Spor Yaparken Kemiklerden Gelen Sesler

Konusu 'Sağlık & Sakatlanma' forumundadır ve tiktaktok tarafından 28 Aralık 2011 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 4 üye.
  1. tiktaktok

tiktaktok Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    11
    Merhabalar,

Yaklaşık 4 yıldır bilgisayar başındayım sürekli.Yani anlıcağınız uzun saatler bilgisayar başında sabit bir şekilde geçiriyorum.

Sorunum mekik çekerken kollarımdan çıt çıt diye ses geliyor.Boynumu geriye doğru götürdüğümde gırt diye bir acayip ses geliyor robot gibi hissediyorum kendimi :)

Sigarayı bırakalı 2 ay oldu.Sporada yavaşdan yavaşdan başladım.Ne yapmam gerekiyor tavsiyelerinizi bekliyorum.Spor yaparken çıkan bu sesler aşırı derece sinir bozucu ve insanı spordan soğutuyor.

saygılar

2. tugi190794

tugi190794 Üye

Beğenileri:
    120
    Ödül Puanları:
    53
    Yer:
    İSTANBUL
    aynı sorun bende de var , agırlıga gırmeden once 5 dk yuruyus 10dakıka kosuyorum streching hareketleri (esneme) yapıyorum kutlamalar geçiyor :) iyi ısın agırlıgı yavastan arttır

3. Knec

Knec Üye

Beğenileri:
    81
    Ödül Puanları:
    38
    Bilgisayar başında veya devamlı sabit durmamız gereken durumlarda oluşan birşey, kireçlenme deniyor kısaca, spora devam ederseniz zamanla azalıcaktır.

Bendede aynı duruma benzer bir durum vardı, sağ omuzda devamlı kütleme ses yapardı, zamanla yokoldu kütleme sporu devam ettirdikçe

4. Cidade de Deus

Cidade de Deus Üye

Beğenileri:
    1.705
    Ödül Puanları:
    123
    Yer:
    İstanbul
    ısınma germe hareketleri yaparsanız bır faydası olabılır

Sayfayı Paylaş