Spor Yaptıkça Kilo Alma Sorunsalı

Konusu 'Yeni Başlayanlar Bölümü' forumundadır ve firstclass tarafından 1 Ağustos 2011 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen kişi sayısı 1 user .
  1. firstclass

firstclass Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Merhaba ben bundan 1.5 ay kadar önce fitness'a başladım ve başladığımda kendime göre baya zayıftım. 187 boyum var ve başlamadan önce yaklaşık 72 kiloydum. Şimdi ise 76-77 kiloyum. Göbekte çok fazla bir kalınlaşma yok ancak yinede bu durumdan rahatsız olmaya başladım. Sanki spor yaptıkça yağlanıyormuşum gibi hissediyorum. Şekerli hiçbir gıda tüketmiyorum. Her yemekte 2 dilim ekmek yiyorum ve makarna ve pilav günde yarım tabaktan fazla yemiyorum. Günde 2 bıldırcın, 2 de tavuk yumurtası tüketiyorum. 3 ara öğün ve 3 ana öğün olarak tüketiyorum yani sağlıklı bir beslenme planında olması gereken herşeyi uyguluyorum. Ayrıca öğlen ve akşam sebzeyi ve eti eksik etmiyorum. Bunlarıda abartmadan yiyorum. Yağlı gıdalardan kaçınıyorum. Ancak yinede kilo alıyorum. Ne iştir anlamadım gitti. Bu aldığım 4-5 kilonun hepsi kas olamaz bence. Kalanıda yağ olmak zorunda ancak hala nedenini anlamış değilim. Günlük fitness'a başlamadan önce 5dakika koşu 5 dakika yürüyüş şeklinde bir ısınma koşum var. Sporun sonunda ise 10 dakikalık bir koşu daha yapıyorum. Yani ortalama 100 kaloriden fazla bir yağ yakıyorum. Ağrılık kaldırma kısmı ise yaklaşık 1.5 saat sürüyor.

Lütfen söyleyin ben nerde yanlış yapıyorum :D.

not: herhangi bir supplement kullanmıyorum.

Spora başlamadan önce kilo alamamaktan şikayet ederdim. Ne kadar yersem yiyeyim alamazdım. Şimdi ise fazlasıyla alınca bir panik başladı. 80+ lara çıkmak istemiyorum şuan.

Son düzenleme: 1 Ağustos 2011

Sayfayı Paylaş