Spora 27 yaşında tekrar başlamak!Yardım lütfen

Konusu 'Yeni Başlayanlar Bölümü' forumundadır ve angaralı tarafından 5 Ekim 2009 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 3 üye.
  1. angaralı

angaralı Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Merhaba Arkadaşlar

Öncelikle biraz geçmişimden bahsedeyim. Çok hareketsiz, uzun saatler boyu bilgisayar başından kalkmayan bu nedenle bir çok sırt ve adale ağrıları olan biriyim. Bunun dışında günde 1,5 paket sigara içen, düzensiz beslenen uyku düzeni bozuk biriyim :)

Boyum 173cm, kilom 64kg. Bir hafta önce hayatımı tamamen değiştirme kararı aldım ve uygulamaya başladım. Sigarayı bıraktım ki benim için en zor olanı bu 13 yaşımdan beri sigara içiyorum onun dışında kahve ve çayı çok şekerli içerdim şekersiz içmeye başladım. Düzenli uyumaya çalışıyorum ki bir süredir başarabiliyorum. Yemeğimi de düzene sokmaya başladım.

1 haftadır hergün kondisyon bisikletine biniyorum. İlk gün 10 dakika bindim ve gerçekten bacaklarım yandı.(anlayacağınız bu kadar vahim durumdayım) 2. gün 15 3. gün 20 dakika olarak artırdım ve gün geçtikçe hem vücudum hem de nefesim açılmaya başladı. Şu anda 40 dakikada sınırladım bisikleti.

VG'ye başlayacağım ama öncelikle yılların hantallığını atayım diye bisiklet,mekik, şınav ve esneme hareketleri yapmaya başladım 1 haftadır.

Bu temel hareketleri 1 ay sürdürmeyi düşünüyorum ondan sonra başlayacağım VG'ye. Siz değerli ve bilgili arkadaşlardan yardım rica ediyorum. Bana ne önerirsiniz. Nasıl yapayım ? Salona gidemeyeceğim ama evde bisiklet, koşu bandı var ayrıca Voit'in ev tipi istasyonunu almayı düşünüyorum 60 kg ağırlık var ve daha sonradan ağırlık eklenebiliyormuş.

Buraya kadar okuyan ve yardımcı olacak herkese çok teşekkürler.Bundan sonra hayatımdan sporu çıkarmayı düşünmüyorum ve forumda aktif olmak istiyorum.

Selam ve sevgilerimle

2. bruce123

bruce123 Yeni Üye

Beğenileri:
    169
    Ödül Puanları:
    0
    düşük agırlıklarla başla hemen arttırma agırlıkları 2 ay sonra arttır vücut ham iken daha kaslar acılmamısken agır basarsan sakatlık olusabilir

3. angaralı

angaralı Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Teşekkür ederim bruce123.

Evet öncelikle düşük ağırlıkla başlayacağım kendimi sakatlamak istemiyorum. Forumda yeni başlayanlar için hazırlanmış antrenman programını uygulamayı düşünüyorum. Şu anki vücudumu ve 1-2 aylık çalışmadan sonraki fotoğraflarımı da ekleyeceğim ilgili bölüme.

Bu bisiklet ve koşu bandı için önerebileceğiniz bir şey var mı ? Şu anda hergün yapıyorum ağır bir antrenman olarak gelmediği için bir zararı olur mu ?

4. machineheada

machineheada Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    0
    Merhaba angaralı bende 28 yaşındayım 2008 yılında VG'ye sıfırdan başlamıştım. 61 kilo 179cm boy aşırı zayıftım anlayacağın. ilk 2 ay sadece makine parkurları ve koştum. 3. ay başında ağırlık ve kas şişirme çalışmalarına başladım. Son bir senede bayramlarda yıllık izin filan toplasan 4 hafta gitmemişimdir. Kalan bütün haftalarda, haftada en az 3-4gün ortalama ile gittim. Şu an 71 kiloyum. Başlardaki hızlı kilo artışı sonralarda gıdım gıdım olmaya başladı bende bakalım sende neler olacak.. VG'de en güzelinin kendinle yarışmak ve geçmeye çalışmak olduğuna inanıyorum zaten başka seçeneğimizde pek yok.

Sayfayı Paylaş