spor yapıyorum ama kilo alıyorum

Konusu 'Beslenme' forumundadır ve darkblue1 tarafından 21 Kasım 2013 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 9 üye.
  1. darkblue1

darkblue1 Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    11
    Yer:
    ümraniye
    iyi günler arkadaşlar ben 1 aydır spor yapıyorum ama 2 3 kilo aldım. eve aldıgım 80 kiloluk ağırlık plakası ve barla. ayrıca ayarlanabılır dumbel barı var. agırlık sehpasıda aldım.

boyum 177
    kilom 80
    yaş 21

ben göğüslerimdende şikayetçiyim yağ yakmam gerek. sarkıyolar bıraz. bana beslenme programı ve çalısma programı önerirmisinz yardımınız için şimdiden tsk ederm...

2. unborn31

unborn31 Üye

Beğenileri:
    26
    Ödül Puanları:
    8
    Sadece ağırlık çalışmak sonuç getirmez. Hangi sporu yaparsan yap amacına uygun bir diyet ile desteklemelisin. Yağ yakmak istiyorsan kardio çalışmalarına başlayabilirsin. Günlük ihtiyacın olan kalori miktarından daha az beslenerek ve spor ile destekleyerek yağ yakmaya başlayabilirsin. Kolay gelsin.

3. sosunaverenso

sosunaverenso Üye

Beğenileri:
    72
    Ödül Puanları:
    38
    Demekki yaktıgından fazla yiyorsun, yada su içsen yarıyordur :D

iPhone 'den Tapatalk aracılığı ile gönderildi

4. darkblue1

darkblue1 Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    11
    Yer:
    ümraniye
    evde nasıl cardio yapacam . bide diyet yaptığım zaman daha çok kilo alıyorum bana biraz yardımcı olsan. cardio önersen bana mesela

5. Ünkut

Ünkut Üye

Beğenileri:
    196
    Ödül Puanları:
    53
    diyet yaptigimda Kilo aliyorum diye bir olay yok ozaman sen diyet yapmiyorsun arada bir atistiriyorsun kesin..

6. darkblue1

darkblue1 Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    11
    Yer:
    ümraniye
    yani kilo almamın sebebı dıyetle ilgili bir bilgim yok. ne yenmeli ne zaman yenılmelı vs vs. bıde pc basında calısıyorm hep. hareket fazla yok gün içerisinde

7. fgroan

fgroan Üye

Beğenileri:
    38
    Ödül Puanları:
    38
    Meslek:
    kickboxer
    Yer:
    istanbul- sarıyer
    çok aç kalıp yemege birden yuklenıyorsundur. bir kere gece kesnlikle brşey yememelisin. 7den sonra özellikle. ben ne zaman akşam spordan gelince birşeyler yemeğe kalksam hemen şiştiğimi hissediyorum. kardıyo içinde bir zahmet dısarı cıkıver herşeyi 4 duvar arasında cözemezsin daha cok oksijen temiz hava daha fazla yağ yakımı:)

8. doxux

doxux Üye

Beğenileri:
    2.810
    Ödül Puanları:
    123
    Xenical falan kullanma, ilaca ihtiyacın yok. Nasıl beslenmen gerektiğini öğrenmeden ilaçla kilo verirsen sonradan verdiklerini geri alırsın.

İlk aşama, şuradan günlük kalori ihtiyacını hesapla: Günlük Kalori İhtiyacı Hesaplama - HESAPLAMA.NET
    Bu kesin bir değer vermeyecektir, sadece sana başlangıç noktası olacak bir değer verecektir. Burada bulduğun kalori ihtiyacından düşük kalori alman lazım. %20 aşağısı kadarı ideal olacaktır. Peki, besinlerin kalori değerlerini nereden bileceğim dersen şurasını beğenirim ben: besinler.com - Ana Sayfa
    İngilizce site kullanabilirsen şurası: FitDay - Free Weight Loss and Diet Journal
    Bu sitelerin yardımıyla günlük aldığın besinlerin kalori değerlerini hesapla ve istikrarlı ol. Süreç şu şekilde işleyecek, önce sabah kalkınca bir şey yiyip içmeden, tuvaletten sonra, üzerinde ağır kıyafet olmadan tartılacaksın. Sonra günlük ihtiyacından düşük beslendiğin 2 haftanın sonunda tekrar aynı şekilde tartılıp kilo kaybı başladı mı buna bakman lazım. Eğer 1-1.5 kilo kadar kayıp varsa doğru kalori değerini buldun demektir. Eğer kayıp yoksa veya artış varsa günlük 200 kalori daha düşük beslen ve asla haftada 1den fazla tartılma, takıntı yapabilir. Günlük su depolamaları, su kayıpları tartıda gerçekçi olmayan değerler çıkartıp moralini bozabilir. Haftada 1 tartıl fakat tartı sadece 2 hafta boyunca doğru yönde gitmezse diyetinde değişiklik yap. Vücudun küçüldükçe harcadığın kalori miktarı azalacağından yavaş yavaş günlük kalorilerinde daha fazla düşüş yapman gerekecektir, tartının gösterdiği değere göre günlük kalori alımını ayarlarsın. Hesaplama başta çok uğraştırır ama ustalaştıkça günde 5 dakikadan fazla vaktini almaz.

İstediğin kiloya geldiğinde bir anda eski diyetine dönme. Günlük kalorilerini haftada 200 kalori arttırarak normal beslenmeye geç. Zaten bu arada hangi besinin ne kadar yüksek veya düşük kalorili olduğunu öğrenmiş olacaksın, ondan sonra herşey kolay olacaktır.

9. fgroan

fgroan Üye

Beğenileri:
    38
    Ödül Puanları:
    38
    Meslek:
    kickboxer
    Yer:
    istanbul- sarıyer
    bagırsakları mahvedıyor sakın kullanma. aşırı obeziteler için ilaç. insanlar altlarına tabiri caizse bez ile geziyorlar.

10. doxux

doxux Üye

Beğenileri:
    2.810
    Ödül Puanları:
    123
    Senin kullanıp yan etki görmemen yan etkisi olmadığı anlamına mı geliyor?

11. doxux

doxux Üye

Beğenileri:
    2.810
    Ödül Puanları:
    123
    Sen ve arkadaşlarının kaç kiloydunuz ve boylarınız kaçtı?

12. doxux

doxux Üye

Beğenileri:
    2.810
    Ödül Puanları:
    123
    Vücut kitle endeksin 30.3'müş yani obez teşhisi alacak kiloda biri olarak kalp krizi, inme, şeker, her türlü metabolik hastalığı açıkmışsın. Arkadaşımız ise aynı boyda ve sadece 80 kilo. Sadece beslenmeyi öğrenmesi gerekiyor. Bunun haricinde xenical sık sık ishale sebep verir ve gün içinde insanı sıkıntılı durumlara düşürebilir. Kullanım süresi arttıkça özellikle e ve d vitamini eksikliği sıkıntısı ortaya çıkabilir. İkisi de sağlık açısından risk olsa da ağırlık çalışan kişide d vitamininin eksikliği daha da büyük sıkıntı yaratabilir. Bu durumda vitamin desteği kullanmak gerekebilir. Hem yan etkileri hem de maliyeti hem de beslenmeyi bilmeyen insan eski kilosuna geri döneceği için arkadaşımızın Xenical kullanmaması gerekiyor, obez olmayan ve bu yüzden daha ağır hastalıklarla karşılaşmamak için hızlıca kilo vermesi gerekmeyen hiç kimse zayıflama ilacı kullanmamalı, yan etkileri göze almamalıdır.

13. fgroan

fgroan Üye

Beğenileri:
    38
    Ödül Puanları:
    38
    Meslek:
    kickboxer
    Yer:
    istanbul- sarıyer
    herkes memnun mu :) ben herkes olmayan bir grup insanla karsılaştım bir dunya forum okudum. bagırsaklar doğal yollarla da temizlenir. bol bol sebze meyve yiyerek.
    çok ileri obezite tedavilerinde son çare olarak kullanılmalı. kimyasal ilaçlarla tembelliğe alışmayın arkadaşlar. biraz iradenize sahip olun.

14. ATALAY KUZU

ATALAY KUZU Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    MERHABALAR HİÇ ÜZÜLMEYİN ÇARESİ VAR EĞER KABUL EDERSENİZ BEN ARTIK KİLO VERMELİYİM DİYORSANIZ SİZE YARDIMCI OLABİLİRİM AÇ KALMADAN DİYET YAPMADAN YORUCU EGZERSİZLERE GEREK KALMADAN KALORİ KONTROLLÜ PROGRAM İLE BANA AŞAĞIDAKİ TELEFONLARDAN VE ADRESTEN ULAŞABİLİRSİNİZ.
    05428184282-05323834248
    www.ankabeslenme.com

Sayfayı Paylaş