Spora başlangıç , Aşırı dozda tavsiye gerekli , Yardım (fotolu)

Konusu 'Yeni Başlayanlar Bölümü' forumundadır ve _sinan_ tarafından 18 Eylül 2012 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 4 üye.
  1. _sinan_

_sinan_ Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    0
    Merhaba , kısaca yaptıklarımdan bahsedeyim , öncelikle soğuk bi memlekette yaşıyorum ve bu yüzden daha önce spora gitmemiştim burda , genelde yemeklerinede alışık olmadığımdan 10ay gibi bi sürede yemek yiyememkten 20 kilo vermiştim , 176boy a sahibin gittiğimde 96kilo idim 76 kilo geri geldim. Amacım yazın Türkiyede bunu korumaktı fakat başaramadım ve şuanda 82 kiloyum , türkiyede 40gün boyunca düzensiz spor salonuna gittim , iyi kötü bir başlangıcım var. Şimdi benim istediğim öncelikle bel bölgesindeki yağları eritmek ve fit bir vucüda sahip olmak , burda evimin yakınında sayılan güzel bir salon buldum (sitesi var atabilirm) (hava -20,-25leri görünce uzakta gitmek ölüm olur) . Aşağıda madde halinde istediklerimi sunucam , lütfen yardımcı olun burdaki spor hocaları ile anlaşamıyoruz (dil sorunu var biraz) ayrıca extra güzelde bir ücret istiyorlar hocalık için.Benim bu konuda yapmak istediğim , düzenli olarak resimlerimi koyup vucüdun tepkisine göre tavsiye almak. Dediğim gibi çok fazla terimleri bilmiyorum özet geçmek gerekirse aşağıda madde halinde :

1- Spor kaç gün aralık ile gitmeliyim ?

2- Dediğim gibi 40gün spora gittim , geneli cardio ağırlıklıydı , spora gittiğimde nasıl bi çalışma sistemi yapmalıyım , gün gün (1.gün , 2.gün...) şeklinde bir çalışma programı , genel olarak aslında istediğim ağırlıklı kas çalışmak , aslında en kısa sürede en çok etkiyi alabileceğim plan (bunu amacı erken bırakmak değil :) )

3- Nasıl bir yemek düzenim olmalı , en kolay bulunan malzemeler ile nasıl bir günlük diyetim olmalı ? Bir adet diyet programı (burda bulabildiğim yiyecekler ile)

4- Hangi ilaçları kullanmalıyım ? ilaç işini hiç bilmiyorum , maddi durumum el verdikçe (malum öğrencilik kendi paramızdan kesicez ) hangi ilaçşarı almalıyım , uygun fiyatlıları : ) Özellikle yağ yakıcı kullanmalıyım sanırım (yaşadığım şehirde fazla bulunmuyor , tavsiyelerinize göre arayıp bulacağım)

5- Dediğim gibi 1.gün 2.gün 3.gün şeklinde düzenli bir çalışma programı (örneğin 1.gün 20dk tempolu koşu ardından 2set 15tekrar X kilo bilmem ne hareketi şeklinde) bir amatöre plan :( , yemek düzeni , takviye tavsiyeleri

Spora 1 hafta sonra başlamayı düşünüyorum ve sizden yardımlarınızı esirgememenizi istiyorum , özellikle bu işte profesyonel abilerimden , uzun süredir vg yapıp işi bilen kardeşlerimden , şimdiden teşekkür ederim.

Dipnot : Lütfen ciddi olarak cevap atarsanız sevinirim thums:

Boy : 176
    Kilo : 82

Ekli Dosyalar:

• 1.jpg
      1.jpg
      Dosya Boyutu:
      42,2 KB
      Görüntüleme:
      328
    • 2.jpg
      2.jpg
      Dosya Boyutu:
      35,9 KB
      Görüntüleme:
      293
    • 3.jpg
      3.jpg
      Dosya Boyutu:
      48 KB
      Görüntüleme:
      302
  2. _sinan_

_sinan_ Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    0
    hiç cevap verip yardım edebilecek yok mu ? Konuyu uzun yazdım diye mi cevap gelmiyor , anlamadım ki..

3. brhmcr

brhmcr Guest

Oncelikle bol bol yeni baslayanlar ve beslenme forumu baslik sabitlerini okuyup, bilgilenmelisin.

Ps.Cevap verilmemesinin sebebi bu sorularinin cevaplarinin hepsinin forumda mevcut olmasi.

Iyi okumalar

4. _sinan_

_sinan_ Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    0
    Teşekkür ederim öncelikle , forumu zaten uzunca okudum , 2 sene kadardır üyeyim foruma yalnızca mesajım yok , ama dediğim gibi kendi isteklerim ve bana özel bir şekilde istiyorum konuda yazdığım gibi , işin özeti burda hocam yok , sizin bana hocalık yapmanız :)

5. FtgO

FtgO Üye

Beğenileri:
    62
    Ödül Puanları:
    38
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    Eskişehir
    Yaşım 22. Boy 170 civarı. Bende de biraz göbek vardı. 3 aydır spora gidiyorum.

Bu antrenman sistemini uyguluyorum. Makine eksikliğinden dolayı biraz değişiklik yaptım.

http://www.bodybuilding.com/fun/kri...imum-muscle.html?CJAID=10409943&CJPID=4003003

Bir de kardiyo günleri gitmiyorum. Onun yerine her çalışmadan sonra nabzım 205 e çıkasıya kadar 2 kere bisikletle hiit antrenman yapıyorum. Daha fazla zorlamıyorum kalbim ağrıyo gibi oluyor.

Un, tuz ve şekeri kestim.

Spordan önce 3 gram kreatin eec
    Spordan sonra 70 gram protein 95

Bir ay sonra spordan önce 5 tablet bundan alacağım.
    http://******/gnc/acetyl-l-carnitine-alpha-lipoic-acid/139.html

Bu şekilde hem yağ yakıyorum hem de kaslarım şekilleniyor. Özellikle ön ve arka kolda gözle görülür büyüme var. 3 ayda 3 kilo verdim. 66 kiloyum şu an.

Son düzenleme: 19 Eylül 2012
    _sinan_ bunu beğendi.
  6. _sinan_

_sinan_ Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    0
    FtgO cevap için teşekkürler , fakat 3 ayda 3 kilo vermek bana az geldi , ben 2.5 haftadır şekeri ile unu tamamen kestim , yağıda bayağı azalttım ve spor yapmadan 5 kilo verdim.

7. letsev

letsev Üye

Beğenileri:
    1.080
    Ödül Puanları:
    123
    bu yeni moda mı oldu ? ÇOK ACİL YARDIM!!! diye bir başlık görüyorum sanırım biri kaza geçirdi kan lazım diyorum konuya giriyorum yeni başladım acaba hangi protein tozunu amalıyım diye soruyor. size özel bir reçete verilmesine gerek yok genel konuların hepsi sizin içinde geçerli bol bol okuyunuz.

8. _sinan_

_sinan_ Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    0
    Konu başlığını ve konuyu tam okudunuz mu ? konu başlığı Spora Başlangıç ile başıyor konu içeriğinde ise diğer detayları belirttim , keşke konuyu ve başlığı tam okusaydınız , teşekkürler.

9. FtgO

FtgO Üye

Beğenileri:
    62
    Ödül Puanları:
    38
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    Eskişehir
    O göbeği 2 ayda erit, six pack ortaya çıksın üç hediyeden birini seç. 90 kilodan 70 kiloya inmek kolay ama o göbeği eritmek... :)

Kreatin
    Protein tozu
    L-Karnitin

10. chelseagrin

chelseagrin Üye

Beğenileri:
    45
    Ödül Puanları:
    28
    1- forumda aradigin butun cevaplar var
    2- burda kimse kimseye ozel program yazmaz herkes yazilana uyamaz cunku
    3- kullandiklarimiz ilac degil besin takviyeleridir

yeni baslayan bölumunu ve forumun genelini cok okuyun :)

iyi calismalar dilerim

1 kişi bunu beğeniyor.

Sayfayı Paylaş