Spora Yeniden Başlıyorum..

Konusu 'Yağ Yakımı ve Kilo Verme' forumundadır ve Sercinho7 tarafından 28 Mart 2012 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 2 üye.
  1. Sercinho7

Sercinho7 Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    18
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    Karşıyaka 35½
    Merhaba arkadaşlar..

Ben yağ yakımına başladım..daha doğrusu yeniden faal olarak sportif birşeyler yapmaya başladım desem daha anlamlı olucaktır benim için :)

3.5 sene bodybuilding çalışmışlığım var..onun dışında yüzme, dalgıçlık ve futbol ile yakından ilgili birisiydim..taa ki 2.5 sene öncesine kadar. okul hayatı, iş hayatı derken öyle bir saldım ki kendimi gerçekten sonucu çok kötü..87 kilo düşük yağ oranlı, fit bir vücut gitti yerine şuan 108 kiloluk bir yağ tulumu geldi..hatta bir ara 117yi gördüm! 32 bedenden 38 bedene yükseldim.. avatarıma aldanmayın o seneler öncesine siteye koyduğum bir resimimdi..

Gelelim işin özüne..ben artık fena halde kendimden soğudum ve spora başladım..spor salonu ile değil yürüyerek başladım ve hafif bir diyetle..1 haftadır yürüyorum düzenli olarak ve bugün dahil hafif tempo koşuya vücudumu alıştırmaya çalışıyorum..sabahları 5te kalkıp 7ye kadar yürüyüş/koşu ile geçiriyorum..100 e indikten sonra spor salonuna başlamak hedefim..çünkü şuan hem zaman olarak vaktim yok heme kas kondisyonu kazanmak istiyorum..

eve dönüşümde iste yarım saat dinlendikten sonra;

2adet haşlanmış yumurta..
    1 domates..
    göz kararıyla abartı olmucak şekilde lor..
    biraz zeytin
    salatalık ve bir dilim ekmek...
    çay sevmediğim için içmiyorum..bazen az şekerli kahve yaparım..
    bunlar benim için doyurucu oluyor ve tok tutuyor.

öğlen ve akşam yemeği için tam net bir karar veremiyorum..sebze pek seven birisi değilimdir..ve aşırı sıkı bir diyet istemiyorum..sıkı olunca bir süre sonra bıktırıyor..zaten alışma dönemimde ağır girmek iyi olmuyor :)

ilk etapta Cola - BurgerKing - McDonalds - Dominos ve türevi şeyleri hayatımdan çıkartıyorum..bunlara karşı koyabilmek benim için çok sıkıntı olmuyor ancak tatlı konusunda çok zorlanıyorum :) kalorisi düşük ama tatlı ihtiyacımı bastırcak neler önerebilrisiniz?

Supplement olarak henüz birşey düşünmüyorum ama vücut spora alıştıktan sonra L-Carnitine ve Arginine takviyesi düşünüyorum..

Önerilerinize ve yorumlarınıza açığım..bu gibi konularda deneyimi olanlar da kendi hayatlarından paylaşabilirlerse sevinirim..

herkese iyi akşamlar..

2. Kara Kalem

Kara Kalem Üye

Beğenileri:
    137
    Ödül Puanları:
    43
    Site yöneticilerinden yazı tipini değiştirmelerini rica edin. Kullandığınız yazı tipi gözleri yoruyor ve okuması cidden uzun sürüyor.

Aslında tatlı ihtiyacı diye bir şey yoktur. Ama canınız tatlı çektiğinde kuruyemiş yiyebilirsiniz. İlla çikolata vb. bir şey yemek isterseniz de bitter çikolatalara yönelin.

Sebzeleri sevmeseniz dahi öğünlerinizden eksik etmemelisiniz.

3. Sercinho7

Sercinho7 Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    18
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    Karşıyaka 35½
    yazı tipi için kusura bakmayın, dikkat etmedim açarken...Koşu/yürüyüş süreleri konusunda ne yapabilirim ? yağ yakımı için ne kadar süre lazım ben 35 dk parkura kadar yürüyorum orada hafif koşu ve tempolu yürüyüşle 1 saat geçirip yine geri yürüyürum.. yeterli olur mu ?

4. Kara Kalem

Kara Kalem Üye

Beğenileri:
    137
    Ödül Puanları:
    43
    Ağırlık çalışmalarından uzakta 25-30 dk kardiyo yeterlidir bana sorarsanız. :)

Yağ yakmak istiyorsanız beslenmenizi düzene sokmalı, ağırlık çalışmalarına başlamalısınız bir an önce.

Forumu okumanızı tavsiye ederim. :)

5. Sercinho7

Sercinho7 Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    18
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    Karşıyaka 35½
    Ağırlık ilk etapta düşünmüyorum vakit dolayısıyla..koşudan önce Carnitin ne kadar faydalı olabilir ? Daha önce ki senelerde çalışırken hep kollarım erimişti Carnitin kullanınca :) göbeğe pek etkisi olamamıştı...yine öyle bir sorunla karşılaştırırmı

6. Kara Kalem

Kara Kalem Üye

Beğenileri:
    137
    Ödül Puanları:
    43
    Beslenmenizde ya da antremanınızda bir sorun vardı o zaman.

7. Sercinho7

Sercinho7 Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    18
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    Karşıyaka 35½
    ağırlıklı olarak protein bazlı yiyecekler tüketiyordum..Hardline marka kullanmıştım..markanın etkisi olabilir mi?

8. Kara Kalem

Kara Kalem Üye

Beğenileri:
    137
    Ödül Puanları:
    43
    Sanmıyorum. Sizin için en doğru beslenme şeklini bulmanız için forumu okumalısınız.

Sercinho7 bunu beğendi.

Sayfayı Paylaş