Spora Yeni Başlamak...

Konusu 'Yeni Başlayanlar Bölümü' forumundadır ve sad-x tarafından 4 Eylül 2015 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 5 üye.
  1. sad-x

sad-x Üye

Beğenileri:
    2
    Ödül Puanları:
    3
    Selamlar, foruma yeni üye oldum. 22 yaşındayım, 193 boyunda ve 90kg civarı ağırlıktayım.
    Bu güne kadar düzenli hiç bir spor yapmadım. Hiç bir çeşidini. Sadece zamanında ağır işlerde uzun süreli çalıştığım oldu ve bundan ötürü vücudumun bazı bölgeleri gelişim kazandı.

6 yıllık düzenli sigara kullanıyorum. Bir yıldır tamamen hareketsiz sayılırım. Sağlıklı beslendiğimi de söyleyemem. Aklımdaki şey, Eylül ayını bir spor salonuna kayıt olarak değerlendirmekti. Ama düşündüm ki, spora başlayabilmek için önce optimum bir sağlık düzeyine sahip olmam gerekiyor. En azından spor salonuna kayıt yaptırmadan önce.

Şimdi sizlere sorum şu. Böyle sağlıksız bir halde spor yapmaya nereden başlamam gerekir? Bir haftalık bir zorlanma sürecinden sonra vücudum spor salonunda çeşitli pratikler yapmaya uygun bir duruma gelir mi? Yoksa hemen şimdi spor salonuna başlamak acelecilik mi olur? Benim durumumda birisi için ne gibi bir öneriniz olur?

Teşekkürler.

emlakci_hanim bunu beğendi.
  2. AnTiCoRe

AnTiCoRe Üye

Beğenileri:
    246
    Ödül Puanları:
    53
    Meslek:
    Diş Hekimi
    Sigarayı ve sağlıksız besinleri hayatından çıkar.Hemen spora başla.Hayat kısa ve vakit kıymetli ;)

sad-x ve DaiMoNer bunu beğendi.
  3. sad-x

sad-x Üye

Beğenileri:
    2
    Ödül Puanları:
    3
    Anticore, teşekkürler. Hayatın kısa ve kıymetli olduğunu ancak anlayabiliyorum. Yavaş öğrenen bir insanmışım :) Ama yine de sorumu detaylı olarak yenilemek isterim. Böyle bir durumda birden yüklenerek başlamak doğru olur mu, yoksa ilk önce tempolu yürüyüşlerle vücudumu böyle bir sürece mi hazırlamak gerekir bilemiyorum. Sigarayı da çok azalttım, yakında bırakacağım.

4. Xcom

Xcom Üye

Beğenileri:
    20
    Ödül Puanları:
    18
    Hocam merhaba bende 22 yas 1.76 boy 94 kilo. bende evde yada kendi cabamla denedim verim alamadım.uzman birinin yardımına gerek var düşüncesiyle salona kaydoldum. Ve kendi kaanatimce daha fazla verimli olmaya başladığını düşünüyorum.zaten hocalar yeni başladığın için uygun bir program veriyorlar vakit kaybetme başla direk

sad-x bunu beğendi.
  5. DaiMoNer

DaiMoNer Üye

Beğenileri:
    27
    Ödül Puanları:
    28
    Kardeşim hiç kafaya takma yapacağın şey şu; Git spor salonuna kayıt ol çalışacağın yerleri Gör zaten kilo yağ oran testınıde yaparlar gereklı ekıpmanlarını Alıp başlarsın zaten ilk 1 hafta adaptasyon olur yanı kardıyo ağırlıklı hamlıgını atarsın sonra devamı gelır zaten AntiCore hocamın dedıgı gibi hayat çok kısa

Hayatımda bir kaç kere başarısız spor deneyimim oldu tam bu defa herşey müsait başlıyorum derken kolumdan Başlayan ağrılar nedeniyle doktora gittim boyunda fıtık olduğu ortaya çıktı doktor sporu bırak 10kilodan fazla kaldırma dedi hayata Küstüm resmen moral filan kalmadı gerçi doktor pek ilgilenmedi geldi bana doktor arıyorum şuan

Sent from my iPhone using Tapatalk

sad-x bunu beğendi.
  6. emlakci_hanim

emlakci_hanim Üye

Beğenileri:
    18
    Ödül Puanları:
    8
    Meslek:
    Emlakçılık
    Yer:
    Istanbul
    6 yıllık düzenli sigara kullanıyorum ! Çok yanlış bir cümle olmuş bu.Düzenli kelimesi uymamış:) 6 yıldır sigara tiryakisiyim demeniz lazımdı.Ama ; 6 yıldır düzenli spor yapıyorum daha uygun gördüğünüz üzere !
    Sigarayı bırakmadan spora başlamayın.Bırakın gitsin şu sigarayı.Sonrasında İster açık havada yürüyün,bisiklete binin,koşun.Bol su için ve paslanmış ciğerlerinizi açın.
    İsterseniz direk salona yazılın.Ama harekete geçmek için zaman kaybetmeyin.6 yıl kaybınız olmuş yazık ki.

Her şeyden önce Tebrik ederim.Sağlıklı yaşama hoş geldiniz.

sad-x bunu beğendi.
  7. sad-x

sad-x Üye

Beğenileri:
    2
    Ödül Puanları:
    3
    Hepinize yanıtlarınız için teşekkür ederim :) Hayatımda tamamen yeni bir sayfa açıyorum diyebilirim. Böyle olduğu için insanın kafasında çekinceler oluyor, aslında o çekincelerin arkasında da yenilik yapma korkusu var. Dediğiniz gibi, ilk adımı atacağım, haydi bakalım. Umarım bu forumda sizlerle başarı öykümü paylaşabilirim.

emlakci_hanim bunu beğendi.

Sayfayı Paylaş