Spora vaktim yok....

Konusu 'Konu Dışı' forumundadır ve FleXoR tarafından 22 Ağustos 2007 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 16 üye.
  1. FleXoR

FleXoR Özel Üye

Beğenileri:
    10.235
    Ödül Puanları:
    123
    Meslek:
    Antrenör - Yazar
    Yer:
    Kırklareli & sivas
    Genelde bu tip soruları forumda ve günlük yaşantınızda görmüşünüzdür sizce burada kişi spora vaktim yok derken doğrumu söylüyor..

ben inanmıyorum bir insanın 24 saatinde 30 dakika boş olmamasına spora.

aslında kelime iki yere çıkıyor

1. valla hiç zamanım kalmıyor o yüzden spora vaktim yok
    2. Herşeye vaktim var spormu odane amaaan spora vaktim yok

İşte bu söz insanların kaybettiği sözdür bence çünkü.

Bugün spora vakit ayıramayanlar yarın doktora fazlasıyla vakit ayıracaklardır..

rockybalboa7, FREELEO, ofis ve diğer 1 kişi bunu beğendiniz.
  2. KaRaBaSH

KaRaBaSH Üye

Beğenileri:
    35
    Ödül Puanları:
    0
    aynen dediğin gibi günde en fazla toplam 1 buçuk saatini harcayarak (bunu v.g. için söylüyorum) hakkıyla yapılabilecek ve karşılığında çok güzel şeyler sunan bir şey spor. vaktim yok demek %90 üşengeçliktir bence. ben eğer deli gibi yoğun final döneminde bile antrenman aksatmadıysam bu, vaktin bir şekilde bulunduğunun kanıtıdır. evet duruma göre ufak tefek kısıntılar yapılabilir, ne bileyim gerçekten çok yoğun bir dönemde cardio antrenmanını o güne değil de başka güne aktarırsın, ya da bilek gibi ekstra tabir edilen çalışmaları yapmazsın ama gider efendi gibi yapman gereken antrenmanı yaparsın. ama yaparsın. olay sevmek bence, başka şey değil.

3. CENTAUR

CENTAUR Guest

Daha çok ikinci seçenek bence. İsteyipte vakti olmayanlar mutlaka denemeye çalışır eni konu devam etmeye çalışır fırsat buldukça haftada 2 günde olsa yapar, salona kayıt olup dener, ara ara gelir gider, bunlar vakti olmayanlardır. Diğerleri tamamen niyeti olmayanlar ilgisi olmayanlar sınıfına giriyor.

Yalnız bağzen koşullar öyle bir boğuyorki insanı salonda hocalık yapıyorsunuz bağzı sebeplerden eliniz demire gitmiyor bir türlü.

Son düzenleyen: Moderatör: 22 Ağustos 2007
  4. Beatboxer

Beatboxer Üye

Beğenileri:
    164
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    öğrenci
    Yer:
    izmir
    Flexor; bence güzel bir konuya değinmişsin; ancak çok da genel geçer bir durum değil.

Kendimden örnek vereyim; ulaşımla beraber işimde geçirdiğim toplam zaman 11 saat. 8 saat uykuyla beraber günde toplam 19 saat dolu geçmiş oluyor. Geriye 5 saat sosyal aktivite ve aileyle geçirilen zamana kalıyor.

İşten fiziksel ve zihinsel olarak yorgun geliyorum ve yaptığım tek iş; birkaç saat bilgisayar başında oturmak oluyor. Aileme bile ancak 2-3 saat ayırabiliyorum.

Sonuçta ne oldu; işe başladığımdan beri yaklaşık 3 aydır; spor salonu yüzü görmedim; evdeki dumbellları sadece bir kaç kez elime alabildim; bir kaç kez şınav çekebildim; bunlar da haftalık bir gün izin sayesinde. Üstüne üstlük; işyerinde çıkan yağlı yemekler yüzünden bu 3 ayda 3 kilo almışım. Durum ne ? Avatarımda gördüğünüz gibi sadece yerimde sayıp bulk kalabildim.

Yani kısacası şunu belirtmek isterim; günlük hayat koşulları, zihinsel ve fiziksel yorgunluk; spora gerçek anlamda vakit ayrılmasını engelliyor.

Saygılarımla...

5. saydam

saydam Özel Üye

Beğenileri:
    1.922
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    serbest
    Yer:
    Academic Sport Center
    benim gorusum bu tamamen tembellikden ibaret,bir donem sabah 11 gece 11 calisirken,sabah 8 de kalkip idmana gidiyordum,herkes hayret ediyordu ama insan istedikten sonra herseyi yapar.

6. DİGİMAX

DİGİMAX Üye

Beğenileri:
    11
    Ödül Puanları:
    28
    Meslek:
    İNTERNET CAFE
    Yer:
    SAMSUN
    vucut geliştirme yapmayı 100 kişi ister 1 kişi yapar..
    çünkü o bir futbol basketbol değildir..
    yani herkezin harcı değil...

7. sehzadecelik

sehzadecelik Üye

Beğenileri:
    142
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    Heryer
    saydam a. ben sabah 06,00 da uyanıp işe hazırlanıyorum sonra akşamlarları kursa gidip ders alıyorum(açık öğretim) eve geliyorum saat 11,30 olmuş yemekye dus al yat saat 01,00 ben şimdi hangi ara gideyim spora....:( ancak bu benim için geçici bi durum eylülde tekrar bi salona yazılcam ancak bu sefer eve değil iş yerine yakın bi yere yazılcam hatta sırf günde 3-4 saatim yolda geçiyor bu yuzden iş yerim yakınlarında bi ev tutup bu vaktin yarısını spora yarısınıda kendime ayırmayı düşünüyorum.çünkü nerdeyse çocukluğumdan beri bi şekilde spor yaparım şimdi şehrin beni boğmasına izin vermek içime dokunuyo

8. saydam

saydam Özel Üye

Beğenileri:
    1.922
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    serbest
    Yer:
    Academic Sport Center
    seninki ozel durum mancinink ayrica haftanin 7 gunu de boyle mi geciyor gunun?

ne olursa olsun eninde sonunda seninde hayatin bir duzene girecek ve her turlu sartta kendine bu zaman i yaratabileceksin.

9. Beatboxer

Beatboxer Üye

Beğenileri:
    164
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    öğrenci
    Yer:
    izmir
    Aslında bu başlık; aynen forumun amacı olduğu gibi insanlara vücut geliştirme ve sporla sağlıklı yaşama bilincini aşılamak ve teşvik etmek için konulmuş görünüyor. Bu noktada benim mesajım büyük tezat olsa da; gerçekten durum çok farklı.

İnanın ben de çok özledim salondaki ağırlıklara dokunmayı; inşallah bir gün sabah vardiyasına geçtiğimde derhal spor salonuna kaydımı yenilettircem. Umarım en yakın ay olan Eylül' de böyle olur :eek:

10. sehzadecelik

sehzadecelik Üye

Beğenileri:
    142
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    Heryer
    saydam a. haftanın 7 günü değilde 5 günü böyle geçiyor kalan 2 günde işten eve gidip hem bedenen hemde zihnen dinlenmeye çalışıyorum elimden geldiğince.insaallah eylülde su sınavları veririmde bu kadar yorulmama değer o yuzden biraz dualarınızada ihtiyacım var.sınavlardan çıkınca ilk işim gidip bi salona yazılmak olcak sonrada mecidiyeköy taraflarından bi ev bakıcam böylece yol için harcadığım zamanda bana kalacak.ki bu dediğim gibi 3- 4 saatlik bi zaman.yada bunların hiç biri olmassa yetkililerle konuscam bi günü 30 saat falan yapsınlar:D çünkü bi gün bana yetmiyo.saygılarımla

11. Karasan

Karasan Özel Üye

Beğenileri:
    2.095
    Ödül Puanları:
    0
    Vallahi arkadaşlar bu is kanınıza girdiyse zaman bulursunuz, bende daha önceki işimde, sabah 06:30'da kalkıyordum, 1,5 saatte işe gidiyordum, işten çıkışım 18:30-19:00'du, maslaktaki korkunç akşam trafiği nedeniyle saat 20:00'de ancak Beşiktaşa iniyordum, oradan nohutlu pilavımı ve bazen yoğurdumu alıyor 20:15 vapuruna biniyordum, evde olmam zaten 21:00'di.
    Saat 21:30-22:00 gibi idmana başlıyor, idmanımın bitmesi ise 23:30'a kadar uzanabiliyordu.
    Zaten ertesi gün 06:30'da kalkacağım için 12:00'de yatmaya bakıyordum.
    Yani kendime zaman ayırıyordum, ama sporu kendimden ayrı tutmadığım için, bunu spora değil, kendime ayrılmış zaman olarak görüyordum, ve şu andaki işimdede çok farklı değil, eve gelip yemek yedikten 1 saat 15 dakika sonra evde çıkarım, 15 dakikada salona giderim, 1-1,5 saat idmanımı yaparım.
    Bundanda zevk alıyorum, spora böyle bir sevda ile yaklaşan insanların sağlığıda izin verirse, diğer insanlara imkansız gelen şeyleri seve seve yaparlar, sevdalı olma meselesi yani ;)

[Zafer] bunu beğendi.
  12. wrestler

wrestler Super Moderator Yönetici Super Moderator

Beğenileri:
    3.368
    Ödül Puanları:
    123
    Yer:
    TOKAT
    -Bence; spor bir yaşam tarzıdır.Bir seçim meselesidir.
    -Bazen idmandayken,yorulmuş vaziyette son seti nasıl çıkaracağımı düşünürken aklıma şu soru gelir:''oğlum kafayımı yedin...Evde arkadaşların kanepeye uzanmış,çaylarını yudumlayıp,keklerini yerken senin ne işin var burada...Ter kıçından boşalmış,yorgunsun,para verip hamallık yapıyorsun...''
    -Bunu tamamen sporu sevdiğim için yapıyorum. Zorlansamda,yorulsamda,zamanımı versemde,yığınla para harcasamda(ki zengin biri olmadığım halde) spor artık yaşam tarzım olmuş.Yapmazsam kendimi huzursuz hissederim.Arkadaşların ısrarları sonucu,hatırlarını kıramayıpta antrenmandan çaldığım sürelerde,onlarla eğlenemem,aklım idmana gider,büyük bir üzüntü içerisinde...
    -Bence spor zevk meselesidir.Ve spor zevk için yapıldığı sürece faydalıdır.Güzel görünmek,fit durmak...Bunları isteyipte spora başlayanlar devam ettiremezler.En küçük engele takılır,kalırlar.Severek yapan içinse engel diye bir tabir yoktur.
    -Elbette sevdiğimiz bir kişiyle beraber olmak isteyipte,ayrı kaldığımız dönemler olur.Ancak bulduğumuz en küçük fırsatta yanına gitme girişiminde bulunuruz,onunla birlikte olmak için imkanlar çıkarmaya çalışırız.Çünkü onu seviyoruzdur.
    -Sporu seven insan da;onunla birlikte olmak için her yolu deneyecektir.O kişi için engel yoktur...Aksi taktirde mutlu olamaz...
    -Sporu seven herkese idman dolu ömürler dilerim...

[Zafer] bunu beğendi.
  13. diez

diez ADMIN Yönetici Admin

Beğenileri:
    15.000
    Ödül Puanları:
    123
    Yer:
    Çorum
    karasan ve wrestler çok güzel özetlemişler bu işin zevk alınmadan yapılamayacağını..hemen hemen tüm bodycilerde vardır bu eminim" pazartesi gelsede bi göğüs çalışsam diye sabırsızlıkla beklerim..
    bu işi zevk için yapıldığında en dar vakitte bile yapıyorsunuz..hatta hayatınızı buna göre şekillendiriyorsunuz..
    antreman olduğu akşamlar gezmeye çıkılmaz ve misafir gelmez bize mesela..

14. ofis

ofis Üye

Beğenileri:
    47
    Ödül Puanları:
    38
    Meslek:
    muhasebe
    Yer:
    istanbul
    işten eve en erken 19.30 da geliyorum 20.00 yi bulduğuda olacak kışın

yatağa yatma saatimse 22.00-22.30

iş sonrası dinlenme, antreman,yemek ve ailemle ilgilenmem için kalan zaman 2,5 saat.

haftanın 5 gününün (eğer bir sakatlığım veya süpriz misafir falan olmadığı sürece) 5 inide spora ayırmaya çalışıyorum 20 dak. da olsa.

bekarken bu çok daha kolay oluyordu 45 dakikalık antremanları kimseye bağlı kalmadan çıkarıyordum odamda :) misafirde olsa.

uzun lafın kısası isteyince ve özelliklede sevince vakit ayırmak insanın içinden geliyor.gözümü açtığımda babamın ağırlıklarını gördüm desem yeridir onları elime aldığım günü saymazsak 92 den beri (uzun aralarda vermiş olsam) body yaptığım zaman herşey çok daha güsel.artık benim için yemek içmek gibi bişey olmuş kopamayız haftada 1 günde yapsam vakit ayırırım.

[Zafer] bunu beğendi.
  15. FleXoR

FleXoR Özel Üye

Beğenileri:
    10.235
    Ödül Puanları:
    123
    Meslek:
    Antrenör - Yazar
    Yer:
    Kırklareli & sivas
    gerçekten tebrik ediyorum belki şuan ailenize 2,5 saat ayırıyorsunuz ama ileride 10-20 yıl fazladan ayıracağınıza eminim :)

diez ve rabesantrata bunu beğendi.
  16. java

java Yeni Üye

Beğenileri:
    3
    Ödül Puanları:
    0
    walla ben gece evde sabaha doğru 4 saat çalışıyorum....yani benim çalışma planım şu: gece saat 12:30 gibi et yiyor olurum saat 01:15 gibi spora başlarım ve saat 05:15 gibi biter.evde çalışmak çok daha ii onun için evde motivasyonum ve performansım daha ii oluyor....... evde ağırlık setlerim felanda olunca tam pro çalışabiliyorum............ve evde olduğum için istediğim kadar dinlenmeden yataktan kalkmıyorum.............eeee hedef büyük koşmak gerek :)(jay cutler hedef ama çok acayip zor ama durmak yok dewam:))

17. KaRaBaSH

KaRaBaSH Üye

Beğenileri:
    35
    Ödül Puanları:
    0
    java, gözünü seveyim n'apıyorsun 4 saatte? bir anlatır mısın?

18. java

java Yeni Üye

Beğenileri:
    3
    Ödül Puanları:
    0
    özeti ile anlatim.....ben bölgeleri max kütle için çok çok zorluyorum yani kalp ritmi ort 160-170 görene kadar bi bölgeyi çalıştırıyorum.....kalp ritmini 80-90 seviyesine çekince yine aynı bölgeye başlıyorum bu işlem defalarca olunca mola ile felan 4 saat sürüyor çünkü ben 3 bölge çalştırıyorum 4 saat çok normal molalar ile ben setler arasında durmam kalp için duruyorum sadece.......mesela bicepsler bende sıcakken 5.5 cm daha kalın oluyor zorlamayı sen hesaba kat artık yani aynı bölgeler ile saatlerce çeşitli kilolar ile uğraşınca 4 saat ancak yetiyor

19. marthel

marthel Üye

Beğenileri:
    125
    Ödül Puanları:
    53
    resimlerini paylaşır mısın gerçekten çok merak ettim seni

20. diez

diez ADMIN Yönetici Admin

Beğenileri:
    15.000
    Ödül Puanları:
    123
    Yer:
    Çorum
    offtopic oldu biraz ama merak ettim;
    java bu çalışma prensibini örnek aldığın birimi var..? yada nerden, hangi kaynaktan aldın merak ediyorum..

Sayfayı Paylaş