Spora evde başlamak

Konusu 'Yeni Başlayanlar Bölümü' forumundadır ve Kazuya Nakai tarafından 21 Şubat 2015 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 2 üye.
  1. Kazuya Nakai

Kazuya Nakai Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Merhaba arkadaşlar,
    20 yaşına girmek üzereyim 1.77 boyum ve 54 kiloyum. Yaklaşık iki sene önce fit-atletik bir vücuda sahiptim yaklaşık 7-8 kilo fazlaydım. Fitnesse gitmesem de evde düzenli olarak sporla uğraşır, hemen hemen her 2-3 günde bir basketbol oynardım. Lisede koşu müsabasına katıldım vs..
    Üniversiteye başladıktan sonra neredeyse sıfır denecek seviyede sporla uğraştım yani hiç. Ayrıca vücudum da giderek zayıflamaya ve güçsüzleşmeye başladı. Kilomdan da anlayacağınız üzere kollarım çok ince. Bir dönem barfiksle uğraştığım için sırt,omuz vücuda göre iyi. Resim ekleme kurallarını iyice inceledikten sonra vaktim olduğunda resim de ekleyeceğim.
    Sporla uğraşmayı bıraktıktan sonra hareketsiz yaşam+sigara+stres gibi sebeplerden dolayı geçen sene kalp çarpıntısı gibi olay vardı. Birkaç seferden fazla doktora gittim. Dönemsel ve stres kaynaklı olduğunu; spor yapmama hiç engeli olmadığını hatta iyi olacağını söylediler. Bu konuda endişe etmiyorum yakın zamanda tekrar kontrole gideceğim.
    Şimdi tekrar başlamak istiyorum öncelikli amacım kilo ve hacim. Başlangıç için fitnesse gitmektense evde biraz şekillenmeyi kilo almayı düşünüyorum. Dumbell,barfiks,şınav ve mekik ile bu istekler gerçekleşebilir mi? Bu konuda yardımlarınızı bekliyorum ;)

2. Kazuya Nakai

Kazuya Nakai Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
  3. kasmıodane?

kasmıodane? Üye

Beğenileri:
    35
    Ödül Puanları:
    38
    Öncelikle dostum sigara denen illletden uzak durmanı öneririm ben :) daha sonra tabiki 1-2 hafta evde kendi çapında güç kaznamak ve spora HAZIRLANMAK amaçlı evde çalışabilirsin amaa HHERGÜN DÜZENLİ YEMEK VE DÜZENLİ SPOR SALONU ŞART DOSTUM

Sayfayı Paylaş