Spora Yeni Basladım Önerebileceginiz İçecek - Yemek - Karısımlar Var mı

Konusu 'Geri Dönüşüm Kutusu' forumundadır ve bodybody21 tarafından 28 Temmuz 2015 başlatılmıştır.

Konu Durumu:
Mesaj gönderimine kapalı.
Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 3 üye.
  1. bodybody21

bodybody21 Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    1
    Merhaba,

Spora yeni basladım, bugün 2.gün, 1.73 Boy - 64 Kiloyum. Spor salonu henüz bi beslenme programı vermediler.

Evde, markette bulabilecegim gıdalardan hangilerini tüketip hangileriyle beslenmeliyim.
    Neler içmeliyim.
    Önerilerinizi yazarsanız sevinirim.

2. Kverth

Kverth Üye

Beğenileri:
    19
    Ödül Puanları:
    28
    Yer:
    Eskişehir
    Lor peyniri al pazardan yağsız tuzsuz olsun, kilosu 5-6-7 lira tam bir joker besin.
    Tavuk, her ne kadar forumdan bir arkadaş "hormonlu onlar" dese de (ki muhtemelen doğru) tavuktan başka (çok paran varsa kırmızı et yada balık al.Balıktan kastım ton balığı değil, ton balığını 2 haftada 1 ye.)O da gram başına 1 tl artıyor.Hem tadı güzel, hem de bol proteinli.
    Yumurta haşla, her sporcunun klasiğidir yumurta 2-4-6-7-8 kaç adet istiyorsan haşla beyazlarını ye.Sarısını abartma yağlanma yapar, 1 tane ye max 2 tane ye.
    Makarna ye, pirinç pilavı yeme çünkü besin değeri 0 neredeyse.Kabuğundan ayrılıp rafa koyuyorlar, rafine bir ürün yani.Onun yerine kepekli pirinç yada bulgur pilavı tercih et.Makarnaya sos koyma sosu kilo yapıyor, gerçi ben salça zeytinyağı karışımı yapıp koyuyorum ama sos dediğim tereyağı ile yapılan.
    Süt iç, yine aynı arkadaş market sütlerinden ne beklersiniz ki diyor ama bence süt faydalı.Az yağlı yada yağsız iç.
    Kuru meyve (Kuru erik,Kuru kayısı) yiyebilirsin güzel tatları var ve vitamin açısından zenginler.Kuru erik sabah kahvaltıdan sonra 2-3 tane ye.
    Kuru yemiş (Kuruyemişten kastım kaju değil :D keşke kaju olsa :D) Ceviz,badem,fındık,fıstık yiyebilirsin 1 avuç.Ama tercihen Ceviz ve bademi öneririm.
    Çikolata,fıstık ezmesi, cips falan yeme.Fıstık ezmesi şekerli gayette her ne kadar arkadaşlar yiyin deseler de yeme bence.Gereksiz bir besin.Ama haftada 1 cheat meal (hile öğünü) yapabilirsin ben yapıyorum.Krep yapıp üstüne fıstık ezmesi sürüp muz dilimliyorum, amaç eziyet etmemek kendine.O öğünde istediğini ye "abartma yine, cheat day'e dönmesin" Ama normal beslenmen de fıstık ezmesi olmasın.
    Yulaf tabii ki, Eti Lifalif hem tadı güzel hem kıvamında sorun yok.4.50 400 gram.Bugün indirimdeydi 2.70 idi :D
    Meyve ye, abartma, seçici ol.Şekerli ve glisemik indeksi yüksek meyvelerden uzak dur (karpuz-üzüm-kavun) onlar yerine kayısı-erik tarzı meyveler yiyebilirsin.Muz da yiyebilirsin ama 1 tane ye yiyeceksen günde, ve hakkını ver iyice yor terlet kendini.

bodybody21 bunu beğendi.
  3. Hamartin

Hamartin Üye

Beğenileri:
    190
    Ödül Puanları:
    53
    Yer:
    Kayseri
    Değerli üyemiz ;
    Forumda, ezbere yani sıfırdan diet listesi istemek doğru olmadığı gibi kurallara da aykırıdır.

Size önerimiz öncelikle forumda bir müddet zaman geçirmeniz, makaleleri ve üyelerin beslenme başlıklarını okumanızdır. Besinlerin 100gr içeriklerini inceleyip ne kadar protein-yağ-karbonhidrat-vitamin-mineral-sıvı almanız gerektiğini ilgili başlıklardan öğrenip kendi vücut tipiniz, hedefiniz, yaşam tarzınız ve ekonomik durumunuza uygun beslenme programı çıkarınız.
    Hala tereddütleriniz varsa, forumda kurallara uygun başlık açarak üyelerin yorumlarına başvurabilirsiniz.

ilginizi çekebilecek başlıklar :
    https://www.bodyforumtr.com/forums/beslenme.24/
    https://www.bodyforumtr.com/threads/beslenme-ile-ilgili-tavsiyeler.6/
    https://www.bodyforumtr.com/threads/en-Çok-sorulan-sorular-ve-cevapları.11375/

Lütfen 1 dakikanızı ayırarak forum kurallarını okuyunuz. Forum kurallarını okumak için buraya tıklayınız!
    Anlayışınız için teşekkür ederiz.

Saygılarımızla
    BodyForumTR Ekibi

Konu Durumu:
Mesaj gönderimine kapalı.

Sayfayı Paylaş