Spor yapmak istiyorum ama hep yorgunum

Konusu 'Dertleşme' forumundadır ve algorist tarafından 20 Ekim 2015 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 2 üye.
  1. algorist

algorist Üye

Beğenileri:
    18
    Ödül Puanları:
    18
    arkadaşlar merhaba ben kilo almak için ramazandan sonra spora bşaladım 1.5 ay kadar devam ettim 6kg aldım çok iyi bir düzen oturtmuştum.. ama yaklaşık 1 aydır işlerimiz çok yoğun ..kendi işimiz dükkanı bırakıp gidemiyorum eve gelip yemek yemem 8i buluyor.. salonda evime yürüyerek 40dk mesafede bisiklet kullanmayı sevmiyorum ... bir aralar babamdan arabayı isteyip gidiyordum sağolsun ses etmiyordu 4 gün falan alabiliyordum ama park sorunu vs. oluyordu yani spora başlayana kadar biton sinir oluyorum... zaten salona gitme hevesimde geçti geçecek.. ama kendimi bu spora adamak istiyorum 12 ay boyunca askere kadar bırakmamaya kararlıyım... şimdilerde salona zam da gelmiş sanırım aylık 100 olmuş (pazarlıkla belki 80).....
    velhasıl kendim 1.000-1.500 tl arası harcama yapıp evde kendi body salonumu mu kursam ? maddi olarak sıkıntım yok (sabahtan aksama kadar dükkanda oldugumdan harcayacak zamanım bile olmuyor :D ) elimde sadece 2 adet dumble var 10kg lik ayarlanabilir... bunlara ek olarak
    antrenman sehbası
    bench press sehbası
    500 1000 tl arası bir çalışma istasyonu (65kg max ağırlık oluyormus sanırım)
    ve birkaç bar / döküm plaka almayı düşünüyorum...
    sitede çok fazla araştırma yapamadım öncelikle özür dilerim... baktıgım konularda genelde eskiydi 5 yıldı eminim biçok şey değişmiştir... çatı katında boş bir odam var biraz soguk olur ama alırsam oraya koyacagım tüm aletleri .. ufak bir salon olursa beni motive edebilir diye düşünüyorum....

siz olsanız ne yapardınız?

2. Prii

Prii Üye

Beğenileri:
    27
    Ödül Puanları:
    18
    Eve kurman çok iyi olur. Zaten makineler çok bir işe yaramıyor.

3. algorist

algorist Üye

Beğenileri:
    18
    Ödül Puanları:
    18
    evet kendi antrenman programımda da hareketlerin yaklaşık %80i dumble ve bar ile yapılabilir şekilde. kalanlar içinse basit bir makina arıyorum.. alırsam inşallah pişman olmam

Sayfayı Paylaş