1. Değerli Üyemiz

Başlık açmadan önce fotoğraf ekleme kurallarını okumayı unutmayınız!

Unutmayın ki; ancak usulüne uygun eklenen fotoğraflarla ve kendiniz hakkında vereceğiniz detaylı bilgilerle

sağlıklı yorumlar alabilirsiniz. Kurallara uygun açılmış bir başlık çok daha fazla üyenin başlığınızı okumasını ve

yorumlamasını sağlayacaktır.

Fotoğraf ekleme kurallarını okumak için lütfen tıklayınız!

Forum düzenine katkınız ve anlayışınız için teşekkür ederiz.

Saygılarımızla
    BodyForumTR Ekibi

Notu Gizle

Spora Yeni Başladım-Başlangıç Fotoğrafları

Konusu 'Üye Fotoları' forumundadır ve yigitcan1990 tarafından 9 Kasım 2012 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 9 üye.
  1. yigitcan1990

yigitcan1990 Yeni Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    Zonguldak
    Spora yeni başladım,3.haftama girdim bu hafta.Vücudumda yağ var,yağ oranımı ölçtürmedim ama %20 nin rahat üzerindedir.Göbeğim var,gögüslerimin üzerlerinde yağ var,resimlerde gözükmüyor ama kalçam büyük(tam olarak ölcüsünü bilmiyorum)(pantolon olarak 32-32 giyiyorum).Spora yaklaşık olarak 6-7 ay gidecegim yazın da devam etmeyi düşünüyorum.Yağlarımı nasıl atabilecegim konusunda bir fikrim yok ama karın kaslarının üstü en az 3 cm lik(tam olarak bilmiyorum tahmini) yağla kaplı.Oynadıgım futbol,basketboldan dolayı karın kasları altta hazır(en azından üst 4 lü :d) ama yağdan görünmüyorlar.

Vücut ölçülerim(Spor salonunda hocanın aldıgı ölçüler):

Bel:85 cm, Kol:34 cm,Göğüs:105cm(yanlıs hatırlamıyorsam),Omuz:117cm

Boy:1.75cm Kilo:72.5

Bunlar da resimler,biraz çok resim koydum kusura bakmayın.Bu kadar çok resim koymamın bir nedeni de,5-6 ay sonra vücudumda bir değişim olursa karşılaştırabilecegim ne kadar çok resim olursa burada,o kadar daha rahat görebilirim hangi kısım ne kadar gelişmiş.

Kol:

Omuz:

Üst Vücut:

Sırt:

Bu spora başlamadan önce

Bu şimdiki

2. by-Exo

by-Exo Üye

Beğenileri:
    24
    Ödül Puanları:
    18
    Hiç ara vermeden bu sporu yaparsan bu vücuttan güzel işler çıkacağına eminim :)

halterman ve yigitcan1990 bunu beğendi.
  3. yasin35

yasin35 Üye

Beğenileri:
    19
    Ödül Puanları:
    18
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    İzmir- konyada öğrenci
    3 hafatda daha bir şey belli olmaz. Günlük beslenmene yağ tuz şeker tüketimine dıkkat edersen yağlar aylar içinde ortadan kalkar. Bu forumdan ayrılma her saat başı yeni bir bilgi ögreneceğinden ve uygulayacağından eminim. Haraketleri en doğru şekilde yapmaya çalış. Kendi vücuduna uygun olan ağırlıklarla çalış. Anotomin güzel aynen devam et seni aylar sonra değişmiş görelim :)

yigitcan1990 bunu beğendi.
  4. yigitcan1990

yigitcan1990 Yeni Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    Zonguldak
    Yorumlarınız için teşekkür ederim.Devam edeceğim spora.
    1 ay olacak neredeyse,başladığımda kolum 33 cm'ydi bu sabah spor yapmadan ölçtüm sağ kolum:34.5 cm sol kolum 33.5cm arada 1 cm fark var : / bu fark nasıl giderilir ?

Beslenme konusunda yurtta kalıyorum.Beslenme konusuna gelince,sabah saat 8.30 da kahvaltı yapıyorum.1 yumurta-1simit-2dilim beyaz peynir-1bardak çay.Sonra derse giriyorum,Öğle arasında saat 1de yemek yiyorum sonra derse giriyorum saat 4 te dersten çıkıp spora gidiyorum.Spor saat 6 da falan bitiyor.Oradan yurda saat 6.30da geliyorum.Tavuk-pilav-çorba yiyorum(ekmek yemiyorum günde 1 dilim bazen hiç),sonrasında yatarken de 1 bardak süt içiyorum.

Mesajınız otomatık olarak birleştirilmiştir---------- mesajın eklendiği saat 13:17 ---------- ilk mesajın gönderildiği saat 13:04 ----------

Birşey daha soracagım,benim vücut tipim neye giriyor? Hangi kategoriye? Ben pek bilmiyorum da.Bir de kanat çıkarmak istemiyorum,boks a başlayacagımdan dolayı(gardını alamazmışsın kanat olursa hoca ile konustum) kanat çıkarmadan sırt antremanı nasıl yapılabilir?

5. yasin35

yasin35 Üye

Beğenileri:
    19
    Ödül Puanları:
    18
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    İzmir- konyada öğrenci
    yurtta kalıyorsan yapacak pek birşey yok. Sadece sabahları 5-6 yumurta yemeye calıs sadece 1i sarılı olsun. Çok yaglı yemekleri seçme. Ders zamanı da etli olan yemekleri seç. Yatmadan önce de 1 bardak yerine 3 bardak yağsız süt iç. Yurtta kendim hazırlayabilirim dersen. Yulaf ezmei al sütle yersin ara öğün olarak. Vücut yapını ben de bilmiyorum malesef o konuda az bilgim var yanıltmıyayım seni de :D benim de başlangıçta 2 kol arasında 2 cm fark vardı ama takma zamanla yakalıyor birbirini. Zayıf olan kolunla aynı ağırlıgı daha zor kaldırırsın ama pes etme. şuan benim 2 kol arasında 0.5 cm fark var :)

6. yigitcan1990

yigitcan1990 Yeni Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    Zonguldak
    Teşekkür ederim cevap için :) Bir konuda daha danışmak istiyorum.72.5 kilo olan bir kişi için günlük protein ihtiyacı galiba 80 gram falanmış(tam olarak emin degilim yanılıyorsam düzeltin) Benim sabah 5-6 tane yiyemem de 3 tane yiyebilirim.3 tanede 12 gram protein var olması lazım.Yanına 1 dilim beyaz peynir(50gram) yiyorum ,onda da 10gram protein olsa.Akşam tavuk yemegi yiyorum 20gram onda olsa,öğlen de et yemeği çıkıyor 1 tabak yemekhanede o da 10 gram protein olsa,10gramda sütten(2.5bardak) alsam.Yaklaşık olarak 62 gram falan ediyor.20gram protein eksiğim oluyor hergün.Bu eksik olan proteini karşılamak için protein tozu kullansam sizce olur mu ?

Göbek bölgemde ve göğüs bölgemde yağ var,yağlar erimeden protein tozu alma demişlerdi,ama günlük gereksinim olan protein miktarını karşılayamıyorum yemeklerden.Ne yapmam gerekiyor,fikri olan var mı ?

7. yigitcan1990

yigitcan1990 Yeni Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    Zonguldak
    Cevabı olan yok mu?

8. arnold95

arnold95 Yeni Üye

Beğenileri:
    6
    Ödül Puanları:
    0
    omuzların çok gelişecek öyle görünüyor

9. AHOLOMAHO

AHOLOMAHO Üye

Beğenileri:
    24
    Ödül Puanları:
    0
    Cizdigin surat resimleri guzel hahhaha.

Vucut gelismeye acik gibi gorunuyor resimlerden anlasilan.

halterman ve yigitcan1990 bunu beğendi.
  10. yigitcan1990

yigitcan1990 Yeni Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    Zonguldak
    :D Sagolasın :D

11. yigitcan1990

yigitcan1990 Yeni Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    Zonguldak
    Vücut tipimin ne oldugunu söyleyebilecek biri var mı ? Bir de protein tozu konusunda yardımcı olabilecek birisi var mı ? "Yaklaşık olarak 62 gram falan ediyor.20gram protein eksiğim oluyor hergün.Bu eksik olan proteini karşılamak için protein tozu kullansam sizce olur mu ?

Göbek bölgemde ve göğüs bölgemde yağ var,yağlar erimeden protein tozu alma demişlerdi,ama günlük gereksinim olan protein miktarını karşılayamıyorum yemeklerden.Ne yapmam gerekiyor,fikri olan var mı ?"

12. yigitcan1990

yigitcan1990 Yeni Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    Zonguldak
    ? Protein tozu konusunda yorumu olan var mı ?

13. Predatel

Predatel Üye

Beğenileri:
    742
    Ödül Puanları:
    103
    Yer:
    oVeR The HiLLs and FaR awaY
    3-4 yumurta beyazi fazla yiyin yeter

14. brhmcr

brhmcr Guest

Vucut iyi yerlere gelebilmeye acik gogus bolgesi ve omuzlar guzel. Disiplinli calisma ve beslenme basari getirir.

15. yigitcan1990

yigitcan1990 Yeni Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    Zonguldak
    Spora 1 hafta ara vermek zorunda kaldım sınavlar nedeniyle.Haftaya 2.ayıma başlayacagım.Teşekkür ederim.Bu arada protein tozu ile ilgili ne düşünürsünüz? Görüşleriniz önemli benim için.

Mesajınız otomatık olarak birleştirilmiştir---------- mesajın eklendiği saat 19:29 ---------- ilk mesajın gönderildiği saat 19:10 ----------

Bu mesajda yayınlayacagım fotoğrafları yetkililer konuya ekleyebilirlerse çok sevinirim.Adonislerim çıkmaya başlamış.1 ayda çıkmayacagını biliyorum,demek ki oynadıgım futbol,basketbol o konuda altyapı hazırlamış.Ama resimlere göre sol,vücuduma göre sağ tarafın adonisi daha az gelişmiş gibime geldi.Bacak fotograflarımı da koyuyorum,konuya eklenirse çok sevinirim.(Bu arada vücudun bu denli alt kısmı ve namahrem bölgelere yakın olan kısımları koyduğumdan dolayı inşallah kusuruma bakmazsınız,affınıza sığınıyorum bu konuda.)

Fotograflar:

Adonisler:

Bacaklar :

16. yasin35

yasin35 Üye

Beğenileri:
    19
    Ödül Puanları:
    18
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    İzmir- konyada öğrenci
    iyi yoldasın aynen devam genetiğin güzel iyi gidiyosun şekillenme başlamış bile ;)

17. yigitcan1990

yigitcan1990 Yeni Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    Zonguldak
    Bu son eklediğim resimlerden sonra 1.5ay sporu bırakmak zorunda kaldım,sınavlar finaller bütler yüzünden daha önce temmuz ağustos arasında ve ekim kasım arasında olmak üzere 2 ay yapmıstım fakat dedigim gibi sonrasında finaller basladı dersler iyi degildi bırakmak zorunda kaldım,finaller bütler bitti okul araya girdi,4 hafta önce tekrar başladım.Okula devam ederken tekrar başlayacagım.

Bu resimler de son resim harici 3 hafta önceden.Son resim ise bugüne ait.

Bugünden fotolar:

Son düzenleme: 11 Şubat 2013
  18. nofear

nofear Üye

Beğenileri:
    97
    Ödül Puanları:
    38
    omuzlar çıkmış bile genetiğin iyi aynen devam :)

19. yigitcan1990

yigitcan1990 Yeni Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    Zonguldak
    Teşekkürler.Okula döndüğümde arkadaşlar boksa gel diyorlar,bense bodye gittim aralıklı olarak toplam 3 ay.Şimdi bodye mi devam etsem,yoksa onlarla boksa mı gitsem karar veremiyorum.Amacım vücudu şişirmek değil,
    mesela şu anda 73 kiloyum.Yağ oranım da emin değilim ama %19-%20 falandır herhalde.Benim isteğim, yine 75-76 kilo olup yağ oranımın %9-%10 olması.Yani fit vücuda sahip olmak.Buna boks mu daha çok yardımcı olur
    yoksa body mi bilmiyorum,karamsarlık yaşıyorum bu ara baya yoğun bir şekilde.

Birkaç resim daha koyayım.(Bu resimleri koyma amacım,aslında yorum almaktan çok ileride bu sporu min 1 sene yaptıktan sonraki değişimi 2-3 ay da 1 şeklinde görmek için koyuyorum ki,ileride kendime bakıp nasıl değişim olmuş görebileyim)Hem de diğer kişiler görebilsin.

Son düzenleme: 13 Şubat 2013
  20. burak135

burak135 Üye

Beğenileri:
    4
    Ödül Puanları:
    13
    çok güzel değişim olmuş bana da motivasyon oldu ahh şu sabah sporuna uyanabilsem de göbeği eritsem daha okula zamanında gidemiyorum :D başarılar

Sayfayı Paylaş