Spora yeni başladım yardımınıza ihtiyacım var :))

Konusu 'Yeni Başlayanlar Bölümü' forumundadır ve laisla10 tarafından 21 Eylül 2013 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 5 üye.
  1. laisla10

laisla10 Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    0
    Spora yeni başladım öncelikle; yaşım 19, kilom 64, boyum 1.85
    Daha önceleri spor ile uğraştığımdan vucudumun alt yapısı var bu sefer bu spor üstüne yoğunlaşmayı düşünüyorum. Spordan tanığım bir abiden aldığım suplementler var sizce bunları nasıl kullanmalıyım?

Gain Bolic 6000
    Creatine
    L-Glutavine
    BCAA 1100mg

Bunları nasıl kombine edebilirim? Ne kadar kullanmalıyım? Spora başladıktan ne kadar sonra almalıyım?

2. NdmSrdr

NdmSrdr Üye

Beğenileri:
    49
    Ödül Puanları:
    38
    Meslek:
    Ayakkabı
    Yer:
    İstanbul
    Sadece protein tozu al ve iyi beslen. Bu kadar çeşide gerek yok henüz.

rockybalboa7 bunu beğendi.
  3. PeNa

PeNa Üye

Beğenileri:
    667
    Ödül Puanları:
    103
    Meslek:
    Elektronik
    Yer:
    İstanbul
    Spordan tanıdığın ve ürünleri temin ettiğin abin bunları nasıl kullanacağını belirtmemiş sanırım.

Ürün başlıkları altında ürünleri nasıl kullanabileceğin yazıyor.

Gain Bolic 6000 içinde creatine mono ihtiva etmektedir,bu ürünü creatine ile birlikte kullanmanı tavsiye ETMİYORUM.

Spor öncesi ve sonrası 1 servis BCAA +spor sonrası Glutamine 1 servis

laisla10 bunu beğendi.
  4. lordoski

lordoski Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    Bursa
    Bende aynı sorunla ilgili dicektim. Yani bsn True mass mı alayım cünki 62 kilo 1.80 boy zayıf :) Yoksa direk optimum whey mi alayım ? Zayıf olduğum için true mass ağır basıyo ama ilk yorumda arkadaş protein tozu al yeter yazmış

5. NdmSrdr

NdmSrdr Üye

Beğenileri:
    49
    Ödül Puanları:
    38
    Meslek:
    Ayakkabı
    Yer:
    İstanbul
    Takviyeler sihirli kas yaratıcılar değildir. Yediğin yemekten tek farkı kana karışma süreleri. Bilmem ne gainer aldın diye şişmezsin, böyle bir şey bekleme. O yüzden kafanı böyle şeylerle fuzuli doldurma. İyi beslen, iyi çalış, iyi dinlen. Bu üçünü iyi yap yanınada sadece idman sonraları kullanmak için whey al yeter.

laisla10 bunu beğendi.
  6. laisla10

laisla10 Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    0
    Nedim abi bende bunun farkındayım fakat zayıf olduğumdan dolayı ve kas liflerimi suanda dayanıksız olduğu için böyle bişeye girişmek istedim. Sana bişey sorucam antremanı neredeyse 5 aydır yapmıyorum suanda yeni program ile sıfırdan başlamayı düşünüyorum. İlk aydan itibaren gian bolic kullanmaya başlamalımıyım yoksa 1.aydan sonra mı buna başvurayım ?

Ve benim düşüncem Gian Bolic bittikten sonra 3,4. aylarda creatin almak sence doğru olur mu? Teşekkürler.

7. NdmSrdr

NdmSrdr Üye

Beğenileri:
    49
    Ödül Puanları:
    38
    Meslek:
    Ayakkabı
    Yer:
    İstanbul
    Güzel kardeşim aynı şeyi 3.ye söylicem. Whey al yeter..!!
    Ben henüz whey den başka hiç bir şey kullanmadım ve şimdilik düşünmüyorumda. Ben saydığın şeylerin ne işe yaradığını bile tam bilmem. Çünkü hiç ihtiyaç duymadım. Sebebi kendime iyi bakıyorum, hesaplı kitaplı besleniyorum, doğal besleniyorum, katkı maddeli- koruyucu maddeli- uzun ömürlü şeyler- kola ve benzeri yapay tatlandırıcılı şeyler kesinlikle tüketmiyorum.
    İdman sonrası günlerde vücudum sabah proteinsiz kalmasın diye sırf whey içmek için sabahın 6 sında kalkıyorum.
    Ondan bir-bir buçuk saat kahvaltıda sonra 50gr lor peynirli 2 tane tam omega 3 yumurta yiyorum.
    Kahvaltıdan 2 - 3 saat sonra anneme kendim için özel yaptırdığım çavdar unundan bol cevizli veya bademli veya fındıklı, havuçlu, zencefilli, tarçınlı, çok az zeytin yağlı 2 - 3 dlim kek veya kurabiye yiyorum.
    Öğlende idman yapacaksam Glisemik İndeksi düşük olduğu için ve kaliteli kompleks karbonhidrat ve bitkisel protein barındırdığı için nohut veya bezelye yiyorum
    İdmandan 1 saat önce 3 tane vaktim varsa 3 dilim çavdar ekmeğini iyice kızartıp üstüne hakiki fındık ezmesi üstüne muz üsüne bal üstüne tarçın atıp yiyorum
    İdmana çıkmadan kendim evimde sıktığım hakiki meyve suyunu bir küçük pet şişede yanıma alıyorum yarısını idmandan 15 dk öce yarısını idmanın tam ortasında bölge değiştirirken alıyorum
    Yediğim nohut veya bezelye kana daha yavaş karıştığı için idmanın tamamında iyi performans göstermemi, idman önce aldığım ballı muzlu dilim ve meyve suyuda kana daha çabuk karıştığı için iki set arası çabuk toplanmamı sağlıyor.
    İdman biter bitmez ilk iş vakit kaybetmeden whey içiyorum.
    Ondan 1-1buçuk saat sonra mutlaka kırmızı et veya hindi göğüs veya balık yanında bol yeşil sebzelerin olduğu salata yiyorum. Tavuk yerine hindi tercih ediyorum çünkü hindileri tavukları yapay şişirdikleri gibi şişirmedikleri için hindilerdeki proteinin daha kaliteli olduğunu düşünüyorum. Zaten hindideki proteinin daha fazla oluğunu etinin pembeliğinden anlayabilirsin. Protein barındıran et daha pembemsi olur.

Bu iş böyle bir iş. Bu şekilde yapamazsan kısa süre idman çıkaracak enerjin olmadığı için salona gitmek zor gelmeye başlar mazeret üretmeye başlarsın fakat enerjinin olmadığı için gidemediğin aklına bile gelmez.

Boyuna kilona gelince bana göre zayıf adam bu spor için bana göre daha şanslıdır. Çünkü ileinde kurtulmak zorunda olduğun bir yağ tabakası yok daha ne istiyorsun..?
    İyi beslen, iyi çalış, iyi dinlen ve direk kütle kazan. Bu kütle kazanma olayıda öyle zırt diye olacak bir şey değil sabırlı olacaksın.

Şimdi uzunca bir süre whey haricinde birşeyler almaya çalışmayı çıkar kafandan..!!

8. laisla10

laisla10 Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    0

Anladım abi teşekkür ederim ilgilendiğin için :)

NdmSrdr bunu beğendi.
  9. boksbody

boksbody Özel Üye

Beğenileri:
    2.870
    Ödül Puanları:
    123
    teşekkür için teşekkür butonunu kullanalım lütfen

Sayfayı Paylaş