilirsin :)

Tabi diyette o biraz zor, cünkü dışarda yapılan yemeklerde her zaman lezzete önem verildiği için yağlı oluyorlar.

6. Ec0

Ec0 Yeni Üye

Beğenileri:
    409
    Ödül Puanları:
    0
    öyle aslında doğrusu götürmek ama bazı durumlarda götürmesi ayıp kaçacağı düşüncesinde bir yandan haklı arkadaş çevresi kız arkadaşı filan garip kaçar. en iyisi nap biliyormusun kız arkadaşına bir bahane söyle haftada 1-2 kez çıkın dışarı haftada 1-2 akşam öğünü aksatabilirsin ama arkadaşlarınla hiç çıkma gün içersinde görüş veya facebook msn gibi ortamlarda işlerinin olduğunu filan söylersin veya çıkmak istemiyorum diyebilirsin bende arkadaşlarımla her gece çıkardım gece 1:30 dan önce eve girmezdim sonra spora başladım dışarı çıkıyorum hem param gidiyor hem düzgün uyuyamıyorum çağırınca çıkmıcam bu akşam diyordum canım istemiyo çıkmıcam falan çıkcağım zaman mesaj atarım ben size dedim aramızda küsme filanda yok yani zorla çıkartcaklar değilya ısrar ederlerse sende hayır demeyi öğrenmelisin hayatta hayır diyemezsen birçok istemediğin şeyleri yapmak zorunda kalırsın.

7. Dexter_Morgan

Dexter_Morgan Üye

Beğenileri:
    665
    Ödül Puanları:
    123
    Bende öyle yapıyorum. Ama bazı arkadaşlar anlamıyor işte. Evden götürme gibi bir durum um olsa neden olmasın ama götürürsem saçma sapan olaylar olacak. Neyse artık tek çözüm protein bar, varsa da protein ağırlıklı bir öğün yağlanmayı göze alacağız.

8. MK #7

MK #7 Özel Üye

Beğenileri:
    1.522
    Ödül Puanları:
    123
    dışardayken wienerwald işini görür

Kara Kalem bunu beğendi.
  9. Dexter_Morgan

Dexter_Morgan Üye

Beğenileri:
    665
    Ödül Puanları:
    123
    O nedir? piliç çevirme galiba googledan pek birşey bulamadım.

10. Dynamo

Dynamo Üye

Beğenileri:
    1.714
    Ödül Puanları:
    123
    Yer:
    İstanbul
    Yiyecek satan bir ter wienerwald :D

11. CarpeNoctum

CarpeNoctum Üye

Beğenileri:
    1.298
    Ödül Puanları:
    103
    Yer:
    Zimbabwe
    wienerwald dan hergun yemek bütçeni sarsabilir :) Ben genelde yulaflı köfte,tavk köfte yapıyorum akşamdan hazırlıyorum,hem yerken çok pratik protein bar gibi çaktırmadan at kardesim , tavuk pilav götürüp milletin içnde yemek her ortamda uygun olmuyor maleseff.

12. Ec0

Ec0 Yeni Üye

Beğenileri:
    409
    Ödül Puanları:
    0
    anlıyorum seni. yalnız bu hayatta hayır olmaz demeyi bilmessen söyleyemessen böyle arkadaşların sana her dediğini yaptırır bunları öğrenceksin çünkü daha bu yaştan istemediğin şeyleri yapıcaksın dışarımı çağırıyolar gitmicem de bu akşam canım istemiyor olmadı bahane uydur evde kızıyorlar artık ders çalışmıyon filan diyorlar de hafta sonlarıda izin vermiyolar falan bahane uydur yani hayır diyemezsen bahane uydura uydura geçiştir ama pek tavsiye etmem en iyisi hayır olmaz demeyi öğren ilerde çok sıkıntı çekersin arkadaşın diye söyleyemem filan yok onlar nasıl işine gelince yok ben oraya gitmem yok ben bunu yapmam diyorlar aynısını sende yap kimse istemediği şeyi yapmak zorunda değil.

Bu arada ye evde paşa paşa yemeğini pc başında veya tv başında film izle nette takıl öyle vakit geçir hem sporun daha düzenli olur beslenmende öyle paranda cebinde kalır.

maietnigri bunu beğendi.
  13. Dexter_Morgan

Dexter_Morgan Üye

Beğenileri:
    665
    Ödül Puanları:
    123
    Ben zaten az da olsa asosyal birisiydim. Ama bu sene sürekli dışardayım ancak akşamları vakit ayırıyorum kendime. Asosyallikte pek iyi birşey değil. Hayır deme konusunda haklısın ben rahatça diyebiliyorum ama sonra pek iyi davranmıyorlar gönlünü almakla uğraşıyorum sevdiğim kişinin.

14. Ec0

Ec0 Yeni Üye

Beğenileri:
    409
    Ödül Puanları:
    0
    kız arkadaşında birşey demiyorum ama her gece kız arkadaşınla çıkcağını sanmam.
    erkek arkadaşlarında ise hayır dediğinde kötü davranıyorlarsa onlar senin gerçek arkadaşın değildir. benim tanıdığım bir arkadaşında böyle bir sorunu vardı umarım aynı sorun sendede yoktur.

15. deathlifter

deathlifter Üye

Beğenileri:
    2.739
    Ödül Puanları:
    123
    Meslek:
    bilgisayar muhendisi
    Yer:
    istanbul
    protein bardan cacık olmaz. full şeker ve karb. tonla da ıvır zıvır kimyasal. ondan gelen protein eksik olsun.

wienerwald iyi öneri.

bence şu da yapılabillir, taş devri + karatay diyetinin doğru olduğundan yola çıkılarak,
    pilav üstü döner in yanına patates kızartması koyarlar diz dersiniz pilav patates yerine yeşşilik koyun. o tip diyetlere göre yağlı da olsa dönerden zarar gelmez. ama beyaz pilav ve patatesten kaçmak lazım.

veya hiç bir yer bulamadınız burger king şart, orda da sossuz tender grill alınır sadece tavuğu yenir.

DeaqLe ve draft bunu beğendi.
  16. dogus

dogus Üye

Beğenileri:
    39
    Ödül Puanları:
    28
    Bak kardeşim gönül mönül meselesine karışmamda Erkek arkadaslarınla dısarı cıkma kendımden ornek vermem gerekırse Biz arkadaslarla her dısarı cıktıgımızda ıyıce ıcıyoruz buda benım kas kütlemi etkiliyor 1 2 3 ay derken oldugum yerde saydıgımı fark ettım ve ayda bir gidiyorum araba sürecem içmemem gerek diyorum ! bu kadar bu arada güzel bir tabak bul boyle seffaf siyah altına pilav üstüne tavuk köfte yanına baska bir kap salata götür ye

17. Ec0

Ec0 Yeni Üye

Beğenileri:
    409
    Ödül Puanları:
    0
    bana kalırsa yazın defineye gir kışın bulk yap.
    hayır diyemezsen bu hayatta çok ezerler.
    bir arkadaş vardı okulda diğer arkadaşım hep para alırdı ondan sanki senetli borcu varmış gibi okulda ilk gördüğü yerde para istiyordu. arkadaşı uyardım kendi paran yokmu senin niye başkasından alıyosun filan tamam almam bi daha falan dedi uzaktan gördüm bişey demedim bu sefer baktım sürekli oluyor bu olay akşamlarıda dışarı çıkıyorlar bide.geçen sene ben nalburda duruyodum babamın yanında mal gidicekti çimento istediler 20 tane yükledim arabaya götürdüm indirdik. durdum orda biraz yardım ettim o sıcakta babası inşaat tepelerinde başkasının yanında çalışıyor hadi söylemiyim dedim üzülmesin adam.okulda kızdım ben buna tek gördüm çağırdım bir yere baban nasıl para kazanıyor görmedin filan diye tamam filan diyip durdu. hala para veriyor bu para yediriyor bidahaki hafta sonu gittim bu sefer bizim dükkana geldiler yan tarafa depoya gelirmisin filan bişey dicem ismail abi dedim çağırdım babasına oğlunu anlattım böyle böyle adam vaya üzüldü diğer hafta sonu baktım çocuğuda babasıyla inşaatta çalışıyor üzüliyimmi seviniyim mi derken takmadım kafama olcağı neyse olur dedim. çocuğa hafta sonu çalıştığı para dışında para vermiyomuş babası çocuk 2-3 hafta para vermeye devam etti sonra kendisine para kalmayınca aklı başına geldi. normalde babasına filan söylenmiyecek birşey ama söylemesem bu hep böyle yapıcaktı.sana demek istediğim her tanıdığın kişiyi arkadaş belleme böyle yapanlarda var.
    bu tanıdığım bir arkadaşın başından geçen bir olay umarım seninde böyle sorunun yoktur. burda o kişi diğerine para vermeye mecbur hayır değil bunu söyleyemiyor işte ve mecbur vermek zorunda kalıyor böyle böyle eziyorlar sana anlatmak istediğim bu.

Son düzenleme: 5 Şubat 2012
    maietnigri bunu beğendi.
  18. batt_34

batt_34 Üye

Beğenileri:
    479
    Ödül Puanları:
    73
    arkadaşlar mid point lerin menüsünde mens healt die bi bölüm var sırf sporcu yemeği tabi lapa pirinç hariç mesela 300 gram hindi yanında haşlanmış sebzeler gibi kesinlikle diyetinizi bozmıycak seçenekler var ve hepsi yüksek proteinli yemekler aklınızda bulunsun daha sıradan bir yerde yemek istersenizde green salads lar buna uygun deneyebilirsiniz.

ravenss34 bunu beğendi.
  19. Kasımpaşa34

Kasımpaşa34 Üye

Beğenileri:
    141
    Ödül Puanları:
    53
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    Kadıköy
    Ben öğlen yemeğimi evden kendim götürüyorum. Sabah okula gitmeden kahvaltımı yapıp gidiyorum. Okulun sağlıksız yemeklerini yiyerek başladığım yere geri dönmeye hiç niyetim yok.

20. Hasan Korkmaz

Hasan Korkmaz Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    11
    Yer:
    Istanbul, Turkey
    Yaa beyler açıkcası okulda yemek yemek istemiyorum dışarı çıkmaya da izin yok ne yapacağımı şaşırdım ton balıklı sandviç felan iş görür mü ?

Sayfayı Paylaş