spor yapabilmek icin enerji

Konusu 'Kadınlara Özel - Beslenme & Diyet' forumundadır ve fundagul_888 tarafından 4 Şubat 2014 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 4 üye.
  1. fundagul_888

fundagul_888 Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    1
    Merhaba arkadaslar forumda daha yeniyim senelerce pilates ve dogru beslenme hareketli is hayati nedeniyle kiloya musait bir yapim olmasina ragmen hicbir zaman cok kilolu olmadim. Ama son 3 yildir astim illeti yuzunden kortizon kullanarak 82 kiloya yemeden ulastim iyilesme yerine organlarda hasar olustu. Bende 8 ay once hepsini biraktim efor ve polen disinda tetikleyen bisey kalmadi temiz havada yuruyus yapmam gerekiyor ama gucum yok enerjiye kilo vermeye ve morale ihtiyacim var bana onerilerde bulunabilirseniz sevinirim. Bu arada hazir gida tuketmiyorum. Tatli yemem sebze ve protein agirlikli besleniyorum ama porsiyonlarim cok kucuk zaten yemek yiyemiyorum. Tecrubeli arkadaslardan onerilerini bekliyorum.

2. SCHWARZXXL

SCHWARZXXL Özel Üye

Beğenileri:
    4.706
    Ödül Puanları:
    123
    Önerilerim;
    - Karbonhidratı tamamen kesip, kan şekeri dalgalanmaları yüzünden oluşacak halsizliği engellemek.
    - Taze sebze ve sağlıklı yağ(zeytinyağı, tereyağı, kuyruk yağı gibi) alımını arttırmak.
    - Düzenli bir uyku rejimi. Karanlık, iyi havalandırılmış ve sessiz bir odada en az 7 saat uyku.
    - Güneşe çıkmak, D vitamini takviyesi.
    - Su tüketimini arttırmak, erken saatlerde kafein tüketimi.

kaldıray bunu beğendi.
  3. kozan40

kozan40 Üye

Beğenileri:
    34
    Ödül Puanları:
    38
    Guzel bi protein dieti yapmani oneririm kosularindan 45 dk once sade kafein ve kosuda 500ml yesil cay ic 1 hafta bole yap 2. Hafta yesil cayi sabah 500ml aksam 500ml yap gece yatarken 1 bardak su ya 1 cay kasigi elma sirkesi dok karistir ic bundan iyi dogal yag yakma yontemi yok herkrze bunu yazar bunu cizerim yag yakmak isteyenler icin bu arada astim hastadiyim demisiniz ventolin falan kullandinizmi hic koşu yapiyosaniz 40 dk dan az olmamasini oneririm astim hadtasi oldunuz ixin sabah 30 dk aksam 30 dk da olabilir

GT-I9500 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

4. kaldıray

kaldıray Üye

Beğenileri:
    215
    Ödül Puanları:
    53
    Meslek:
    fotoğraf
    Yer:
    marmaris
    SCHWARZXXL bahsettiğin şekilde insülin direnicindne kaynaklanan uyuklama ve halsizliklerim geçti atkins diyetine gerek yok ama modifiye edilmiş mantık sınırları içinde kalan bir ketojenik diyet tavsiye edilir. modifiyeden kastım spor camiasının bu diyeti 5 gün diyet bir gün serbest ya da 7 gün diyet bir gün serbest şeklinde ayarlaması mantık dahilinden kastım da serbest günlerde sadece glisemik özelliği düşük karbonhidratlar ve sınırlı yenmesi

Sayfayı Paylaş