Spora uzun bir aradan sonra geri döndüm. Antrenman sistemim hakkinda tavsiyelerinizi bekliyorum...

Konusu 'Vücut Geliştirme & Fitness' forumundadır ve huzzy tarafından 6 Mart 2016 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen kişi sayısı 1 user .
  1. huzzy

huzzy Üye

Beğenileri:
    9
    Ödül Puanları:
    18
    Meslek:
    Student:)
    Yer:
    Avusturya
    Selamlar,

Kendim hakkinda özet gecmem gerekirse. Yaz tatillerindeki düsük agirlikli antrenmanlari cikarirsak net iki sene spor gecmisim var. Yurtdisinda okudugum bölümün agirligi sebebi ile bir seneden biraz uzun süre sporu kökten biraktim. Mezomorf endomorf arasi bir vücut tipim var. Bu süre icerisinde ciddi kas kaybi olustu beslenmemi de aksattigimdan 80 kilo 10-12 civari yag seviyesindeyken suan kas kaybi ile birlikte 83 kiloyum kollar örnek olarak 39.3cm seviyesindeyken suan 36cm. Kilo verme amacli olarak haftanin üc günü 20km civari bisikletle yol yapiyorum viyananin yollari düz oldugundan yorulmadigimi bile söyleyebilirim:). Spor salonunda kendimi sikmamak icin 10 dk civari kosup antrenmana basliyorum daha sonra yavas yavas hiit e dönmeyi düsünüyorum.

Asil konumuza gelirsek tabii beklendigi üzere inanilmaz bir moral kaybi hayal kirikligi agirliklarin düsmesi sebebi ile oldu.örnegin gögüste 80kg dumbell ile calisirken yaptigim ikinci antrenmanta 40kg 8 tekrar zor cikarttim. Diger agirliklarda da ve kondisyonda ciddi düsüs var. Suan düsük agirlik yüksek tekrar tüm vücut antrenmanlarinda karar kildim amacim kaslari alistirirken bir yandan kendimi sakatlamadan kondisyonumu arttirmak. Bu sekilde 3-4 ay icerisinde eski formuma dönmeyi hayal ediyorum. Suan sadece Protein tozu kullaniyorum ancak zamaninda cok faydasini gördügüm no-xplode -pre tarzi preworkout ürünlerini kullanmak icin de can atiyorum. Tecrübelerinize dayanarak bu dönemi nasil gecirdiniz ne kadar sürede toparlandiniz sormak istiyor bunun disinda süreci hizlandirmak adina tavsiyelerinizi bekliyorum.Tesekkürler...

2. huzzy

huzzy Üye

Beğenileri:
    9
    Ödül Puanları:
    18
    Meslek:
    Student:)
    Yer:
    Avusturya
    2 haftalik klasik antrenman sonunda gecen hafta sonundan itibaren haftada 4 gün parcali programa basladim
    1.gün
    sirt-bel- ön kol
    2.gün
    gögüs- arka kol-bilek
    3.gün
    omuz-bacak-kalf

karin su ilk etapta kendimi sogutmamak icin yapmiyorum veya sonlarda birer hareket giriyorum. hareketlerimi agirliklari eski seviyesine hizla cikarabilmek icin makine girimeyi tercih ediyorum.trapez ve karin ivir zivir icin ayri gelecek aydan itibaren ayri bir gün yapmayi düsünüyorum. 2-3 hafta icinde piramit setlere gecicem daha sonraki ay da gene 2-3 hafta dumbell agirlik egzersizleri kücük kas gruplari daha iyi calissin kondisyon artsin diye yapicam.son olarak 5 günlük tam parcali antrenman programima geri dönmeyi düsünüyorum bu sayede hedefim yaza kadar eski formuma geri dönmek...

Sayfayı Paylaş