Spor Yaptığım Günler Beslenme Şeklim,Sizce eksikler nedir ?

Konusu 'Beslenme' forumundadır ve yigitcan1990 tarafından 5 Ağustos 2012 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 3 üye.
  1. yigitcan1990

yigitcan1990 Yeni Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    Zonguldak
    Merhaba,ben spora 2 hafta önce başladım.Ağırlık çalışıyorum,fakat kilom var onları eritmem lazım,bundan dolayı beslenmeye dikkat etmem lazım,fakat beslenme konusunda pek bir bilgim yok.Spora başlamadan önce(ramazandan önce) her akşam 2 saat basket oynuyordum bir ara sürekli 2 ögün cornflakes 1 ögün tam yemek yiyerek 1haftada 2 kilo zayıfladım 73 e düştüm,4-5 gün 73 kaldım sonra tekrar yavaş yavaş 75 e çıktım,su anda da 75 kiloyum.Boyum 1,76 kilom 75.

Pazartesi-Perşembe ve Cumartesi günleri spor salonuna gidip ortalama 3 saatimi salonda geçiriyorum.Bu günlerde genellikle aynı tür besleniyorum sizce neler eksik bu beslenme şeklinde bunu ögrenmek istedim.Cevaplayacak kişilere şimdiden teşekkür ederim.

Sabah(11:00): 1kase yarım yağlı süt(bimdeki kırmızı kalıplılardan) ile 3-4 yemek kaşıgı cornflakes-2 adet haşlanmış yumurta-bir miktar lor peyniri-su(+yeşil çay eklemeyi düşünüyorum)

Öğlen 2 de spora gidiyorum.

Saat 5-5:30 da eve geliyorum.Akşama giriyor artık.

Akşam(6-6:30) Et ürünleri(kimi gün kırmızı et kavurma-kimi gün ciger soğanla,kimi gün haşlanmış tavuk-kimi gün kızarmış tavuk-hiç biri de olmazsa 3-4 adet haşlanmış yumurta)-(bazen bu et yemekleri olmadıgında pilav üzerine haşlanmış patates+haşlanmış tavuk)-Yanına soğan,y.biber,salata,domatesli 1 yemek kaşıgı ayçiçek yaglı Salata.İçecek olarak ise Erik kompostosu-Karpuz veya Kavun

Geceye doğru acıkırsam,karpuz yiyorum.Bazen meyveli yogurlar var(hüptrik) onlardan yiyorum.Bir de ara sıra probis var proteinli bisküvi yazıyor üzerinde ondan yiyorum yanına da 1 bardak yarım yağlı süt içerisine 2 tatlı kaşığı toz nesquik.

Günde 2-2.5 litre su içmeye çalışıyorum.Spor yaptıgım günler bu miktar 3 litre oluyor ama spor yapmadıgım günlerde bu miktar 2 litreyi zor buluyor.

Genelde bunları yiyorum sizce bu tür beslenme şeklinde yaptıgım yanlışlar nelerdir.Ben protein haricindeki besin türlerinden pek anlamıyorum.Karbonhitrat-ve yağlardan bu yüzden yardım lazım.Vereceginiz cevaplar için şimdiden teşekkürler.

Son düzenleme: 5 Ağustos 2012
  2. yigitcan1990

yigitcan1990 Yeni Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    Zonguldak
    Cevap verebilecek kadar bilgisi olan 1 Allah'ın kulu yok mu ?

3. Danny Boy

Danny Boy Yeni Üye

Beğenileri:
    8.716
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Medical Laboratory Technician-Public Relations Spe
    Yer:
    İstanbul-Скопје-Београ&#1076
    yigitcan1990 ;

Aktif üyeler sana cevap vermiyor çünkü ;

- zaten hepsinin cevabı forumda mevcut az arama yapmayı dene

- diğer bir başlıkta hakaret ettiğin için ,

Kusura bakmada kimse sana cevap vermek mecburiyetin de değil hele hakaret sonrası hiç değil ...

Danny Boy ...

rockybalboa7, servet19 ve thetramp bunu beğendi.
  4. yigitcan1990

yigitcan1990 Yeni Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    Zonguldak
    Bu yazdıklarımın cevabı forumda mevcut mu ? Yani aynı benim gibi beslenen 1 kişi daha bulabilirim bu forumda ?Bu arada doğru kimse bana cevap vermek zorunda degil.Dervişin fikri ne ise zikri de odur diye boşa dememişler.Buradakilerin çoğunun kafası diğer boş kafalılar gibi uçkurlarına çalıştıgı için(burada dedigim kısım sadece belli kişileri içeriyor,öyle olmadıgını düsünen kişileri tenzih ederim) milletin yardım istedigi onca konu gördüm 8-9 saatte 30-40-50 kez bakılmış."Sex" başlıgı içeren konu 6-7 saatte 370 kez bakılmış,buradan bu bölümde takılan kişilerin fikir ve zikirleri belli oluyor.Ben de doğal olarak bunu söyledim ki hak eden kişilere hak ettiklerini sonuna kadar söylerim.Balık kafalılara balık kafalı derim,uçkur düşkünlerine uçkur düşkünü derim.Birşey daha dikkatimi çekti,forumdaki en azından orta düzeyde bilgi sahibi kullanıcıların çoğu "hep bana,hep bana" mantıgına sahip.Kendilerine yarar katacaklarını düsünmedikleri konulara cevap vermiyorlar,sadece bilgi alabilecekleri kendilerine yararı dokunabilecek olan konulara yorum yapıp bilgi edinmeye calısıyorlar.Bu "hep bana hep bana"mantıgı oldum olası insanların en sevmedigim huyudur.O başlığa 370 kişi bakmış,yukarıda Allah var,bakanların yarısından çoğu(en az %80 i hatta) ergen daha hayatlarında 1 kez sex yapmamış kişiler,her gün sex yapıyorlarmış gibi bir de konuya bakıp yorum yapmazlar mı.Bu arada benim sordugum seyi forumda nasıl bulacagım ben ? Millet 2-3 yumurta yiyor geçiyor kahvaltıyı ben yanına 3-5 sey yiyorum bunları yanında yemem ne derece yarar ya da zarar saglar diye soruyorum,su forumda 1 kisi bul sabah 2-3 yumurta + cornflakes +yeşil çay kombinasyonu olan.Ben forumu araştıracagım orada,sabah yumurta ye,peynir yagsız ye falan yazacak kimse sununla birlikte sunu yeme ya da sununla sunu yersen su olur gibisinden birşey yazmamış ki,bakmadık sanki.

Son düzenleme: 6 Ağustos 2012
  5. Duratec

Duratec Üye

Beğenileri:
    659
    Ödül Puanları:
    103
    Yer:
    Ankara
    Başlıkta kendi yazdıklarına kendin cevap vermişsin zaten.. Direk soru sormamışsın şunu yiyimmi yemeyimmi diye..

Forumda günde ne kadar protein ve karbonhidrat alınması gerektiği,bunların hangi öğünlerde olduğu mevcut.

İlla bire bir 1.75 boyunda 1.75 kg basket oynayan biri için örnek olması şart değil..

Kolay gelsin.

6. yigitcan1990

yigitcan1990 Yeni Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    Zonguldak
    Teşekkür ederim ,ben sunu demek istemiştim,mesela sabah hem cornflakes(icinde yarım saglı süt var 1 kase),hem lor peyniri,hem de yanına 2 tane haşlanmış yumurta.Bunlar sizce fazla mı kahvaltı için.Ben sonuç olarak kilo vermeye calısıyorum.Bu forumda gördüm lor peynirini ondan dolayı lor peyniri yiyorum.Haşlanmış yumurta zaten herkes tarafından kabul görmüş,ama yanına 1 kase yarım yaglı süt ile birlikte cornflakes yiyorum bu zararlı olabilir mi yağ açısından?

Bir de spordan sonra et ürünleri tüketmeye calısıyorum,ama mesela kırmızı et kavrulmuş olarak,ciger kızartılmış olarak,sonra kızarmış tavuk zaten kızarmış olarak.Bunlar zararlı olur mu? Protein almak için yiyorum bunları fakat,tam olarak bilmiyorum şimdi kırmızı et yemek lazım ama ben eti kavrulmuş olarak,tavugu kızarmıs olarak,cigeri tavada kızarmıs olarak yiyorum.Bunları yerken protein alayım diye yiyorum ama,bunların kızarmıs ve kavrulmus olarak yenilmesi zararlı mı ?Yoksa çok farketmez mi besin degeri açısından ?Teşekkürler şimdiden

7. Duratec

Duratec Üye

Beğenileri:
    659
    Ödül Puanları:
    103
    Yer:
    Ankara
    Lor peyniri veya yumurta beyazı sana öyle aniden kilo falan aldırmaz zaten 2 yumurta yiyorum demişsin.. Günde 20 yumurta yiyenler var öyle düşün.. 2 yumurta hiç bir şey.

Et ve Tavuk ürünleri yağda kızartılmadığı sürece kilo vermek isteyen bir insana bir zararı yoktur..

Yağ,şeker ve akşam alınan karbonhidrattan olabildiğince uzak durursan kilo verebilirsin.

Kolay gelsin..

Sayfayı Paylaş