spora yeni başlamış birinin günlüğü

Konusu 'Yeni Başlayanlar Bölümü' forumundadır ve felix6041 tarafından 1 Kasım 2012 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 2 üye.
  1. felix6041

felix6041 Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    11
    merhaba arkadaşlar uzun zamandır formu takip edip yorumları okuyorum ve sonunda spora yazıldım burdan da günlük gibi paylaşmayı düşündüm yeni başlayacak olanlara belki yol gösterici olur.
    Öncelikle spor salonuna gittim bana adaptason süreci geçireceğimi söylediler ve 2 gün nerdeyse tüm aletleri çalıştırdılar,şunu söyleyebilirim bir alet var omuzları çalıştırıyo ellerinizi yukarı doğru kaldırıyosunuz bunda çok zorlandım.
    Kendime not sakın gri atlet tarzında olan giyisiyi alma herkes ondan giyiyo :D
    İnsanlarla tanıştım geneli çok iyi yardımcı olmaya çalışıyorlar.Çok hafif kilolarda çalışıp,çok zorlandığım için dert etmemi söyleyip.Başta bizde böyleydik diyerek moral verdiler bu beni mutlu etti.
    Çok zayıf olduğum için (1.92 boy 70 kilo) toplu olanlar ben sana vereyim diye takıldılar.
    Ayrıca çalışma bittikten sonra germe hareketleri yaptırıp kasların çok agrımaması sağlanıyomuş bana böyle bişey yapmadıkları için ertesi günü çok acı çektim.,
    2gün adaptasyon için gittikten sonra 1 gün dinlen dediler bakalım ilerleyen günlerde ne olacak....
    Not:Konu saçma veya yararlı olmadığı söylenirse devam etmem sizin görüşleriniz önemli
    Not2:Haftada 1 gelişim için resim yüklenecektir.

2. SiR_Arawn

SiR_Arawn Üye

Beğenileri:
    868
    Ödül Puanları:
    123
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    İzmir/Buca
    İyi ki açmışsın kardeşim ilk önce bir fotoğraf çekeydin Spor başlangıcı öncesi diye ondan sonra ister ay aralıklarıyla ister haftalık aralıklarla gelişmelerini göstericek yeni fotoğraflar atardın.Neyse iyi ki kayıt olmuşsun anlattığına göre güzel bir salona benziyor.Germe yapanlarla pek karşılaşmadım ama antreman sonrası germe yapıldığını biliyorum ama bizim burdaki salonlar öyle şeyleri yapmıyor aslında yaptıkları gibi senin salonun burdada yapılması gerek.Adaptasyon olayıylada karşılaşmadım iyi bir salona gitmişsin heralde kilonda az hedef belirle dostum kendine vücudun bir kömürdür başta işledikçe mücevher olmaya yaklaşır bu yüzden o yaklaşma işi gayretin , yol alışın vbz şeylerden oluşucak.Kilon az olduğu için avantajlısın dostum benim görüşlerime göre sporda kilosu fazla olup başlıyanların daha çok yol kat etmesi gerek vücud yağ oranı her bölgede kas görünümüne engel insan oğluda kasları görmeye hasret.Neyse beslenme programı yap kendine günlük belli karbonhidrat , protein alışı ve hedef belirle o hafif kilolar felan herkes başlangıçta öyledir kimse ilk gün 200kg bench press basarak başlamadı bu işe önce 20kg sonra yaptıkça çalıştıkça zaman geçtikçe artıyor o sayı ama sabretmek bu erdeme varmak gerek diye düşünüyorum.

felix6041 bunu beğendi.
  3. felix6041

felix6041 Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    11
    güzel yorumların için çok teşekkür ederim. Umarım iyi bir salondur daha 2 gün olduğu için net bişey söyleyemiyorum ama ilk izlenimlerim iyi.
    Dediğin gibi başlamadan önce bir çok fotograf çektim burda ki duruma göre onları yükleyip konuyu daha da genişletecem ancak ilk mesajda da dediğim gibi saçma olarak görürsünüz belki diye yüklemek istemedim :)

4. Alpay

Alpay Üye

Beğenileri:
    45
    Ödül Puanları:
    38
    Öncelikle Acı ve Sabır sporu olan VG ye hoş geldin :). SiR_Arawn'ın dediği gibi başlamadan önceki fotoğraflarını çek. Ardından her ay gelişimini fotoğrafla (Before-After yöntemi bende uyguluyorum). Bu sporun 1.ayı hareketleri öğrenme ve nizami şekilde uygulamayla geçer. Bu yüzden 1.ay oldukça önemli bu sporda :). Forumdaki sabit başlıkları okumayı unutma. Beslenmeye oldukça dikkat etmelisin. Merak etme kimse saçma olarak görmez fotoğraflarını yükle. BFTR ailesi en az gittiğin salondakiler kadar iyi davranırlar sana thums:
    İyi çalışmalar...bench_Obench_O

5. felix6041

felix6041 Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    11
    hoşbulduk çok teşekkür ederim dediğiniz gibi tüm sabit konuları çok önceden okumuştum:)
    dün off günümden sonra spor salonuna gittim bu por salonunda 3.günümdü hocalarımla konuştum nasıl hissettiğimi sordular felan daha sonra 2 gün daha adaptasyon yapmaya karar verildi.
    Neler çalıştığıma gelirse ilk önce 5 dk bisiklet,daha sonra bu butter fly(yazılışı doğrumu bilmiyorum) yani gögüsleri çalıştıran aletin bi benzeri sanırım bundada kollar çalışıyo onu yaptım.
    Sonra omuz için oturduğun yerden kolları yukarı kaldırdığın alet var onu yapmaya çalıştım ağırlıksın bile 4*10 yapamadım :(
    Kendime not:İnsanların ne kadar ağırlıkla çalıştığına bakıp üzülme :(
    Daha sonra sırt için olan alete geçtim ordan butter fly ve bariks aleti yanlız bunda mesela 40kg ye ayarlıyosun o sana 40 kg yarım ediyo yani 70 kiloysam 30 kiloymuş gibi barfiks çekiyosun
    Ön kol arka kolla idmanımı bitirdim.Dışarda fırtına olduğu için eve gelişim uzun sürdü o yüzden bu sabah yazabildim konuma
    Önemli not:Tanıdığın kızın yanına gidip hemen konuşma sonra bakıyo diye çalışamıyosun tırıt kilolarla :(

Sayfayı Paylaş