spor yapmadan protein kullanimi????

Konusu 'Beslenme' forumundadır ve byka tarafından 10 Ağustos 2010 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen kişi sayısı 1 user .
  1. byka

byka Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    0
    merhabalar.oncelikle 18 yasina bi kac ay sora gircek olan bi kickboxorum.gecen sene cok zayiftim ve biraz kilo alayim ve gucleneyim diye agirlik calismalari yaptim buna halterde dahil.daha sora boyumun uzamadigini farkettim ve biraktim.5-6 ay hic bir buyume olmadi ve bunu agirlik calismasina bagladim.

gelelim sorumuza arkadasimda tavsiye etmisti l-arganin,glutamin,ornitin turu seyler kullanirsak buyume hormonlarimiz daha duzenli calisir demisti.acikcasi tirsiorum bisi olur diye.cunku bi sure hic spor yapmicam.sizce kullansam bi sorun teskil edermi?
    not>buyumem durmamis agirliktan sora tekrar boyumda artmaya basladi

bu soruyu kendimi rahatlatmak icin sormadim bastan diyim bunlari yaparsam daha hizli gelisirmiyim diye sordum.

simdiden tesekkurler

Mesajınız otomatık olarak birleştirilmiştir---------- mesajın eklendiği saat 19:55 ---------- ilk mesajın gönderildiği saat 19:52 ----------

konu guncel.o engin bilgilerinizle yardimci olursaniz sevinirim

2. 'Tuna

'Tuna Üye

Beğenileri:
    113
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    61

İlacı vücuduna besin yolu ile alamiyorsan almalısın.
    Kilo almanın 2 yolu vardır 1. si Protein ile 2. si Kalori ile. Biz BB.' ciler olarak Protein olara kilo almaya çalışıyoruz, kalori yakıyoruz.
    Kalori olarak kilo almak için vücudunun ne kadar kaloriye ihtiyacı olduğunu bilip ona göre kendine yemek listesi çıkaracaksın. Kilo aldıkca ihtiyacı olduğun kaloride artacak istediğin kiloya geldiğinde artık sabit tutmak için fazla kalori tüketmeyeceksin.
    Protein olarak almak istersen BB. şart. Vücudunun ihtiyacı olduğu Protein miktarını bilip ona göre kendine yemek listesi çıkarıp ağır idmanlar yapacaksın. Vücudun kas olarak kilo almaya başladığında protein ihtiyacında artacak daha fazla proteinli yiyecekler yiyceksin. Bi kilodan sonra besinlerden aldığın protein yeterli olmuyor bu sürede ilaç vs. kullanarak protein ihtiyacını sağlayarak dahada şişersin thums:

Sayfayı Paylaş