Spor ve Terlemek

Konusu 'Yeni Başlayanlar Bölümü' forumundadır ve Burak Can tarafından 21 Şubat 2014 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 4 üye.
  1. Burak Can

Burak Can Üye

Beğenileri:
    59
    Ödül Puanları:
    28
    Arkadaşlar arama yaparken arama kelimelerini yanlış yazıp bulamamış olabilirim, bilmiyorum.Ama merak ettiğim bir konu var.

Örneğin kardiyo yapıyorsunuz.Vucut mutlaka terliyor ve su kaybediyor.Bu sırada mutlaka insan su ihtiyacı duyuyor ve ya su yada susuzluğunuzu gidericek birşey mutlaka içiyoruz.Bir şeyler içmezsek mutlaka performans düşüyor, tansiyon düşüyor v.s. Merak ettiğim şu.

Vucut kardiyo veya diğer sporları yaparken vucut susuz kaldığında nerelere saldırır?Yağlar, kaslar, proteinler v.s.

Bu konuda bilgisi olan arkadaşlar varsa ve bilgilendirirse memnun olurum.

2. NormEmir

NormEmir Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    0
    Suyun yerini tutmaz , ama yağları eriterek bir miktar enerji yapabilir vücut kendine.

Burak Can bunu beğendi.
  3. Lionss

Lionss Üye

Beğenileri:
    62
    Ödül Puanları:
    28
    Metobolizman yavaşlar aynız zamanda halsiz düşersin 2 gram yag yakmak için yaptıgın hareket muhtelemen böbreklerede zarar verir suyun önemini biliyorsundur umarım insan %70 sudan oluşuyor su kullanmazsan yaptıgın antremanı yapma salla gitsin zaten yapsanda sonuç olmaz neden dersen susuzluktan dolayı performansında düşüş olur bi başlıkta yazmıştım terleme sogutma amaçlı yapılan bi hareket vucudun fazla ısınması biyolojik yapıya zarar verir sadece 2 3 derece artan sıcaklıkta hasta oluyor insanlar kilo vermek bu kadar zor degil bunu senden biliyorsun eger güçlü bi iraden varsa istedigin sonuca ulaşırsın ben 2 haftaya girdim bugn ölçtürdügümde 82 kiloydum başladıgımda 88.5 kiloya düşmüşüm benim için kolay açlık hisside olmuyor aynı zamanda salona canlı girip ölü çıkarsın buda benden sana ufak bi tavsiye antrenmanını nasıl yapıyorsun bilmem ama benim gibi antrenman sonunda su şişeşini bile zor tutucak hale geliyorsan orada ölürsün açık ve net :D

4. Burak Can

Burak Can Üye

Beğenileri:
    59
    Ödül Puanları:
    28
    Şimdi şöyle birşey var.Hiç su içmiyorum demedim.Mutlaka ya su ya powerade içiyorum.Antreman dersen amatör takılıyorum öyle spor salonuna gidecek ne vaktim ne de mekanım var.Benim iş yerini kapatıp spor salonuna gitmem gece 9 u bulur zaten günün yorgunluğuyla hiç birşey yapamam.Ha, spor harici zaten yaptığım ağır işler var.Şu anda amatör dumbell ( forumda gördüklerim kadarıyla) ve sahil yürüyüşü yapıyorum belirli düzende.Bu arada ben 115 kiloya yeni indim inmek için de çalışıyorum.Ama her an elimin altında su olmuyo markete gidene kadar susuz kaldığım zamanlardan bahsediyorum.ÖZellikle su içmimde şu olsun bu olsun diye bir konu değil bu.Sadece susuz kalan vucudun nerelerden yediğini merak ettim o kadar :)

Lionss bunu beğendi.
  5. HouseMafia

HouseMafia Üye

Beğenileri:
    34
    Ödül Puanları:
    38
    Senin bahsettiğin olay develerde var hörgüçlerindeki yağı metabolik suya dönüştürüyorlar. İnsanlarda yok.

ajn16 bunu beğendi.
  6. Burak Can

Burak Can Üye

Beğenileri:
    59
    Ödül Puanları:
    28
    Ama ben develerle değil insanlarla ilgileniyorum.Yani profesyonel ve ciddi cevaplarla.Biliyorsun BB insanları ilgilendiren ve ciddiyet isteyen bir spordur.

7. Lionss

Lionss Üye

Beğenileri:
    62
    Ödül Puanları:
    28
    Yanılmıyorsam su ihtiyacını karşılayamıyor insan vucudu sadece enerji için yag yakar vucutta bulunan hayati önem taşıyan suyu uzun süreli susuzluklarda ata bilir senin durumunda fazla bişey olmaz ama uzun süre susuz kalma yag yakımına faydasıda olmaz yag yakmak için suya ihtiyaç var :D

8. HouseMafia

HouseMafia Üye

Beğenileri:
    34
    Ödül Puanları:
    38
    Ben zaten insanlarda yağı su olarak kullanmanın mümkün olmadığını söyledim gerisi ek bilgiydi.

9. Lionss

Lionss Üye

Beğenileri:
    62
    Ödül Puanları:
    28
    Beyler saygı kurallarının dışına çıkmayın deve örnegi biraz agır olmuş bence sadece bunun mümkün olmadıgını söylemende yeterli olabilirdi :D

10. Burak Can

Burak Can Üye

Beğenileri:
    59
    Ödül Puanları:
    28
    Susuz kalıp yağ yaktırmak gibi algılanmış olabilir.Tek derdim, atıyorum yürüyüş sonrası iş yerime 500 metre var ama susamışım, o 500 metreyi susuz geçirip o vucut hararetiyle kaslara yada vucuttaki herhangi bir düzene zarar vermemek.Yağ yakmak gibi bir amaç değil yani.Hani atıyorum kastan yer vucuda büyük zararlar verir gibi bir durum hiç market bulamasam açarım iş yerine telefon özellikle su da getirtirim sıkıntı yok.Tek derdim o 500 metrelik 600 metrelik kendimi zorladığım mesafelerde dönüşü olmayan bir zarara sebep olmamak.Çünkü iş yerim marketlere biraz uzak ve bazen böyle susuz kalıp iş yerine kadar zorlamak zorunda olduğum oluyor.

11. Lionss

Lionss Üye

Beğenileri:
    62
    Ödül Puanları:
    28

Yok dostum bişey olmaz o susuzluk bazen banada oluyor :D

Burak Can bunu beğendi.

Sayfayı Paylaş