Spora Yeniden Başladım

Konusu 'Yeni Başlayanlar Bölümü' forumundadır ve Hawke tarafından 12 Temmuz 2012 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 2 üye.
  1. Hawke

Hawke Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    11
    arkadaşlar öncelikle merhaba demek istiyorum. on dokuz yaşımdayım. uzunca bir süre wushu ile uğraştım. fakat 17 yaşımda spora uzun bir süre ara vermek zorunda kaldım. bıraktığımda boyum 1.70 ve kilom 81 di. ama vücudum gayet ideal bir yapıdaydı (aile olarak uzun ve geniş bir gövde yapımız var). sporu bıraktıktan sonra altı ay içinde 100 kiloyu gördüm. pazularımda, karnımda ve belimde çatlaklar oluştu. bir ay önce, spora yeniden başlayana kadar 112 kiloydum.

Başladıktan 1 ay sonra 105 kiloya düştüm ve boyum 3cm uzadı. günlük besin ihtiyacımı %30protein, %30yağ ve &40 k.hidratlardan karşılıyorum. haftada 5 gün düşük tempoda 2000metre koşu yapıyorum (3m/sn). (öncesinde ısınma amaçlı 400 metre (2m/sn) yürüyüş yapıyorum). Haftada 3 gün dambılla çalışıyorum. hergün çekebildiğim kadar barfiks çekiyorum. Gece 8 saat uyumaya ve en son uyumadan 2 saat önce yemeye özen gösteriyorum.

yaptığım bir hata varsa (yada herhangi benzeri bir şey) yardımcı olursanız sevinirim.

2. shaq

shaq MOD Yönetici Moderator

Beğenileri:
    1.688
    Ödül Puanları:
    123
  3. Hawke

Hawke Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    11
    sabahları 2 orta boy yumurta, tereyağ ve bal yiyorum. yarım litre yarım yağlı süt içiyorum. öğlen pirinç pilavı ve yumurta yiyorum ve iki bardak yeşil çay içiyorum. akşamları da genelde mısır gevreği yiyorum. bir de meyve sebze yiyorum 2 ara öğün.

4. shaq

shaq MOD Yönetici Moderator

Beğenileri:
    1.688
    Ödül Puanları:
    123
    Beslenmende ciddi hatalar mevcut. Yağ yakım günlükleri bölümüne bakarak kendine güzel bir beslenme programı yap. Tekrardan değerlendirelim ;)

Sayfayı Paylaş