Spora başlayalı 1,5 ay oluyor, Bu beslenme ve sporla tam gelişim mümkün olabilir mi?

Konusu 'Yeni Başlayanlar Bölümü' forumundadır ve enqinn tarafından 16 Ağustos 2015 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen kişi sayısı 1 user .
  1. enqinn

enqinn Üye

Beğenileri:
    2
    Ödül Puanları:
    18
    Meslek:
    Öğrenci
    Merhaba arkadaşlar,

Spora başlayalı 1.5 ay oluyor. Daha öncede çok kez salona gitmeme rağmen beslenme ve dinlenmeye dikkat etmediğim için gelişme söz konusu olmadı. Şu an tam anlamıyla başladım artık beslenmeye de dikkat ediyorum. Lakin bazı endişelerim var, Bu konuda biraz yardımınıza ihtiyacım olacak.
    Bana günde 3 ana 3 ara olmak üzere 6 öğün tüketmemi söylediler. Spora P.tesi, Çarşamba, Cuma gidiyorum. Amacım fitness değil Body building. Çalışma günlerinin hepsinde sırt çalışıyorum çünkü bende bel fıtığı, boyun fıtığı ve skolyoz var. Boyum 1.90, kilo 90, yaş 25.

-Ben sabahları buna dikkat edemiyorum Kızartılmış yumurta, kızartılmış ekmek, 100-150 gr beyaz peynir 8-10 adet siyah zeytin yiyiyorum. (Kızacaksınız ama bu şekilde yapıyorum.)
    -Ara öğünde 100-150 gr Badem içi ve 10-15 adet bebe bisküvisi tüketiyorum yanında da bir bardak süt.
    -Öğlen yemeğinde bir tabak Pilav veya makarna yanında da 100-150 gr tavuk göğsü yiyiyorum.
    -Ara öğün 100-150 gr Badem içi veya 100 gr ton balığı yağı olmadan alıyorum.
    -Akşam yemeği genelde pilav, tava veya sulu yemekler olur.(Kusura bakmayın açıkça yazıyorum ki neler tüketildiği bilinsin.)
    -Ara öğün 1 muz, 1 bardak süt ve 10-15 adet bebe bisküvisi.

2.aydan itibaren karbonhidrat tozu ve protein tozu almayı düşünüyorum. Spordan önce Karbonhidrat Tozu 2 ölçek spordan sonra Protein tozu 2 ölçek olarak olabilir mi acaba? Çünkü yeteri kadar protein ve karbonhidrat alamıyorum.
    Aynen bu şekilde ilerliyorum acaba bazı yanlışlarım nerede, neyi alıp değiştirmem gerekiyor. Şu olsa veya şöyle yapsan daha iyi olacak dediğiniz yardımlarınızı bekliyorum. Yardım için şimdiden teşekkür ederim.

Sayfayı Paylaş