Spora laf atan Hürriyet gazetesi yazarı (sazanı) Cengiz Semercioğlu'nun yazısı.

Konusu 'Konu Dışı' forumundadır ve sohbetseli tarafından 28 Nisan 2010 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 33 üye.
  1. cusco*

cusco* Üye

Beğenileri:
    282
    Ödül Puanları:
    73
    Yer:
    İstanbul
    Malefice roid rage herkes de olmaz ayrıca %100 steroidle bağdaştırılabilecek bir durum değil

Ayrıca kürlerde özellikle deca kullanırken decadick olmaması için dışarıdan ekstradan testosteron alınıyor ki cinsel olarak bir düşüş yaşanmaması için yani kür yaparken işi bilen birisinde problem olmaz.Çevrendekiler bilmiyorsa onların problemidir..

Bizim bildiğimiz şeyleri ingilizce şekilde yazmışsın sadece ve hala biraz araştırın diyorsun..

Samet22 ve prontobasso bunu beğendi.
  2. orkunberk

orkunberk Üye

Beğenileri:
    21
    Ödül Puanları:
    18
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    İstanbul
    "She won five medals at the 2000 Summer Olympics in Sydney, Australia but has since agreed to forfeit all medals and prizes dating back to September 2000 after admitting that she took performance-enhancing drugs"

Marion Jones 2000 Sidney Yaz olimpiyatlarında 5 madalya kazandı fakat performans yükseltici ilaç aldığını kabul ettiği için hepsi elinden alındı diyor kısaca. Bu sadece bir örnek. Zaten wikipedia'daki diğer linklerdeki olimpik sporculara bakarsan, doping kontrolünü geçemeyen bir çok sporcu görürsün.

http://en.wikipedia.org/wiki/Marion_Jones

http://en.wikipedia.org/wiki/Category:American_sportspeople_in_doping_cases
    http://en.wikipedia.org/wiki/Category:Doping_cases_in_athletics

prontobasso bunu beğendi.
  3. GokerAmca

GokerAmca Üye

Beğenileri:
    64
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    İstanbul
    ne Cengiz Semercioğluymuş be konu nerelere gelmiş:)

4. prontobasso

prontobasso Üye

Beğenileri:
    319
    Ödül Puanları:
    73
    Yer:
    İstanbul
    Daha kendi aramızdaki insanlar cahilken Semercioğlu cahil diye basıyoruz yaygarayı...

5. Malefice

Malefice Üye

Beğenileri:
    68
    Ödül Puanları:
    38

castorpollux bunu beğendi.
  6. speedtouch

speedtouch Üye

Beğenileri:
    1.539
    Ödül Puanları:
    123
    Yer:
    Angara
    steroidlerin aids/hiv gibi hastalıklarda kullanıldığını biliyormuydunuz, bu resim çok manasız olmuş bu konuyla alakalı pek bir bilginizin olmadığını göstermekte.
    steroid kişisel tercih meselesidir,bu riski göze alan kişi kullanır,almayan kişi kullanmaz bu kadar basittir.
    konu tartışılması gereken noktadan uzaklaşıyor bir miktar...
    bence bu spora gönül vermiş her insanın bu yazara tepkisini belirtmesi muhakkak şarttır.Eğer ki bir tepki belirtmezsek, biz burdayız demezsek, böyle saçmalıklar daha da çok türeyebilir.Bence yazara şunu da öğretmemiz gerekir, bir konu hakkında net bir bilgin yoksa o zaman yorum yapma, git öğren ondan sonra konuş.

saygılarımla

Berkthagar ve GokerAmca bunu beğendi.
  7. GokerAmca

GokerAmca Üye

Beğenileri:
    64
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    İstanbul
    aynen öyle, madem bir insanı eleştiriyoruz bu konuyu kendi aramızda çatışmaya getirmemeliyiz.prontobasso haklı olabilirsin belki aramızda cahil insanlar olabilir ama bizim burdaki amacımız bu cehaleti ortadan kaldırmak değilmidir? birbirimize yardımcı olup bilgilerimizi birbirimize aktararak bir üst seviyeye taşyabiliriz kendimizi ancak. cengiz semercioğlunun da işi tv eleştirmenliğidir bu sporuda sanırım izlediği tv dizilerinde göremediği için pek bir bilgisi yok. ben bu işe spor demiyorum demiş açsın sözlüğü spor kelimesinin türkçede ki karşılığına bir göz atsın belki o zaman daha iyi karar verir ne diyip ne diyemeyiceğine.

8. sohbetseli

sohbetseli Özel Üye

Beğenileri:
    885
    Ödül Puanları:
    103
    Evet o da var. Bizde şişko şişko adamlar bile başrolde oynayabiliyor. Ekşın yok ya bizde. Sadece duygusal ya da komedi var. Yabancı yapımlara baksın hepsi fit oyuncuların hele ki eski oyuncular. Zaten incelediği dergiyi okusaydı çok detaylı olarak o konu işlendi ilk sayıda.

9. prontobasso

prontobasso Üye

Beğenileri:
    319
    Ödül Puanları:
    73
    Yer:
    İstanbul
    Cehaletin gitmesi için bilgilendirme yapıyoruz hepimiz, bildiklerimizi öğrendiklerimizi tecrübelerimizi aktarıyoruz ama bu kimi kişiler tarafından steroid, doping, hormon savunuculuğu olarak algılanıyor.
    Cehaleti ortadan kaldırmak tek taraflı olmaz, insanın okuyup, araştırıp, kulakdan dolma bilgilerini bir kenara bırakıp, öğrenmeye, bilgi edinmeye istekli olması gerekir. Aksi taktirde ne kadar uğraşırsan uğraş cehalet baki kalacaktır.

10. GokerAmca

GokerAmca Üye

Beğenileri:
    64
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    İstanbul
    Haklısın, ama bunu sağlamanın yoluda o insanın anlıyacağı şekilde anlatmak değilmidir? gerçi steroid, doping, hormon vs. nin ne olduğunu , yararları nedir zararları nedir. buınları öğrenmek için forumun arama motorunu kullanmak yeterli. konuşmak için konuşuyor kimiside daha doğrusu yazmak için yazıyor

prontobasso bunu beğendi.
  11. castorpollux

castorpollux Üye

Beğenileri:
    411
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    Ankara
    Ömrü hayatımda böylesine safça bir izah, ne okudum ne işittim...

işim itibari ile birçok doktor,porf, doç ile temas halindeyim, bu konularla ilgili birçoğuna soru yöneltim ve cevap aldım...

Senin gibi eczaneye gidip abi bana susta-piro ayarla tadında bu işlerle ilgili olsaydım ''ayol bunlar çatlıyor'' ''aman sen ne anlarsın'' diye etrafa cahil saçmalıklarını saçardım.

...ama dediğim gibi bu işin uzmanı birçok kişi ile bilgi alış-verişinde bulundum, meslek hayatının 60 yılını metabolizma ve hormonlar hakkında araştırma yapmış kişileri referans alırım.

3 ay ya da 13 yıl spor salonuna gidip amele gibi ağırlık kaldıran bir insanın bu konular hakkında bilirkişi kesilmesi çok acı.

Kolaya kaçmayan, zoru seçen kişilere ithamınızdan, kimin neyi kısklandığı ya da sporu ne amaçla yaptığı gayet NET ortada.

Sen yeni üyesin bilmezsin ama bu forumun steroid konusunda en bilgili üyelerinden bir tanesi olan saygı duyduğum bozokaydin hocamızın imzasını paylaşmak istiyorum.

Az okuyup, bilmeden ve konu hakkında kulaktan dolma bilgilere sahip tiplerin bir kaç ay sonra salonlarda uzman kesilmesinden bıktık diyerek bu konuyu burada noktalamak isterim.

İsteyen gider kokain kullanır ya da captagon takılır bana ne ama bunları iyi bir haltmış gibi anlatmaya kalkarsa...
    orda dur!

Mesajınız otomatık olarak birleştirilmiştir---------- mesajın eklendiği saat 19:18 ---------- ilk mesajın gönderildiği saat 19:07 ----------

Bilmek derken yanlış anladınız hct, pct, gh, ptg, flgxl her neyse bunları google yazıp, anlamını okuyup orada burada caka satmaktan bahsetmemiştim.

Ben bilmiyorum ama bilgili insanlardan referans alıyorum ve bunları anladığım kadarıyla aktarıyorum.

Referans dediğim, yıllarını tıp sektöründe harcamış değerli doktorlarımızdır.

Elinde stok fazlası sterodi kakalayacak adam arayan spor hocalarını referans olarak kabul etmeyelim ya da genetik hakkında 3 satırlık yazı ve pct nin açılımını bilmek yeterli değil.

Steroid zararlıdır arkadaşlar kasmaya gerek yok. Zararını bilirim ama kullanırım kime ne dersen hay hay. Genç arkadaşlar bu formu okuyor, kimsenin sağlığını bozmaya kimsenin hakkı yok. Kötü örnek olmayalım.

Son düzenleme: 29 Mayıs 2010
    year2004 bunu beğendi.
  12. diez

diez ADMIN Yönetici Admin

Beğenileri:
    15.000
    Ödül Puanları:
    123
    Yer:
    Çorum
    yazara ya da ilgili basın kuruluşuna karşı toplumu galeyena getirecek,kışkırtacak medeni davranış biçiminden uzak sözler forum kurallarına aykırı olduğu kadar T.C.yasalarına da aykırıdır.

Az önce bir mesaj sildim..lütfen forumu ve kendinizi zor durumda bırakacak sözler sarfetmeyiniz.

13. fakasupi

fakasupi Üye

Beğenileri:
    41
    Ödül Puanları:
    0
    önceki yazimdan dolayi özür dilerim gerci ben onu mecazi anlamda yazmistim ama neyse
    az önce mail attim ben..
    .[email protected] adresine herkes yazisindan dolayi sikayetini belirtsin lütfen beyler!!
    --------------------------------------------------------------------------------------------
    Yerli filmin korsanı yasak yabancı filmin korsanına izin var...

28 Nisan 2010 tarihli bu yazinizi bi forumda gezerken rastladigim konudan sonra okudum ve inanin tüglerim diken diken oldu ayrica size lanet ettim. Ben kendim Vücut gelistirme sporuyla ilgileniyorum ve senelerdir bu sporu yapiyorum. Böylesi aydin bi gazeteci nasil olurda Vücut gelistirme sproruna karsi böylesi itamlarda bulunur. Sizin o insanlik disi diye nitelendirdiginiz insanlar bütün dünyada bu sporu icra eden insanlarin idolü, onlar sayesinde antremanlarini beslenmelerini ve besin takviyesi gereksinimlerini planlayip programlarina ekliyorlar. Sahsim adina konusacak olursam ben bu spor sayesinde, cok acik ve net söyliycem size, esrar, aklol ve sigarayi biraktim. 3. sinif Üniversite ögrencisiyim ve 25 yasindayim. sizin o insanliktan cikmis dediginiz sekilde bicok arkadasim var benim ve hepsi pirlanta gibi insanlar. Vücut gelistirme spor büyük azim disiplin gerentiren, ve bütün spor dallarinin temelini olusturan bir spordur. Yazinizda kullandiginiz, aptalca, insanlik disi gibi kelimeler sizin ne seviyede bir insan oldugunuzu gözler önüne seriyor. Unutmayin bi ata sözü vardir "Saglam kafa saglam vücutta bulunur". Ancak bu sporun zor bi tarafi daha vardir ve saglam kafasi olmayan insanlar böyle saglam vücutda yapamazlar yani. Son olarak sunu belirtmek istiyorum, eger sizi 60 yaslarinda kemik erimesi hastaligindan bi hastane kösesinde yatiyor diye haberinizi alirsam söz sizi bizim salondaki bütün bodycilerle ziyarete gelip, güclü ve kasli vücutlarin nelere iyi geldigini bir bir size anlaticazki hasta yataginda dahada bi anlamli olsun.

Son düzenleme: 29 Mayıs 2010
  14. sohbetseli

sohbetseli Özel Üye

Beğenileri:
    885
    Ödül Puanları:
    103
    Şimdi de vatansever sanatçı Volkan Konak'a takmış bu magazinci. Böyle yollardan insanlara hakaret ederek saldırarak para kazanmak ne kadar kolay ülkemizde.

15. Rambo16

Rambo16 Üye

Beğenileri:
    1.164
    Ödül Puanları:
    103
    Yer:
    La Paz
    Yazık ki ne yazık!!

Beyler ben konuya biraz genişten gireceğim isteyen okur istemeyen okumaz :D ben hiçbişeyde aşırıya kaçılmaması taraftarıyım inanan biri olarak peygamberimizin "dinde aşırıya kaçmayın" gibi bi söz söylemesi veda hutbesinde bende hiç birşeyde aşırıya kaçılmaması mantığını oluşturdu aynı şey body de de geçerli internette fotomontaj sandığımız fotoğrafların çoğu maalesef gerçek şu anormal kaslı tiplerin fotoğrafları. Ben şu hormon dengesini bozan ilaçlarada karşıyım şahsen protein tozu bile kullanmıyorum işin doğallığı bozulmasın diye bu benim geri kafalılığımda olabilir:). Her neyse fazla uçtum konuya döneyim yazarımız açıkçası sen insamısın gibi bi soruyla çok ileri gitmiş. Yazdığı yazı sırf şu kadın arkadaşlara sordum onlarda iğreenç dedi olayından ötürü kesinlikle ve kesinlikle savunulamaz. Burada o övdüğü 1990 lardaki bodycilere de laf gidiyor.Bu forumda bi sürü değerli hocalarım ve body nin kitabını yazacak türde arkadaşlarım ağabeylerim var onun için body nin tüm sporların babası olduğu ve bi güllecinin sağlam ommuz ve kollara, futbol ve basketbolcunun yine güçlü bacak kası ve diğer kaslara ihtiyacı olacağından hiç bahsetmiyorum uzun lafın kısası yazarımız tam bir okumuş cahil body deki en başarılı ülke Amerika ve dünyanın en ileri teknolojisi en osu en şusu onlarda adamlar işin bilincinde..

fakasupi bunu beğendi.
  16. residente_calle

residente_calle Üye

Beğenileri:
    75
    Ödül Puanları:
    38
    Semercioğlu'nu severim ama burada saçmalamış açıkçası.
    Ama bodybuilding'i pro seviyesinde yapanlar bana da hiç estetik gelmiyor cidden.

Son düzenleme: 27 Haziran 2010
  17. CEMS22

CEMS22 Üye

Beğenileri:
    256
    Ödül Puanları:
    73
    Yer:
    İZMİR
    .. normal yaşayan normal beslenen hayatını normal yaşayan bir insanın bir cutler'ın coleman'ın vücudunu, yaşantısını beğenmemesi kadar normal birşey yok bence.. zaten adamlar normal değil *!* niye türkiyede bu seviye sporcu çıkmıyor ? hepimizin mi genleri kötü.. elbet işin içinde kimyasal olduğuda bir gerçek.. bizden en az 10 sene ilerde gittiklerini düşünüyorum ben şahsen.. bu konuda bir yazar, işi bilmeyen bir adam, yada türkiyede müsabık bir body ci hemfikir.. şahsen ben bu derece prof olmayı bir işkolikli gibi takıntılı bir durum gibi görüyorum insana zorunluluklar koşan.. elindeki şeyi tutmak için devamlı bir fedakarlık özveri ve bence resmen kölelik öngeren bir durum.. işin aslı bu işin ucunda para olmasa da bu kadar büyüyemez.. bodybuilding kadar ticari bir spor daha olduğunu düşünmüyorum.. yazar arnold un vücudundan bahsetmiş bencede tartışmasız daha doğal duruyor, sizce dahamı yapay duruyor?? bir arkadaş oda steroid kullanıyor demiş, peki aynı şeylermi kullanılıyor?? cutler arnold zamanında dünyaya gelse şimdiki vücudu olacakmıydı?? buna inanan varmi gerçekten bilmiyorum.. tamm antreman teknikleri gelişiyor, beslenme bilgileri gelişiyor, yeni aletler falan.. ama sadece bunlar mı bu farkı yaratan..? o zaman bu vücutların sentetik olduğuna kızmayacak kimse.. tamm adamlar çalışıyorlar ter akıtıyorlar, yeri geliyor köle hayatı yaşıyorlar ama gerçekten güzel olduğunu düşünmüyorum, bakıyorum vay be diyorum kusursuz buluyorum ama güzel demiyorum kesinlikle bunu bir grup insanın daha çok para kazanması için yine bir grup iyi genli sağlıklı insanların işi ne kadar abartabileceğinin resmi olarak görüyorum.. ayrıca türkiyedeki sporcular onlar gibi para içinde yüzmüyorlar, bir türk sporcusunun bunları örnek almasını yanlış buluyorum, olaya sadece definasyonda maksimum kütle ne olur gözüyle bakmıyorum.. yazı hakkında ise iğneleyici sözler olmadan aşağılanmadan yazılsa yazarın görüşlerini ifade etmesini haklı bulabilirdim şahsen ben empati yaptığımda yazarın düşüncelerinin çok daha yapıcı cümlelerle anlatılabileceği görüşündeyim.. düşünceleri olmasada yazısı bende rahatsızlık hissi uyandırdı..

18. teoma

teoma Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    bu vücut geliştirme olayına neden bu kadar ısrarlılar at gözlüğü ile bakmaya? birde meşhurdur vücudunu çalıştıracağına beynini çalıştır lafı e çalışmadığını nerden biliyon beynimde misin? size bence beyin kaslarınızı geliştirin diyenlere diyin ki ! beyinde kas yoktur sinir hücresi vardır o kişiye başka bişey söylemeye gerek yokdur :D ben bunu bi şahsa söyledim aramızda pek muhabbet de yok kendini bi rşey sanan modeller vardır ya herkezin yaptığını gereksiz bulur bi kendi dediği doğrudur ama tek yalnışın kendisinin olduğunu bilmezler.Adam beyin kaslarını geliştir dedi . suratına eski türk filmlerinde ki kötü adamlar gibi gülesim geldi :D dedim ki beyin de kas yoktur sinir hücresi vardır , adam dumur oldu dedimki sonra bak gördünmü benim hem beynim hemde vücudum gelişmiş ama senin hem beynin durmuş hemde amele gibi geziyosun . çıt yok :p buda tatlı bi anımdı . bu arada 2 senedir hastalanmıyorum vücut geliştirme sayesinde bu yazar hastalanınca günlerce yatakta yatacağına bence günde 1.30 dk sını spora ayırsın hem sağlık nasıl kazanılıyomus anlasın hemde kusura bakmayın ama insana benzesin (düşünce anlamında düzelsin ) ben okulumda sınavlarımı rahatlıkla veriyorsam bu spor sayesinde duru bir ruh kazanıyorum ...

19. alifurkan1

alifurkan1 Üye

Beğenileri:
    16
    Ödül Puanları:
    18
    yolda geçen küçük çocuğa sorsan o da aynı şeyleri söyler.araştırmamış görmemiş kara cahil.ülkenin bunun gibi kendini gazeteci sananlar yüzünden kafası karışıyor.ilk önce hatırlaması gerken şey sağlam kafa sağlam vücutta bulunur.sporun vücuda faydaları saymakla bitmez.beyne giden damarları açması sinaps bağlantıları güçlendirmesi kinestetik hafızayı kuvvetlendirmesi,endorfin salgısyla insanı daha dengeli yapması ve sexe olan ihtiyacı azaltması(optimuma getirmesi) ....zaten spor demek sağlık demektir.bu adam tüm vüct çalışanları 2 ay sonra Jay Cutler gibi olacak sanıyodur Allah bilir.protein tozuna kas tozu, amino haplarına kas hapı,vitaminlerede doping gözüyle bakıyodur.üstelik zaten işi gücü olan kimse istesede Jay Cutler gibi olamaz.adam 17 senedir gece gündüz doktorla diyetislenle kontrollerle firmalarla bu işi yapıyor.bunun gibi cahiller de tozdan 2 fırt çekmenin admı böyle yapacağını sanıyor.öğren de gel kara cahil.biraz kitap oku devlet liderlerini dinle hepsi spora acaip önem veriyor.

20. ASLAN05

ASLAN05 Yeni Üye

Beğenileri:
    3
    Ödül Puanları:
    0
    mesajı baya önce yazmışsın ama cevap yazmasam içimde kalırdı arkadaşım jay cutler hariç mr olympia kurulduğundan beri bu zamana kadar katılan herkez steroid kullanmıştır bu bir gerçek sen futbolda steroid kullanılmıyor mu sanıyorsun?basketbolda?koşuda?steroid bugün bütün sporlarda var kullanmayanda vardır o ayrı
    saygılar......

Sayfayı Paylaş