Spora yeni başladım, hoca naptırıyo anlamadım

Konusu 'Yeni Başlayanlar Bölümü' forumundadır ve Whaki tarafından 26 Mart 2015 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 5 üye.
  1. Whaki

Whaki Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    13
    Yer:
    Istanbul, Turkey
    İyi akşamlar arkadaşlar,

Pazartesi günü spora başladım, hoca 4-5 hareket gösterdi 3 sefer gittiğimde de onları yaptım.
    Hareketlerin adlarını bilmiyorum ama genel olarak göğüs ağırlıklı çalıştırdı sanırım çünkü sadece göğüslerimde ağrı oldu. Kendim ekstradan mekikte çektim.

Benim demek istediğim bu hoca bana bu hareketleri gösterdikten sonra hiç bişey demedi, ufak bi göbeğim var, bu nolacak dedim bişey olmaz ondan dedi gitti. Adam kafasına göre çalıştırıyor gibime geldi, içerside kalabalık baya, yani dandik biyerde değildi.

Aranızda illa bilgili arkadaşlar vardır size sorayım en azından, 186 boyundayım 83 kiloyum 21 yaşındayım. Ufak göbeğim ve bacaklarımın kalın olması harici bi sıkıntım yok, boy sayesinde şişman durmuyorum fakat yinede biraz daha kilo verip, fit bi vücuda sahip olmak istiyorum. Siz ne önerirsiniz bana? İşinize yarıcaksa vücut resmide atabilirim

2. Nanza

Nanza Üye

Beğenileri:
    110
    Ödül Puanları:
    53
    Düzenli protein ağırlıklı bir beslenme programı, bölgesel çalışmak, antrenman beslenme dinlenme üçlüsüne önem vermek, tuz seker ve undan uzak durmak yeterlidir

3. dignitty

dignitty Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Spora başlamışsın fakat forumu okumaya başlamamışsın anladığım kadarıyla. Forumu biraz araştırırsan gerekli cevapları ve fazlasını bulabilirsin.

4. GurkanDln

GurkanDln Üye

Beğenileri:
    31
    Ödül Puanları:
    0
    Eğer hocaya bodybuilding ( vücut geliştirme) yapıcam dediysen hoca da sana her turk hoca gibi ondan bişi olmaz vs vs saçma sapan cümleler kurmuştur.Benim sana önerim ilk önce bir tanita bul ve tartıl yağ oranın %13 un altına duşene kadar kaliteli bir diyetle kardiyoya başla kardiyonun yanındada kas çalışmayı ihmal etme , duştukten sonra aynaya bak ve kendine sor "Buyumek mi , iyi mi ? " diye ondan sonra kafanda bir çizelge belirle.Yağ oranı yüksek amatör sporculara bulkinge sokma isteğini anlamıyorum Türkiye de. Adam % 16 ile bulking e giriyor %20 21 ile çıkıyor ve kolundaki yağları kas zannediyor.Aslında obezite sınırında olduğunu bilmiyor ve bu adamın bu yağı stereoid vs kullanmadan atma suresi en az 1 bucuk sene ( en az kas yıkımı ile ) gerek var mı ? Yok. Saygılar :)

5. aliveli98

aliveli98 Üye

Beğenileri:
    2
    Ödül Puanları:
    3
    temiz bulking ile yağ oranı düşürülür. kardiyo kasları öldürür ben kardiyoya karşıyım. temiz bulking yapın tutun ağzınızı pis gıdalardan

Sayfayı Paylaş