Spor yaptığım zaman kas kaybediyorum...

Konusu 'Kadınlara Özel - Beslenme & Diyet' forumundadır ve gizemksk tarafından 15 Mart 2014 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 9 üye.
  1. gizemksk

gizemksk Üye

Beğenileri:
    2
    Ödül Puanları:
    13
    Merhabalar öncelikle. 170 boyunda 86 kgyim. 1ay evvel 91.2 kg idim. 1 ayda 5kg verdim ama benim sorunum şöyle, ilk 15 gün spor yapmadan sadece diyetle 3.3 kg verdim 2.6 kg yağ, 700gr kas idi. Son 15 gün ise ayağımda bir sorun çıktığı için çok yapamadım ama 6-7 gün yaptığım Jillian Michaels ile 30 days shred programını yaptım. Son 15 günde 1.8 kg daha vermiştim ama bu sefer hepsi kastı. 100gr ise yağdan almıştım. Bu son 15 gün de ara öğün yapmadım pek, beslenmemde çok büyük farklılık yoktu iki 15 gün arasında sizce neden böyle olmuş olabilir? Daha mı fazla protein almam gerekli?

Diyet listem de şöyle

Sabah: 1 yumurta, 1 kk peynir, 5-6 zeytin, 2 dilim kepek ekmek

Ara: meyve

Öğle: 5-6 kaşık sebze yemeği, 2 köfte büyüklüğünde et, 2 dilim kepekli ekmek ya da 6 kaşık pilav makarna vs., yoğurt salata

Ara: meyve

Akşam da öğle gibi sadece ek olarak çorba var. Bu diyeti diyetisyen verdi. Aralarda ise okulda olduğum için genellikle form mısır pirinç patlağını yiyorum meyve yerine. Öğle de sebze yemeği yiyemiyorum, yemekhanede ne çıkarsa çok kalorili değilse yiyorum. Akşamları bazen öğünden eksik yediğim olabiliyor, evde olmayınca vs.

Başlangıç: 91.2 Kas(kg): 53.7 Yağ(kg): 34.2 Su(kg):50.1
    Şu an: 86.1 kg Kas(kg) : 51.1 Yağ(kg) 31.7 Su(kg): 47.3

Baya uzun oldu kusura bakmayın.. Yardımcı olursanız çok sevinirim. :)

iPad 'den Tapatalk aracılığı ile gönderildi

2. gizemksk

gizemksk Üye

Beğenileri:
    2
    Ödül Puanları:
    13
    Bir soru daha soracağım. Benim kilomda zayıflamak isteyen bir kişi günde kaç gr yağ kas ve karbonhidrat almalıdır??

3. Umirin

Umirin Üye

Beğenileri:
    31
    Ödül Puanları:
    28
    150 gr protein 200 gr karb al yağ balık yağı yada sızma zeytınyagı kullan

4. gizemksk

gizemksk Üye

Beğenileri:
    2
    Ödül Puanları:
    13
    Diyet listemdekine gore tavuk gogus yesem mesela 2 kofte buyuklugunde olsa 15 gr protein ediyormus? Bir gunde 150 gr protein nasil alabilirim ki :(

Samsung Galaxy Note 3 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

5. profbodyci

profbodyci Üye

Beğenileri:
    19
    Ödül Puanları:
    8
    200 gr karbonhidrat alma sakın arkadaş yanlış söylemiş o kadar karbonhidrat alırsan kilo veremezsin !
    sabahları 2 yumurta yap 12gr protein peynirdende 15 gr falan gelir 1 dilim ekmek ye onun yanına kendin fıstık ezmesi yap onu sür ordanda biraz protein gelir . (google ev yapımı fıstık ezmesi yaz çıkar kavrulmamış tuzsuz fıstıkla ve şekersiz yap)

Ara öğünlerde sadece meyve yeme ara da 1 kase yoğurt ye veya badem fındık ye bunlarda sağlıklı besinler ve protein var

Öğlen 1 dilim ekmek yeterli olur eti de arttır . Akşam tavuk göğsü haşlama yap yapması zor bişey değil en kolay hazırlanabilecek şeylerden biri .

Ara öğünlerde illa kantin vb . yerden tüketeceksen eti burçak yulaflı da olabilir . (zorunlu oldukça)

Not:Kendi yaptığın için fıstık ezmesindeki yağ seni korkutmasın sağlıklı yağ
    Not 2 : badem ve fındık fazla tüketilmedik (10-15 yeterli) Kilo vermeye yardımcıdır

Ve en önemlisi yoğurt bence çok önemli bir besin sakın yemeklerinden eksik etme iyi bir protein kaynığıdır.(öğle akşam araöğün de tüketen biri olarak söylüyorum bunu)

6. gizemksk

gizemksk Üye

Beğenileri:
    2
    Ödül Puanları:
    13
    Tesekkur ederim cevabiniz icin. Ogle artik yemekhanede yemek yerine 2 dilim ekmek arasina tavuk gogus goturmeyi dusunuyordum o olabilir mi? Bir de yagsiz bir sekilde tavada tavugu izgara gibi kizartmak da sorun olmaz degil mi? Son bir sorum daha olacak onerdiginiz beslenme spor yaparken mi olmali? Spor yaptigimda calf kaslarimdaki sorun dolayisiyla spor yapamiyorum da. Doktora gittikten sonra sorun cikmazsa baslayacagim

7. profbodyci

profbodyci Üye

Beğenileri:
    19
    Ödül Puanları:
    8
    1- ekmek fazla kalın olmadığı sürece olabilir.
    2-Yağsız olduğu sürece bir zararı olmaz büyük ihtimal
    3-Spor yapacağınız günler beslenmeye öğlen için biraz makarna olabilir veya yulaf ezmesi olabilir spordan 1-4 saat önce .

8. gizemksk

gizemksk Üye

Beğenileri:
    2
    Ödül Puanları:
    13
    Gercekten cok tesekkur ederim bilgileriniz icin hepsini yapacagim Allah razi olsun

9. Baykara3

Baykara3 Üye

Beğenileri:
    35
    Ödül Puanları:
    18
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    Afyon/Isparta
    Ekmeği tüm büyük marketlerde satılan unoydu sanırım premiun tam tahıllı alırsan senin yararına olacaktır hemde tost ekmeği şeklinde pratiktir. ve çok güzelde besin kaynagıdır

iPhone 'den Tapatalk aracılığı ile gönderildi

10. gizemksk

gizemksk Üye

Beğenileri:
    2
    Ödül Puanları:
    13
    Aldım ekmeği teşekkür ederim 6 gr protein varmış bir porsiyon yani 2 tanesinde :)

Baykara3 bunu beğendi.
  11. WhoSGoingTOSaveWORLD

WhoSGoingTOSaveWORLD Üye

Beğenileri:
    56
    Ödül Puanları:
    28
    Ben şunu anlamıyorum karbonhidratsız beslenme düzeninde vücudun karbonhidrat olmadığı için doğrudan depolanmış yağlara yönelmesi gerekir.Siz en azından 60 gr veya 100 gr vs. karbonhidrat olması gerekli diyorsunuz kilo vermek isteyen birisi için.Bu sefer vücud önce mevcut karbonhidratı tüketip sonra yağlara yönelmesi gerekir sonuçta yağ yakımını geciktirmiş olmak değil midir bu ?Vücuttaki bu sistemi açıklayabilecek var mı nasıl oluyor da 50 gr karbonhidrat almak kas yıkımını önlüyor ?

12. gizemksk

gizemksk Üye

Beğenileri:
    2
    Ödül Puanları:
    13
    Şu an aklıma gelen tek şey belki saçmadır ama, 2 öğün arasındaki belli sürede vücudumuz karb yakıp yağa geçiyordur ama karb olmazsa yağı yakıp proteine geçer kas yıkımı olabilir aklıma bu geldi sadece tahmin yürüttüm :)

13. WhoSGoingTOSaveWORLD

WhoSGoingTOSaveWORLD Üye

Beğenileri:
    56
    Ödül Puanları:
    28
    Konunuzda 15 günde 1.8 kg tamamen kas olarak verdiğinizi yazmışsınız ne olmuş da vücud yağa hiç dokunmayıp sadece kasa yönelmiş eminim bunu açıklayabilecek vardır fakat bayanlara özel bölümüne girip kimse yazmaz galiba :)

14. gizemksk

gizemksk Üye

Beğenileri:
    2
    Ödül Puanları:
    13
    Protein eksikliginden sanirim proteini arttirmami onerdiler. Sagolsunlar yardimci da oldular, zaten daha uzun bir sure var onumde o zamana kadar daha fazla destek alacagimi dusunuyorum :) bir de ilk 15 gun degil de son 15 gunde ara ogun yapmadim, oyle bir farklilkk vardi ilk 15 gunluk dilimle arasinda. Karatay diyeti uygulamadim ama onun kitabini okudum ara ogun yapmamayi oneriyordu deneyeyim dedim sonuc husran :/ 2 gundur diyeti aksattim ama yarin tekrar basliyorum, bu sure zarfinda ara ogun tekrar yapacagim, proteini de arttiracagim tekrar burayu guncelleyecegim o zaman..

15. John Philipi

John Philipi Üye

Beğenileri:
    9
    Ödül Puanları:
    18
    Meslek:
    Profosyonel Boksör
    Protein diyeti bu tür problemi çözmek adına var mesela ;
    Sabah
    2 dilim yağsız beyaz peynir veya 2 tane haşlanmış yumurta
    100 gram yağsız domates salatalık karışık (söğüş gibi)
    ince 1 dilim kepek ekmeği
    toplamı bir elma büyüklüğünde olacak şekilde meyve
    Öğlen
    200 gram et ya da tavuk
    (şimdi bu et ve tavukları ben hazır pişmiş tavuk döner,nugget,inegöl köfte,piliç köfte,kasap köftesi vs. aklınıza gelebilecek yağı az olan yiyecekler) (tavada yağsız pişirilmiş,haşlama ya da buharda pişmiş)
    300 gram salata (yağsız çok az tuzlu)
    1 dilim kepek ekmeği
    toplamı bir elma büyüklüğünde olacak şekilde meyve

Akşam
    200 gram et ya da tavuk
    300 gram salata (yağsız az tuzlu)
    1 dilim kepek ekmeği
    toplamı bir elma büyüklüğünde olacak şekilde meyve bu örnek. benzetebilirsiniz. Sizin diyetinizde iyi fakat bir örnek daha olsun diye paylaştım. Kas kazanımı adına ise su içiminizi artırmanızı tavsiye ederim. Kolay gelsin.
    Saygılar;

16. gizemksk

gizemksk Üye

Beğenileri:
    2
    Ödül Puanları:
    13
    Çok teşekkür ederim. Ancak sebze yemek olarak yok bu programda şart değil midir bir zararı yoktur herhalde? Bir de meyveler ana öğün müdür ara öğün müdür acaba? Ara öğün yapılması gerek diye biliyorum ama sizin öneriniz nedir?

17. John Philipi

John Philipi Üye

Beğenileri:
    9
    Ödül Puanları:
    18
    Meslek:
    Profosyonel Boksör
    meyve ile ilgili şöyle bir şey var yemeklerle aynı anda yendiğinde kan şekerini çok yükseltiyor.Beraber yememenizi tavsiye ediyorum.ara öğün yapılabilir bir tabağa her meyveden azar azar meyve salatasıda yapılabilir. Sebzeye gelicek olrsak genel olarak serbest olmaları gerekir ama bazı diyetlerde değil.Bunda olabilir bu protein diyeti diye geçen diyenler arasındadır. spor yapan bir insanın mineral ihtiyacı çok önemlidir. Sebzeleri ara öğünde kullanabilirsiniz misal veriyorum maydanoz,muz,1 buz, yoğurt, mikserde çekerseniz harika bir ara öğün diyebilirim.Tadı beğenenler içine bademde çekiyor. Genel olarak sebzenin zararı olmaz ara yada ana öğünle, diyorum bugüne kadar öğrendiğim bilgiler ışığında..

18. gizemksk

gizemksk Üye

Beğenileri:
    2
    Ödül Puanları:
    13
    Çok teşekkür ederimm yardımınız için.

19. John Philipi

John Philipi Üye

Beğenileri:
    9
    Ödül Puanları:
    18
    Meslek:
    Profosyonel Boksör
    Rica ederim kolay gelsin. İyi forumlar.

20. kaldıray

kaldıray Üye

Beğenileri:
    215
    Ödül Puanları:
    53
    Meslek:
    fotoğraf
    Yer:
    marmaris
    o işler öyle olmuyo vücut yağ yakmaz keton yakar karonhidrat bitince yağları parçalayıp ketona çevirir. bu karbonhidratın bitmeside öle 2 saatlik iş değil 2 gün kadar sürer. bu diyette ağza zerre karbonhidrat sürülmez sebze et bunların içindeki koklamalık karbonhidratların toplamı günde zaten 50-60 gram eder bahsedilen miktar budur. bünye çok tembeldir eğer arada yarım yerine bir armut yeseniz gelen fruktzu kullanmaya başlar çünki yağı parçalayıp keton üretmekten daha kolaydır gitti diyet geçmiş olsun.

John Philipi bunu beğendi.

Sayfayı Paylaş