Spora vaktim yok....

Konusu 'Konu Dışı' forumundadır ve FleXoR tarafından 22 Ağustos 2007 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 16 üye.
  1. sehzadecelik

sehzadecelik Üye

Beğenileri:
    142
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    Heryer
    bu karp ritmini 160-170 e yükseltiyorum diyosun ya burda dakika ki atış sayısınımı kastediyosun.eğer öyle ise normal bi insanda dakikada kalp atışı ve nabız 60-100 bana seninki çok yüksek geldi bi zararı olmasın.birde çalışma şeklini iyice açıklaman mümkünmü çünkü bu biraz üstü kapalı olmus ben pek çıkaramadım çalışma prensibini.sanırım bende evde çalışmaya başlıycam bu benim için ilk olcak evde başlarsam o yuzden senin uygulamalarını merak ettim bana örnek olabilir ve faydası dokunabilir daha net açıklarsan çok sevinirim.tesekkurler

2. SCHWARZXXL

SCHWARZXXL Özel Üye

Beğenileri:
    4.706
    Ödül Puanları:
    123
    Bu tamamen aşk meselsi. Bizim kadar tutkuyla bir spora bağlanamadığı için kimseyi kınayamam. Ama neticede özellikle yoğun biri için vücut geliştirmeye başlama kararı alırken bu çok önemli. Yani kendini buna adayamayacak adam vaktim yok diyorsa hiç başlamasın, verdiği emek boşa gitmesin.
    Benim işim kozyatağında evim gültepede. Akşamları 1,5-2 saat trafik çektiğim oluyor.
    Ve hiç bir zaman 6da çıkamıyorum. Minmum 7 ve o da çok seyrek.
    Bu durmda eve erken ulaşabilirsem evde yemeğimi yiyip o olmazsa dışarıda kaşma yemeğini yeyip saat 9.30-10.00 arası salona ulaşıp 11'den sonra salondan çıkmak, akabinde bir öğün yiyip, yatmadan bir posta daha en azında peynir-yumurta yiyebilmek için beklemek, gece 12-1'den önce yatamayıp sabah yine kimsenin uğraşmayacağı bir kahvaltıyla uğraşmak.. ve dah nicesi. Üstüne çok sevdiğim 2 arkadaşımı da gittiğim salonda çalıştırdığım düşünülürse. Aşk olmadan olmaz bu iş.
    Bence vaktim yok diyene kızmayın. Gelmesin. Kendini de heba etmesin. Bu spor ya hep ya hiç...

3. java

java Yeni Üye

Beğenileri:
    3
    Ödül Puanları:
    0
    diez

bu çalışma sistemi proların yaptığı ile aynı mantıkta bi sistem......benim usada kuzenim war...o da body işi ile ilgili baya,ben ona jay cutler gençliğine nasıl çalışıyormuş bilgin warmı demiştim kuzenime(malum bende ingilizce olmayınca bilgi olarak kaynak sıkıntısı çok ciddi) kuzende o adama hayran bana demiştiki ´´musabık seviyeye gelmeden önce belli belli bölgeleri max hacim dolayısı ile max kütle için aynı gün sürekli sürekli ve sürekli zorlayarak bu işlere başlanıyor yani haftada 2 gün biceps 3 gün göğüsle olacak iş değil bunlar,bir gününü sadece 1-2 bölgeye yatıracaksın ve o 1-2 bölgeyi max üstü seviyelerde kasacaksın....tek engel kalp ritmi olmalı bu iş için, ritmi normale çekince kalan enerjiden max kaldıracağın ağırlığı alacaksın ve yine ritim max oluncaya kadar dewam edeceksin, yani olayın sınırlaması set sayısı değil senin kalbinin gücü olacak.Ertesi gün max zorladığın bölgeyi 2-3 set yapacaksın ki dünkü yaptığın max kütle programı işe yaramış olsun formunu kaybetme; sonra işte max olarak diğer bölgeleri bu şekilde zorlarsın ve o gün işin bittikten sonra ertesi gün yine max hacim için çalıştırdığın bölgeleri 2-3 set yaparak uyarırısın ve yeni yeni bölgelere geçersin´´´ demişti bana harbidende haklı çıktı şu dediğim mantıkla sadece 2 hafta bi çalışın güç artışını görürsünüz.....ama ben şu an çalışmıyorum yani bi mesleğim yok şu an bu sistemi yaparken bi yerde çalışmamanız lazım çünkü bu 4 saati yapınca 12 saat ceset gibi yatarsınız kesin.....

NOT: bu arada bu sistemi yaparken yanınızda mutlaka mezura ve dijital tansiyon ölçer olsun.......mola sırasında hem tansiyonunuzu hem kalp ritmini hemde sıcakken olan kas hacmini net bi şekilde görürsünüz.........

4. Karasan

Karasan Özel Üye

Beğenileri:
    2.095
    Ödül Puanları:
    0
    Java, 5.5 santim ölçü farklılığı demişsin, yani sana pes diyorum, cidden pes diyorum, yalnız neden benden başka kimse birşey demiyor onu anlamıyorum.
    Yoksa av yasağı kalktı da ATIŞ SERBEST Mİ arkadaşlar?
    Birisi Java'ya dur desin, belli ki onun duracağı yok, otomatiğe bağlamış seri atışa geçti...

rabesantrata, spidey ve [Zafer] bunu beğendi.
  5. diez

diez ADMIN Yönetici Admin

Beğenileri:
    15.000
    Ödül Puanları:
    123
    Yer:
    Çorum
    java yazdıklarının kaynağında ne yazıyor bilmiyorum ama hayretle ve dehşetle okudum yazdıklarını..bir antremandan önce ve bir antremandan sonra mezura ile ölçerken çekilmiş bir video koyarak ancak haklılığını izah edebilirsin..
    sende belki dil sorunu var yabancı kaynakları kullanamıyorsun ama bende o sorun yok, hiçbir kaynakta 4 saat antreman yapın yada ben yaptım diyen birine rastlamadım..helede kalbin gücüne göre..

6. Karasan

Karasan Özel Üye

Beğenileri:
    2.095
    Ödül Puanları:
    0
    4 saat idman işin bir diğer boyutu gerçekten Diez, ona girmedim bile, ben 5.5 santimde kala kaldım vallahi, ama 4 saat maksimum kalp gücüne yakın idman yapma olayıda aynı derecede fantastik bir vaka!
    Hadi diyelim iki kolumun toplamı 5.5 santimlik fark yaratıyor derse, bu çok zor olmakla beraber imkan dahilinde :)
    ancak 4 saat olayının nasıl bir açıklaması olur, inanın bunu bilemiyorum.
    Bulgar haltercileri uzun uzun dinlerek, parça parça idman yaparak ve tabii muazzam ilaç desteğiyle tüm güne yayılan idman yaparlarmış, ama arkadaşımız bir parça etini yedikten sonra 4 saat süren bir idmana giriyor...
    Yorum yok...

spidey ve [Zafer] bunu beğendi.
  7. java

java Yeni Üye

Beğenileri:
    3
    Ödül Puanları:
    0
    başlığa baktığımda karasanın yazdığını gördüm ve dedimki´´işte muhalefet ve tartışma ortamı başlıyor´´ kardeşim benim yaşım 18 benim bünye bunu kaldırıyor sizleri bilemem.....ben sizlere en sıcak halini ölçtüğümdeki artışı yazdım diyorum ya tek bölgeye o kadar saat bi yüklenin de ben görim sizleri!!!
    karasan sadece bicepsleri denese dediklerim gibi olacakmı kolun gör!!! önce bi ölç ok mi sonra bide 4 saatlik sürekli uğraşın hemen arkadasına ölç bakalım sende kaç cm sıcakken artacak.......benim zaman sorunum yok besin sorunum yok diyorumya molalar ile 4 saat zaten millet ortalama olarak salonlarda 2.30 saat civarı çalışıyor ne kadar abesk geldi alahalla.......karasan senide ben hayretle okudum!!!!!! yani hayatında hiç yoğun çalışma duymamış body nedir diye bilmeyen adamsın sanki ......benim yaşında birinin max kalp ritmi 200 civarı ben ortalama 170 te duruyorum ne kadar şok oldunuz alaahalla.......bende bu ön yargılara şok oluyorum walla...........karasan sen önce ii bi beslen ok sonra arkasına 45 dk bekle ve 4 saat sadece bi biceps çalış dinlen kalp olarak ve 4saati çalışarak tamamla ve işin bitince 60 sn içinde bi ölç bana öyle yalancı dersin tamam mı??????? sadece dediğimi yap sen ok mi?????? gör bicepsler sıcakken nasıl uçmuş olacak..........

8. marthel

marthel Üye

Beğenileri:
    125
    Ödül Puanları:
    53
    java resimlerini koysanda herkes inansa çünkü burdan çok komik geliyor söylediklerin..antremandan sonra 5 cm lik artışa sende takdir edersin ki kimse inanmaz..

9. [Zafer]

[Zafer] Üye

Beğenileri:
    244
    Ödül Puanları:
    73
    Meslek:
    Üniversite öğrencisi
    Yer:
    İstanbul
    Yazdıklarını okuyunca zaten kesin 17-18 yaşlarındadır demiştim,yanılmamışım.4 saat idman ve sabaha doğru!,bicepslerin 5.5 cm fırlaması falan yaşım 18 demiştin değil mi,Karasan'ı tanıyorum,tam 10 yıldır bodybuilding yapan bir body aşığıdır kendisi,yani senin yaşının yarısından birazcık fazla bi süredir bb yapıyor :badgrin: Sıcak-soğuk kas ölçüsünün farklı olma mevzusunu da sayende öğrenmiş oldu Karasan :lol: Prof çalışmalarına birşey demiycem,ben de setsiz ve çok yoğun idmanlar yaptıklarını duymuştum bu da ona benzer bi çalışma heralde.Ama o profların dev vücutlarının genetiği,beslenmesi,ilaç destekleri bu 4 saat çalışmayı kaldırabilir,ya senin???;)

10. Karasan

Karasan Özel Üye

Beğenileri:
    2.095
    Ödül Puanları:
    0
    Vallahi Zafer meydan çoluk çocuğa kaldı anlaşılan, yönetim kusuruma bakmasın ama bu yukarıda yazılanlara ben başka şey diyemem arkadaşlar.
    Kurallara çok ayrı bir laf ediyorsam cezamı kesin, ama unutmayın asıl kuralı milletle terbiyesizce dalga geçen Java lakaplı çocuk çiğniyor.
    Bu kadar zırvayı alt alta hayatımda ilk kez okuyorum.
    Birde resim istiyorsunuz arkadaşlar,
    Şaka mı yapıyorsunuz?
    1.66 boyunda olan bu çocuk ne olursa olsun, istediği kadar genetiği, azmi, yemesi içmesi olsun, neresinden 5.5 santimlik şişme elde edecek.
    Hele de 4 saat ilaçsız idmanla?
    Ne olur biliyor musunuz, kolları o idman sonunda en az 2 santim ufalır.
    Bunu bu işi biraz bilen herkes tahmin edebilir.
    Senin dediğin idmanla vücutta ne glikojen kalır ne başka birşey.
    Kaç kilo ile çalıştığını sormuyorum bile, olsa olsa süpürge sopasıyla 4 saat idman yapabilirsin.
    Acilen git tedavi ol çocuk, sana ayar vermekten ben sıkıldım sen hala akıllanmadın, seni modern tıbba havale ediyorum.

11. java

java Yeni Üye

Beğenileri:
    3
    Ödül Puanları:
    0
    bak karasan 10 yıldır body yapıyor olabilir........bende 2 senedir yapıyorum.....ama 10 senede de 2 senede de bu işin gelişmek için olan ana kalıpları öğreniliyor.....18 yaşında olmam yalan söylediğim anlamına gelmez....sabaha doğru idmanın bitmesinin nesi ilginç????? onuda anlamıyorum!!!!!! yani benim uyku düzenim ters işliyor.......ayrıca o kadar cahil konuşuyorsunuzki( ya siz hiç ciddi olarak biceps yapmıyorsunuz yada laylaylom çalışıyorsunuz) sizin normal çalışma sonunda bicepsler kaç cm büyüyor onuda ben merak etmeye başladım şimdi!!!!!!! ayrıca karasan 10 yıldır body yapıyorda şöyle bi sorum war benim(soru kişisel değil herkes düşünsün ok mi??????) karasan sanırım kişi profilinde avatarında yani kendi resmi war o resim kaç senelik acaba ???? 2-3 sene önceki bi resim bile olsa 7-8 yıllık bodyciyken çekilmiş resimler olur ki siz kafamı yapıyosunuz o kollar sizce 7-8 yıllık bodycinin kollarımı??????????????? yani bu arkadaşımız eğer ciddi olarak 10 yılda bu hale geldiyse her hale ronnnie coleman 550 yaşında felan.......olayın yaşla başla alakası yok olsaydı eğer ohhhhhooooo arnold şimdi idol olmazdı......ben şu an define değilim zaten kütle peşindeyim bunu hep belirtiyorum sadece belli bi kalınlık war şekil yok sadece çap artışı war bende......nedense 10 senelik arkadaşların 2-3 yıl önce çekilmiş hallerinde bile define yok ilginç walla !!!!!!!!!!!!!

isteyen inanır bana isteyen inanmaz herkesin kendi tercihi bu.......ama dediklerimi sadece 1 gün deneyin sizde görün olacakmı olmayacakmı sıcak ölçüde 5 cm civarı bi artış görün!!!!!!!!!

ilaç işine gelince sadece çok süper besleniyorum ve genetik engellere takılmadan ilaca girmem!!!!!! anladığım kadarı ile bu sitede kalbi baya zayıflar body yapıyor 4 saat ne kadar uzun geldi sizler için......allahallla şaştım kaldım ben walla!!!!!!!! içinizde pro komanda askerlik eğitimi almış kişiler warsa anlar herhalde demek istediklerimi!!!!!!(daha askere gitmedim ama 4 saatlik kondisyon işinide sizler kadar abartan adamlar görmedim !!!!ve o kondisyona molalarda dahi yani!!!!!!!!1 ) sanırım sizi pro olmaktan ayıran şey bu arkadaşlar.........günde 90 dk spor ile öyle acayip kütle kütle kas çıkmaz çıksaydı herhalde karasan 2007 mr olympiada olurdu :D......daha benim bu başlığa yazacak pek bişeyim yok!!!!!!! isteyen inansın isteyen inanmasın bana!!!!!!!! sitede yeni olduğum içinde bunlara maruz kalıyorum buda gerçek!!!!!!!! buyrun sadece 1 gün deneyin kaybedebcek bi şeyiniz yok!!!!! ben iddalıyım bu lafımda kesin 4 cm üstünü görürsünüz sıcakken (bol bol su tüketin molada) 4 cm dedim kişiye göre değişebilir diye!!!!!! bu arada karasan şunu yazarsan çok sevinecem senin bicepsler kaç cm??????????

12. java

java Yeni Üye

Beğenileri:
    3
    Ödül Puanları:
    0
    karasan terbiyesizliğin lüzumu yok benden büyük olman bi şey ifade etmiyor 16 sında başladım 18 deyim şu an 166 cm boy oması benim için pek engel değil açıkçası!!!!!!!!!!!!! inanmıyorsan bunu belirttin hakaretin anlamı yok!!!!!

sağlam kafa sağlam vücutta bulunur demişler ama ahlaksız davranışta kimlerde bulunur malum!!!!!!! çocuk diye bana hitab edemezsin sen!!!!!!!

13. Karasan

Karasan Özel Üye

Beğenileri:
    2.095
    Ödül Puanları:
    0
    Sen hiç bataklığa düşmüş manda gördün mü Java.
    Manda debelendikçe daha fazla gömülür bataklığın kaygan zeminine.
    Debelendikçe böğürür, böğüre debelene gözden kaybolur koca manda, senin zaten fazla bir boyun yok, biraz daha debelen, kaybolup gideceksin göz önünden.
    4 saat idman yapan pro dünyada yok gibi birşey.
    4 saat biceps çalışan pro ise hiç olmadı arkadaşlar.
    Yavrum öyle inanmış, öyle pişkince konuşuyor ki, hani eminim bir kaç iyi niyetli arkadaş bu zırvalamasına belki de inanıyordur.
    Birde define değilim diyor, ya define değilsen çok daha fena durumun, o durumda sıcak soğuk arası değişim daha da az olacaktır bu bir.
    İkincisi 1.66 boyundaki proların kolu 50 santimdir en fazla.
    Lee Priest'in boyu sezon dışı bulk dönemde 54 santim, ada dünyayı sallıyor.
    Senin kolun kaç santim de, soğuktan sıcağa 5.5 santim oynuyor bu ikinci soru.
    3. soru, efsane Sergio Oliva kollarını yarışmadan hemen önce 1 ila 1.5 saat pompalarmış.
    Ki belkide bu şehir efsanedir, o adam dünyada kolları kafasından büyük tek vücutçuydu, sen kimsinde Sergio Oliva'nın 3 katı süre kol çalışıp, adamın iki katı kadar kollarını şişiriyorsun????
    Senin bu zırvaların sporun tarihinde yok yavrucuğum.
    Psikolojik sorunların olmasa bu derece inanarak, bu derece cüretkar yalanlar söyleyemezdin, dediğim gibi mandanın hikayesini düşün, tek fark sen küçükbaşsın.

spidey bunu beğendi.
  14. java

java Yeni Üye

Beğenileri:
    3
    Ödül Puanları:
    0
    karasana arada mola var diyorum sana !!!!!!!!! 4 saat aralıksız yazmadım ben oraya dikkat et!!!!!! walla karasan ben ölçtüm allaha şükür psikolojik sorunumda yok!!!!!!! cm ile ölçtüğüm şey bana yalan söylemez.......ister inan ister inanma!!!!!! boyumla dalga geçme!!!!!! define konusuna gelince ben 2 seneliğim ok şu an başarı yerlerde sürünüyor bu spor dalında onuda kabul ediyorum uğraşıyorum hergün!!!!!!! sen 10 seneliksin allah için yaz senin bicepsler sıcakken kaç cm karasan!!!!!!! ben senin o resimdeki halin gibi olup sadece 1.5 senelik adamlar biliyorumda onun için soruyorum!!!!!!
    sen sadece hakaretler yağdırıyorsun bana başka bi şey dediğin yok!!!!direkt hakaret etmediğin kaldı bi tek!!!!!

15. [Zafer]

[Zafer] Üye

Beğenileri:
    244
    Ödül Puanları:
    73
    Meslek:
    Üniversite öğrencisi
    Yer:
    İstanbul
    12-10-8-6 barbell curl son set 50 kg ve son 2-3 tekrarda hafiften bel vurma yani cheat kaykılma yok sonra hammer curl 4*10 sonra scott cable 4*10 ve biceps antremanım 20 dakka sürerdi genelde,ve kollarımı açamazdım!Sen 4 saatten ve biceps çalışmayı bilmememizden bahsediyorsun,Java dediklerin bilimdışı ve elle tutulur bi yanı yok bari insanları yanlış yönlendirecek yargılarda bulunma lütfen!

spidey bunu beğendi.
  16. java

java Yeni Üye

Beğenileri:
    3
    Ödül Puanları:
    0
    ZAFER

anlamadığın yer şu bu 4 saat molalar ile kardeşim.....yani 25 kg ile başlıyorum işim bittiğinde kaldırdığım ağırlıklar 6.5 kg oluyor artık.... yani 4 saatte mola dahil karasan bunu anlamadı olay bu.........şu yazıyı sana yazarken bak moladayım şu an sana yemin ederim bu böyle...şu an hacim 2 cm kadar arttı fazla uzun yazamayacağım spora dönecem çünkü herkese ii geceler

17. spidey

spidey Üye

Beğenileri:
    9
    Ödül Puanları:
    28
    Meslek:
    Makine Mühendisi
    Yer:
    istanbul
    java 4 saat çalışman konusuna bişey demeyeceğim ama antremandan sonra 5.5 cm artış olmasının hiçbir inandırıcı yanı yok. Sen bunu belli bir süredir bu sporun içinde olan kime söylesen inanmaz çünkü karasan'ın da dediği gibi hiçbir pro'da bile sıcak ve soğuk kol ölçüsü arasında öyle bir fark olmazken sen bunu hem ilaçsız olarak hemde bulk bi kolla yaptığını söylüyorsun. Tartıştığın kişi de bu forumun en bilgili üyelerinden ayrıca bu sporda 10 yılını geçirmiş ve bu spora aşık bir insan, buna rağmen sen 2 yıllık bilgini onun 10 yıllık bilgisiyle kıyaslıyorsun. Sen yine bildiğini yap 4 saatlik antremanlarına devam et, belki seninde dediğin gibi 550 yıl sonra jay gibi olursun.

18. Mestano

Mestano Yeni Üye

Beğenileri:
    368
    Ödül Puanları:
    0
    İlk olarak java söylediklerin hiç mantıklı değil, bir kere söyledim diye yanlış olan düşüncenin arkasında durmanın anlamıda yok.
    Kendi kollarımın 5.5 cm büyümesini hayal ettim(ki benimkilerde bayağı büyür) çok saçma geldi. 46.5 cm bile olamayan abilerimin kollarını geçmem çok mantıksız geldi
    Hem de define değilken bu hacimi alman imkansız gibi. Hani belki bile desek fikrini öldüren cümleyi kendin söylüyorsun: "4 saat antreman, molalı.." 4 saat antremanı molayla birlikte yaparak nasıl hala o sıcaklığı sağlayabiliyorsun?Sonuçta çok zaman geçmeden antremandan sonra kollar eski haline dönmeye başlıyor, sen hiç soğumadan antremanı tamamlayıp nasıl kollarda o sıcaklığı sağlayabiliyorsun?
    ----------------------------------------------------------------------
    Karasan senin Java'ya üslübuna sözüm yok, bunun sebebi O'nun boyundan, yaşından bahsederkenki üslübuna karşılık onun sana sorduğu sorulara ileride vereceğin yanıtlar olacaktır...

19. java

java Yeni Üye

Beğenileri:
    3
    Ödül Puanları:
    0
    walla karasan 10 yıllık ama adanada yaşıyorsan gel gör 1.5 yıllık adamlar ne haldeler......benim tanıdığım daha dğrusu gördüğüm insanlar çok kısa sürelerde acayip hacim almış insanlar.arkadaşım zayıflamak için salona gidiyor bazen bende onun yanına gidiyorum orda görüyorum mesela soruyorum abi kaç seneliksin sen adamın yanıtı 1.5 yıl adam 5 sene adam gibi çalışmışlara taş çıkarır yani süper çalışma teknikleri war olmasaydı eğer bu gün jay gibi adamlar olmazdı ilaçta bi yere kadar adamda iş olacak... şu an bi triceps kaldı hareket olarak sonra genelde gördüğüm hacimi yani 5 cm ortalama artışı yine görecem.......bunu neresi sıra dışı ben anlamıyorum yani; 31 kiloluk 7-8 yaşında bir çocuk 82 kg bench press yapması olabilir karşılanıyorda benim biceps +triceps çalışma sonucu sıcak hacim artışının 5 cm olması imkansız oluyor!!!!!!!(sanki ben haftada 5 cm kalıcı kas elde ediyorum demişim gibi tepkiler geliyor ilginçsiniz walla ) diyorum ya bu çocuğu tespit etmemiş olsalar ben söylesem yalan olurdu mesela.... yani ronni bu çocuğu bilmiyor olsun sen git ronniye sor deki 7-8 yaşında bi çocuk war kilosuda 31 civarı bu çocuk 82 kg bench yapıyor ronnie sana bi yeri ile güler ama işte yapan çocuklar warmış ronnie işte ne kadar tecrübelide olsa bu noktada yanılmış olur!!!!!!!! tecrübe yaşanmışlarla sabittir ama kişinin yeniliklere açık olduğunu ifade etmez......sadece sizin gibi düşenenler yani;tecrübe =yanılmaz bilgiler ....diyen adamlar topluluğu kısır kafadır!!!!!! karasan çok biliyorsa bu işi(ben bilmiyor demiyorum çok biliyorsa diyorum) 10 senelik adammış işte biraz daha gelişsin girsin ii yarışmalara bu kadar bilgi ile 5 senede heleki şu anki alt yapıyıda sayarsan (nede olsa 10 yıllık bir tecrübe) kesin bi derece çıkar......15 senelik bir bodyci olmuş olur.......15 senede yani jayin bi %75 i olması lazım insanın tabii şu anki halini bilmiyorum karasanın belkide bi çıksa şimdi arnoldun 17 yaşındaki halini sollar:D ama diyorum ya benim için tecübe laf kalabalığı değil dış görünüşündür....ben 2 yıllık bulk bi kişiyim şu an dıştan şekil yok sadece çok kalın bi yapı war herkeste çok kalın bi yapı oldunu zaten belirtiyor. ama işte define lazım bana ama bay tecrübe nelere sahip ona bakmak lazım:D neden olsa kelin ilacı olsa olayı war ortada

20. Mestano

Mestano Yeni Üye

Beğenileri:
    368
    Ödül Puanları:
    0
    -O dediğin adamlardan bu forumda bolca var merak etme java, üslübunada dikkat edip ve yazdıklarını daha anlaşılır şekilde yazıp bize işkence çektirmezsen sevinirim...
    -Sana biri gelip bizim mahahallede çocuklar var hepsi 82kg basıyor benchte derse inanmazsın ama sadece bir çocuk basıyor derse "istisna" olabileceğini düşünerek olabilir dersin. Ancak sen yazdıklarınla kolun 5.5 cm şişebileceğinin gayet normal olup herkeste yaşanabilecek bir durum izlenimini yaratmışsın. Belki sen o "istisnalardan" olabilirsin ancak bu durumu normal karşılamanında alemi yok.
    -Çok gereksiz bilgi paylaşımına giriyorsun, bizene 1.5 senede 5 senelik vücuda sahiplerden. Zaten eğer her duyduğumuza inansaydık sokakta yürüdüğümüz her an 45cmlik kollara rastlardık...
    -Şimdi yazdığını tekrar okudum hakikaten laf kalabalığı yapmışsın, ben senden yaşça küçüğüm ama kompozisyon derslerinden aldığım verimin senin kol çalışmandan aldığın verimden daha iyi olduğu kesin...

Sayfayı Paylaş