Spora başlayacağım ama...

Konusu 'Beslenme' forumundadır ve hickimse tarafından 15 Temmuz 2015 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen kişi sayısı 1 user .
  1. hickimse

hickimse Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    11
    Ben 1 yil boyunca evde kendim calistim. Daha sonra okul vs iki yildir biraktim. Ve bu yil ygs lys ye hazirlaniyorum. Bu yil da spor yapmayacagim. Ama kararliyim universitede bir salona kayit olucam. Size sorum şu: ben şu an nasil beslenmeliyim. Protein ne kadar almaliyim karbo ne kadar almaliyim kilo almaya mi calismaliyim? Yağlanmamak için şeker yağ ekmek vs. tuketimine dikkat ediyorum. Veya ileriye hazirlik amaçli şu an ne yapabilirim? Şu an boyum 182 kilom 74 yağ oranim %13-14 falan.( belki daha azdir fazla deildir )

2. sokarca

sokarca Üye

Beğenileri:
    2
    Ödül Puanları:
    3
    bende lys ygs çalışıcam ama bence sporun sınava negatif değil pozitif etkisi olur.bi salona yazıl düzen kurulur bence

3. Almclskn

Almclskn Üye

Beğenileri:
    7
    Ödül Puanları:
    8
    Tavsiyem spora yazılana kadar ve spor yaparken de protein ağırlıklı ve kaliteli karbonhidrat alarak beslenmenizdir. Sonuçta spora yazılmadan önce ne kadar iyi beslenirseniz, spor yaparken o kadar kolay gelişirsiniz. Her gün güne 3 adet haşlanmış yumurta ile başlayın. (Sarılarını yiyip yememek size kalmış) daha sonra beslenmenize fındık, fıstık, badem, ceviz gibi kuruyemişler ekleyin. Karbonhidrat ihtiyacınızı makarnadan karşılayabilirsiniz. Birde kesin ve kesin olarak söylüyorum ki Tavuk Göğsü yani beyaz et tüketiniz. Yarım kilosu 5 TL civarında.

Bunların yanında; Nohut, barbunya, soya fasulyesi, lor peyniri, yağsız peynir ve yağsız süt tüketirseniz dahada iyi olur :) Birde lütfen 3. ayınızı doldurmadan takviye almayınız. Doğal beslenin, gerisi gelecektir. %70 beslenme, %30 spor.

Sayfayı Paylaş