spora devam mı etsem ne yapmalıyım?

Konusu 'Yeni Başlayanlar Bölümü' forumundadır ve umut3504 tarafından 7 Ağustos 2014 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 4 üye.
  1. umut3504

umut3504 Üye

Beğenileri:
    30
    Ödül Puanları:
    28
    arkadaşlar benim boy 1.85 kilo:59 yaş:18 bu sene üniversite sınavına giricem hazırlanıyorum ama az yediğim kilomu korumayı pek beceremediğim için kilo veriyorum sürekli her gün yürüyüş falan yapıyodum.ailemin isteği üzerine kilo almam gerektiğini anladım ama yağlanarak istemiyorum temiz kilo bunun içinde 4-5 aydır spor yapıyorum ağırlık çalışıyorum evde kendime bi program hazırladım onu uyguluyorum haftanın 4 günü şimdi 1 haftadırda bulking yapıyorum ama aklımı kurcalayan şeyler var şimdi bu senede sınava giricem dershane okul falanda var ne yapmalıyım ne önerirsiniz bana spor yapmayıncada yağlanıcam korkusuyla pek bişey yemiyorum kilomu korumayıda pek beceremiyorum bi yardımcı olursanız bana?

2. mysticaltk66

mysticaltk66 Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    1
    Bence spora devam etmelisin. Benim bu spora başlamamın en büyük nedenlerinden bir tanesi üniversitedeki sürekli oturarak yaptığım işimden dolayı. İş boyunca çektiğim bütün yorgunluğu ve yaşadığım tüm stresi iş çıkışında koşup gittiğim salonda atıyorum. İnan ki spordan sonra eve gelip duşumu aldıktan sonra günün tüm stresini attığımı hissediyorum. Hem yoğun bir ders çalışma döneminde sadece vücudunun değil kafanın da rahatlamasını sağlayacak emin ol. Tabi sınav çalışmalarını ihmal etmemelisin ama yapacağın bir saatlik antrenman seni bütün sınav stresinden uzaklaştıracaktır. Kendimden biliyorum :) selametle

3. umut3504

umut3504 Üye

Beğenileri:
    30
    Ödül Puanları:
    28
    Ayni etkiler bndede var sporu yapinca kafa olarakda vucut olarakda rahatlayip mutlu hissediyorum yapmayinca daha cok stres oluyorm peki okul ve dershane doneminde daha rahat ama etkili bi program uygulasam nasil olur mesela fullbody 3 gun yapsam nasil olur

GT-S5830i cihazımdan Tapatalk 2 ile gönderildi

4. mysticaltk66

mysticaltk66 Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    1
    Bence gayet olur. Tabi burada tecrübeli hocalarımızdan senin derslerini de göz ardı etmeden bir program isteyebilirsin. Haftada 3 gün 1er saatlik program seni çok alıkoymaz bence oldukça mantıklı.

5. umut3504

umut3504 Üye

Beğenileri:
    30
    Ödül Puanları:
    28
    Fullbody programlari buldum 1 kac tane onlari uygulucam 1-2 gunde yuruyus yaptim mi 10 numara olur

6. unknown00

unknown00 Üye

Beğenileri:
    217
    Ödül Puanları:
    53
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    İstanbul
    Bana kalırsa günde 1-1.5 saat spor etkilemez sizi . Beslenme olarak hamur işleri şeker yağlı vs vs .. yiyeceklerden uzak duracaksın yağ yakmak istiyorsan karbonhidratını düşürmen lazım kardiyo ağırlıklı çalışman lazım .

7. umut3504

umut3504 Üye

Beğenileri:
    30
    Ödül Puanları:
    28
    Yok kilomu bu donemde koruyup hacim arttirmak kaslari sekillendirmek istiyorum

8. unknown00

unknown00 Üye

Beğenileri:
    217
    Ödül Puanları:
    53
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    İstanbul
  9. umut3504