Spora yeni başlıcam takviye gereklimidir?

Konusu 'Yeni Başlayanlar Bölümü' forumundadır ve an4cond4 tarafından 18 Eylül 2012 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 7 üye.
  1. an4cond4

an4cond4 Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    11
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    Ankara
    S.a arkadaşlar

Haftaya spora başlayacağım ama takviye alıp almamak konusunda kararsız kaldım.Bu konularda çok bilgili değilim ama ilk ay protein tozuna ihtiyaç yok diye biliyorum ama spora uzun süre devam edebilme imkanım yok.4-5 ay yapabileceğim ve bu sürede maksimum verim almak istiyorum.Üniversite öğrencisiyim çokta düzenli beslendiğim söylenemez bu yüzden :) Bu nedenle protein tozunu ilk aydan itibaren kullanmayı düşünüyorum ama getirisi, götürüsü ne olur pek bilgim yok açıkcası bu yüzden yardım istiyorum. 2. aydan sonramı başlayayım takviyeye yoksa direk başlayımmı ?

Bu arada 1.85 boy 78-80 kiloyum.

2. chelseagrin

chelseagrin Üye

Beğenileri:
    45
    Ödül Puanları:
    28
    normalde ihtiyacin ilk aylar olmaz ama uni ogrencisisin ve beslenemiyorsan acigi kapatmak icin kullanabilirsin ama saglam beslenemedigin surece ondanda fazla verim alamazsin , bir yolunu bulup beslenmeyi duzene sokmali ve takviyeyi sonra dusunmelisin

iyi sporlar

an4cond4 ve rockybalboa7 bunu beğendi.
  3. suleyman1992

suleyman1992 Üye

Beğenileri:
    116
    Ödül Puanları:
    0
    İlk 3 ay gerek olmadığını söylüyorlar, iyi beslenildiği taktirde gerçekten ilk 3 ay değil ilk 6 ay bile gerek yok.
    Ama durum farklı, üniversite öğrencisisin madem, ilk 1 ay sonunda kaslar adapte olduğunda protein tozu alabilirsin. Çünkü 1 ay sonunda adaptasyon döneminden sonra serbest ağırlıklara geçeceksin.
    Ama bu spor için 4-5 ay kısa bir süre, çokta verim bekleme. Hayallerin hayal olmasın sonra.

mehmetanil ve an4cond4 bunu beğendi.
  4. rockybalboa7

rockybalboa7 Üye

Beğenileri:
    4.482
    Ödül Puanları:
    0
    4 ay yapacaksanız hiç yapmayın daha iyi zaten ilk ay insan ancak hareketleri nizami yapmayı öğreniyor ekbesinler mucize ürünler değil beslenmene gereken önemi vermezseniz maalesef verim alamazsınız

mr_dblue, an4cond4 ve Berkay Türkkan bunu beğendi.
  5. brhmcr

brhmcr Guest

6. boksbody

boksbody Özel Üye

Beğenileri:
    2.870
    Ödül Puanları:
    123
    nerde tıkandınki takviye istiyorsun?

an4cond4 bunu beğendi.
  7. AxiboY

AxiboY Üye

Beğenileri:
    687
    Ödül Puanları:
    123
    Meslek:
    Hukuk
    Yer:
    Kocaeli
    Benim anlamadığım şey sözüm meclisten dışarı sadece sana verilen bir cevap değil ama yeni başlayacak kişiler daha ne yapması gerektiğini bilmeden nasıl supplemente yönlendiriliyor ? yada kolay yoldan vücut geliştirmek için yapılacak şeyleri mi araştırıyorlarda bu supplement işine giriyorlar direk. Suplement forumu 0-10 msj sayısı olanlar ile dolu.

ercan41 ve an4cond4 bunu beğendi.
  8. an4cond4

an4cond4 Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    11
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    Ankara
    Cevap veren herkese tek tek teşekkür ederim.Benim durumum 1 ayda müthiş kaslara sahip olacağına inananlardan farklı biraz :)

Menisküs yırtığım var bacağımda fizik tedavi gördüm ama bir faydası olmadı.Bu yüzden kaslarımı güçlendirmek için spora başlamak zorundayım ameliyattan olabildiğince kaçıyorum anlıyacağınız :) Bu sürede boşa çalışmış olmayım diye sadece bacağımı güçlendirmeyi değilde genel olarak çalışmayı düşünüyorum.Yani spora başlamam anlık bir heves değil zorunluluk. Ayrıca daha önce 3-4 aylık bir body geçmişim vardı hareketleri öğrenme gibi vaktimi kaybettirecek şeylerle uğraşmıcam sadece ilk 15-20 gün kasların adaptasyon süresi olucak.

Son olarak derdimi şöyle açıklayayım.Düzenli beslenmediğim için protein açığımı tozla kapatmayı düşünüyorum bu ne kadar sağlıklı ve verimli olur benim asıl derdim bu?

9. chelseagrin

chelseagrin Üye

Beğenileri:
    45
    Ödül Puanları:
    28
    besin acigini kapatmak icin tabiki kullanabilirsin ama ögun yerine koyma tozu normal ogunlerine devam etmeye calis kaliteli bir protein tozu o zaman tabiki yarar gosterecektir

an4cond4 bunu beğendi.
  10. an4cond4

an4cond4 Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    11
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    Ankara
    Zaten olabildiğince dikkat etmeye çalışıcam beslenme konusuna, beslenmeden spor olmuyor onu biliyorum :)

Toz olarak Muscletech Nitro-Tech Hardcore 907grm almayı düşünüyorum. Duyduğum kadarıyla gayet kaliteliymiş.907 grm alıp hem ürünü tecrübe etmek hemde spora etkierini görmek istiyorum.Olumsuz bir yorum gelmezse haftasonu sipariş vericem sanırım :)

11. brhmcr

brhmcr Guest

Gerek olmadigi soylenmis ama illa alacagim diyorsan kimse dur yapma demez sanirim su saatten sonra.

12. an4cond4

an4cond4 Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    11
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    Ankara
    Daha çok yapıcı yorumları dikkate almaya çalışıyorum. Durumumu gayet açık anlattım beklediğim şey şu şu sebeplerden dolayı kullan veya kullanma demeniz.Yoksa spor yaparken belli bir süre yemene içmene dikkat etsen bile protein ihtiyacını karşılayacağını biliyorum bende bu yetersiz geldiğinde takviye yapılması gerektiğinide biliyorum. Benim derdim bu düzeni kuramıyorum takviyeyi bunun yerine kullanmamın faydası olurmu bunu öğrenmek istiyorum. İlla alıcam diye direticek olsam neden konu açayımki buraya ? Sadece istediğim klişeleşmiş şeyleri söylememeniz durumumu göz önüne alıp + - olarak bir yorum yapmanız.

13. mr_dblue

mr_dblue Üye

Beğenileri:
    1.363
    Ödül Puanları:
    123
    O zaman sorunuzun cevabı net.Spora yeni başlayan ve bu sporu 4-5 ay yapacak biri için supplement kullanımına gerek yoktur.Beslenmene dikkat edemiyorsan bu sporu yapmanın da bir anlamı yok.Bu spor bence diğer sporlardan daha fazla sabır,disiplin ve fedekarlık gerektiyor.Klişeleşmiş sözler duymak istemiyorum demişsin ama sana kimse burada mucizevi sözler söylemez ne ise o.4-5 ayda ne bu spordan ne de protein tozundan mucize bekleme.Başarılar!

an4cond4 bunu beğendi.
  14. an4cond4

an4cond4 Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    11
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    Ankara
    Teşekkür ederim yorumunuz için.Yukarıda yazmıştım okudunuzmu bilmiyorum ama spora başlamam zorunluluk tamamen. 4-5 ay sonrada okul+işe başlıcam mecburen bırakıcam.Beni yanlış anlamayın yorumlarınıza saygım var sadece durumum burda spora başlayanlardan çok farklı olduğu için farklı olarak bir yorum bekliyorum.Yoksa daha öncede yaptım bu sporu mucize beklentim felan yok sadece verimliliği artırmaya çalışıyorum o kadar.Protein tozu alıcam gibi bir inadım yok sadece benden çok daha bilgili olduğunuz için yol göstermenizi istiyorum.Maddi bir problemim yok bu süre zarfında ekstra olarak neler yapabilirim bunu öğrenmek istiyorum sadece.

15. chelseagrin

chelseagrin Üye

Beğenileri:
    45
    Ödül Puanları:
    28
    sonuc olarak beslenmeni tam bir duzene sokana kadar yetersiz gordugun ogunlerin varsa ve antremandan sonra cabuk toparlanma ve kas yikimi olmamasi icin beslenemiceksen nitro tech kullanmanda herhangi bir sakinca olmayacaktir

iyi antremanlar dilerim

16. chelseagrin

chelseagrin Üye

Beğenileri:
    45
    Ödül Puanları:
    28

forumu uzun sure takip edip yeni uye olan tecrubeli insanlarda vardi gordugum , mesaj sayisina gore karsilastirmamak gerekir bana gore (tabi supplementlere sihir gözuyle bakanlar ve bir kutuyla lazar angelov olacagina inananlarda var o ayri :)

iyi antremanlar

17. an4cond4

an4cond4 Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    11
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    Ankara
    Aynı şeyi söyliyecektim ama yanlış anlaşılmasın diye söylemedim :) Bende forumkolik birisiyim forumlarda dolaşmayı seviyorum ve burayıda sık sık ziyaret ederim ama mesajım pek bulunmaz örnek olarak :)

Sayfayı Paylaş