Spor'a küsmek

Konusu 'Dertleşme' forumundadır ve gabonx tarafından 29 Ağustos 2013 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 4 üye.
  1. gabonx

gabonx Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    13
    Merhabalar. 2010 Mart ayında vücüt geliştirmeye başlamıştım. Başladığımda kambur kilolu şekilsiz bir vücuda sahiptim. 2011 Mart'ında 7.5 kg vermiş ve oldukça düzgün bi görünüme ulaşmıştım fakat 2012 haziran ayında gittikçe iyiyken belimde başlıyan bi ağrı yüzünden antremandan ayrıldım. O gün ayrılırken son antreman oldugunu düşünmemiştim. O gün den sonra belimdeki ağrı her gün az çok ta olsa devam etti. Belimdeki sıkıntı geçer derken 7-8 ay kadar spora gidemedim. Fakat bir sabah uyandığımda tüm emeğimin kaybolmaya başladığını kaslarımın tamamen kaybolduğunu fark ettim. Tekrardan toparlamayı düşünürken belimdeki ağrı hala devam ediyordu. Bir ortopedi doktoruna gözükmeye karar verdim. Omurga yapımı kemik yapımı saglam buldu fakat çekilen MR sonucu Bel Fıtığı başlancıgı dedi ve ağırlıklı sporu yasakladı. Yüzme önerdi. Son 1 aydır yüzmekteyim bel ağrılarım azaldı fakat vücüdum tamamen küçüldü herşey kayboldu. Yüzme ilede ne derece toparlanabilir bilmiyorum. Eski resimlerime bakmak aynaya bakmak bile istemiyorum artık. Haftada 3 yüzmeye gidiyorum eski halime dönemiceğimi bile bile. spor'a ve aynalara küskünlüğüm devam ediyor...:mad:

2. legenDary

legenDary Üye

Beğenileri:
    30
    Ödül Puanları:
    38
    Yer:
    Afyonkarahisar
    ağırlık yerine crosfitt tazı çalışabilirsin.Spora küsmek çözüm değildir.Kendine ben yaparım dersen her şey olur.Bu kadar çabuk vazgeçme hemen.Hayatta her şeyin bir nedeni vardır.Belki sakatlanmayıp devam etszeydin başına çok daha kötü bir kaza gelebilirdi.Eğer sen ben spor yapıcam diyebiliyorsan kendi kendine hiç bir şey engel olamaz sana.

3. gabonx

gabonx Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    13
    Zaten Crossfit'e döndüm bi yerde. Yeni site tarzı bi yere taşındım. Yüzme için havuz var. Aynı Zamanda Boş Sahalarda Basket olsun futbol olsun bişeyler yapıyorum. Parkurlarında yürüme tempolu koşu bisiklet falan o şekilde sürdürüyorum.

4. arass55

arass55 Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    s.a yeni konu nasıl acabilirim yeni üyeyim

s.a yeni konu nasıl acabilirim yeni üyeyim

5. bela03

bela03 Üye

Beğenileri:
    4
    Ödül Puanları:
    18
    Meslek:
    Öğrenci/Ayakkabıcı
    Yer:
    İstanbul
    arkadaşa katılıyorum, belki başına kötü bir olay veya durum gelebilirdi.

Allah bir kapıyı kaparsa bin Kapıyı açar..-Hz.Muhammed (s.a.v)

Hayatında başarılar sana.

Sayfayı Paylaş