Spor yerine koşu...

Konusu 'Yeni Başlayanlar Bölümü' forumundadır ve METZ__ tarafından 22 Şubat 2015 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 2 üye.
  1. METZ__

METZ__ Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    Eskişehir
    Arkadaşlar zamanında 5 sene spor yapıp 20 kilo vermiş ve epeyce zayıf bir insan olabilmiş biraz da kaslanmış bir insandım. Daha sonra ne olduysa oldu birden, salıverdim ve çok kilo aldım. Spor hayatını unuttum resmen. Şimdi ara sıra spora gidiyorum. Fakat dışarıda koşmak istiyorum spor yerine. 181 cm, 104 kg'ım.
    Olimpiyat antrenman sahasında 400 m'lik çevreyi 10 tur koşuyorum, haftada 5 6 gün. Spor salonundaki özellikle kilosu yüksek insanlar için, koşu bandı önerilmiyor, eklemlere zarar deniyor.
    Benim sorum şu. Ben L-carnitine alacağım, zamanında da kullanmıştım. L-carnitine kullanıp koşsam, vücudumun her yerinden kilo verir miyim ?. (Göğüs bölgesinden ve yan bel bölgesinden ve yağ olan bir çok bölgeden) . Koşu her yerden götürür mü kilomu ?. Yoksa illaki o bölgeyi çalıştıracak bir body antrenman mı yapmam lazım salonda ? . Yardımlarınızı bekliyorum teşekkür ederim.

2. SemihCebraiL

SemihCebraiL Üye

Beğenileri:
    261
    Ödül Puanları:
    73
    body yani ağırlık çalıştırmak çalıştırılan bölgede ki kasları geliştirir yağları yakmaz, ağırlık çalışmasında kaybettiğin kaloriyle yağ yakımını gerçekleştirirsin veyahut koşarak efor sarfettiğinde yakılan yağ tüm vücudundan gider sadece bacaklar koşuyor diye bacaklarından yağ azalmaz ;)

3. METZ__

METZ__ Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    Eskişehir
    Teşekkür ederim. yani ben koşarak göğüs bölgesindeki sarkmaları yan beli ve bir çok bölgeyi eritebilirim. Yada hızlı tempo yürüyerek. Teşekkürler sağolun

Sayfayı Paylaş