Spora yeni başladım ve sormak istediklerim var

Konusu 'Yağ Yakımı ve Kilo Verme' forumundadır ve Deniz yıldırım tarafından 31 Mayıs 2016 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 8 üye.
  1. Deniz yıldırım

Deniz yıldırım Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    1
    Merhaba arkadaşlar boyum 1.78 kilo 102 yaşım 18 yaklaşık 1.5 haftadır spora gidiyorum ve spor hocam programımda cardiyo yazmadı bunun yerine göbek ve bacak hareketleri yazdı 1.5 haftada 2.5 kilo gibi bişey verdim merak ettiğim konu şu programımda cardiyoya daha fazlamı ağırlık vereyim yoksa koşu bandı bisiklete girmedende göbek ve kalça kısımlarımı eritebilirmiyim

2. imagine40

imagine40 Üye

Beğenileri:
    89
    Ödül Puanları:
    38
    Meslek:
    Fitness Trainer
    "Ben 102 kiloyum "hoca" ne mide hareketinden bahsediyorsun. hangi mantıkla bana cardio vermezsin" diye bir sor bakalım. ne cevap verecek.

Sen düzgün bir diyet yapacaksın. cardio da yapacaksın. ve ilerlemeyi takip edeceksin. 20 kilo verdikten sonra tekrar vücudun üzerine yorum yapılabilir.

3. Pink Zeppelin

Pink Zeppelin Üye

Beğenileri:
    2.171
    Ödül Puanları:
    123
    Yer:
    eskişehir
    kardiyo işini kolaylaştırır bence yapmalısın , ama asıl olayın beslenmede olduğunu unutma.

SoldiersOfGod bunu beğendi.
  4. K0mpedan

K0mpedan Üye

Beğenileri:
    28
    Ödül Puanları:
    38
    Kardeşim bende yolun yarısındayim senin gibi 99 kilodan 84e kadar düştüm . O spor hocası kimse onunla iletişimini falan kesip düzgün bi hastanede spor hekimliğine falan gitmeni öneririm.
    102 kiloluk bir adama cardio vermemek gibi saçma bir şey duymadım .
    Bulunduğun spor salonunda cardio aletleri çok yoğun mu ? Kusura bakmasın kimsede bazı "şerefsiz" kurumlar bu yüzen çok yapiyor bu dedigini.

5. burakbyr

burakbyr Üye

Beğenileri:
    68
    Ödül Puanları:
    28
    Göbekliyken karın kası çalışırsan yağları daha çok dışarı itmiş olursun. Yani göbek daha da büyür. Haberin olsun.

6. SoldiersOfGod

SoldiersOfGod Üye

Beğenileri:
    328
    Ödül Puanları:
    73
    "Göbekli" iken karın antrenmanı yapılmaz ise, yani karın kasları hipertrofiye uğratılmaz ise, karın bölgesinde ki yağları vücuttan attıktan sonra gösterecek karın KASLARINIZ olmaz.. 100 kere tartışmışızdır bunu forumda.

7. muraxz

muraxz Üye

Beğenileri:
    6
    Ödül Puanları:
    18
    Bu konuda herkez farklı yollar izleyebilir. Yani onun planı nedir bilemem. Ama tecrübeli bir kişi olarak kendi fikrimi de paylaşmak isterim. KArdiyo olarak yoğun antrenmanlardan mesela uzun süreli ve yüksek tempolu koşulardan kaçınmak yerinde olur. Haftada en az 5 gün 50 dk 1 saat arası orta tempolu bir yürüyüşü bence programına eklemelisin.Böylece kas kaybını minimize ederken kardiyonu da yapmış olursun. Eğer bulunduğun yerde merdiven varsa 15 20 dk yürüme hızında merdiven çıkma çok güzel bir kardiyodur. İkincisi de ideal kilodan çok ideal kas oranına odaklanmak daha iyi. Bunun için bel çevreni de düzenli ölçmen gerekir.Kilon sabitken bel çevresi inceliyorsa kol ve omuz ölçüleri artıyor ve duruşun dikleşiyorsa mesela kilon sabit olmasına rağmen eskiden giydiğin pantolonlar bol gelmeye başladıysa iyi bir yoldasın demektir.
    Şuanda sağlam antrenman yapamadığım bu günlerde sadece düzenli yürüyüş ve denize gittiğim haftalaar suda günlük 3x20 dk lık su yüzeyinde kol bacak çırpma ile ve de akıllı bir beslenme planıyla ortalama bir kişiden çok daha iyi vücut ölçüleri sağlayabildim. Bu bakımdan işin beslenme kısmını doğru planlarsan çok büyük kolaylık sağlayacağını vurgulamak isterim.

Son düzenleme: 18 Temmuz 2016
  8. Barbell Training

Barbell Training Üye

Beğenileri:
    394
    Ödül Puanları:
    73
    Meslek:
    Muhendis
    Yer:
    Izmir
    Karin hareketleri icin bence erken. Kardiyo yazmasi gerekirdi. Yerinde olsam samimi bir sekilde neden kardiyo yazmadigini sorardim.

1 gun dolu 1 gun bos, istasyon programi yapip bos gunlerinde kardiyo yapabilirsin.

Programini da paylasirsan uzerinde yorum yapilabilir.

Kardiyo icin eliptik makinasini kullanabilirsin. Eklemlerine binen yuku azaltir.

SM-N920C cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Sayfayı Paylaş