Spora Başlayalı 1 Hafta Oldu Nasıl Beslenmeliyim? Ustadlarım ACİL

Konusu 'Geri Dönüşüm Kutusu' forumundadır ve tuncay_sargin tarafından 17 Ocak 2014 başlatılmıştır.

Konu Durumu:
Mesaj gönderimine kapalı.
Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 4 üye.
  1. tuncay_sargin

tuncay_sargin Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    1
    Boy: 173
    Kilo: 65,5
    BİRAZ GÖBEK ÇIKINTISI VAR BİRKAÇ BAŞLIKLARI OKUDUM
    SPOR SALONUMUZUN HOCASI BESLENME İLE İLGİLİ 100 LİRA PARA İSTİYOR BURDAN YARDIM EDECEK VARMI? ŞİMDİDEN SAĞOLUN

2. HouseMafia

HouseMafia Üye

Beğenileri:
    34
    Ödül Puanları:
    38
  3. doxux

doxux Üye

Beğenileri:
    2.810
    Ödül Puanları:
    123
    Yuh 100 lira mı istiyor?

173 boy,65.5 kilo, kas kütlesi az demektir. Şu anda göbekteki çıkıntıyı boşverip 4-5 aylık bir bulka girmeni öneririm. 130 gr proteinle başlayıp, kilon arttıkça bu miktarı arttırıp, günde en az 3000 kalorilik beslenmen lazım. 3000'i kafadan söylüyorum, eğer sana kilo aldıramıyorsa bu miktar 3200'e, 3500'e de çıkabilir. Ayda 2 kiloluk bir hız iyidir, kalori miktarını buna göre ayarla. Daha azı yavaş gidiyorsun demek, kalori miktarını arttırırsın. Daha çoğu hızlı gidiyorsun demek, azaltırsın ama protein sabit kalsın. Sık sık, 6-8 öğün halinde yemeni söyleyenler olacaktır, bana kalırsa gereği yok. Hayat tarzına kaç öğün uyuyorsa o kadar öğünde al bu kalorileri, gün sonunda makro hedefleri tutturmak kaç öğünde yediğinden çok daha önemli. Yumurta, süt, yoğurt, et, kompleks karbonhidratlar, sağlıklı yağlar, kuruyemiş dostundur, ye bunları.

50 lira yeterli.

4. tuncay_sargin

tuncay_sargin Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    1
    ilk 30 dk koşu
    chest press 3x10
    shoulder press 3x10
    arm curl 3x10
    leg press 3x10
    leg extension 3x10
    leg curl 3x10
    Son crosstrainer 30 dk

benim boy kilo ölçülerime göre bu verdiği dersler uygun mu 45 gün bunları yapacağımı sonrasında besin paketi almamı 45 gün sonra tekrar farklı dersler yazacağını söyledi ağırlık kaldırma falan galiba ben spora vücut geliştirmeye yeni başladım biraz vücudumu toparlamak istiyorum abartılı değil.yardımlarınız için teşekkürler.

5. shaq

shaq MOD Yönetici Moderator

Beğenileri:
    1.688
    Ödül Puanları:
    123
    Değerli üyemiz ;
    Forumda, ezbere yani sıfırdan diet listesi istemek doğru olmadığı gibi kurallara da aykırıdır.

Size önerimiz öncelikle forumda bir müddet zaman geçirmeniz, makaleleri ve üyelerin beslenme başlıklarını okumanızdır. Besinlerin 100gr içeriklerini inceleyip ne kadar protein-yağ-karbonhidrat-vitamin-mineral-sıvı almanız gerektiğini ilgili başlıklardan öğrenip kendi vücut tipiniz, hedefiniz, yaşam tarzınız ve ekonomik durumunuza uygun beslenme programı çıkarınız.
    Hala tereddütleriniz varsa, forumda kurallara uygun başlık açarak üyelerin yorumlarına başvurabilirsiniz.

ilginizi çekebilecek başlıklar :
    Beslenme | BodyForumTR Vücut Geliştirme Forumu
    Beslenme Ile Ilgili Tavsiyeler | BodyForumTR Vücut Geliştirme Forumu
    En Çok Sorulan Sorular ve Cevapları | BodyForumTR Vücut Geliştirme Forumu

Lütfen 1 dakikanızı ayırarak forum kurallarını okuyunuz. Forum kurallarını okumak için buraya tıklayınız!
    Anlayışınız için teşekkür ederiz.

Saygılarımızla
    BodyForumTR Ekibi

Konu Durumu:
Mesaj gönderimine kapalı.

Sayfayı Paylaş