Spor ve Supplemente Başlamadan Önce Sağlık Kontrolü

Konusu 'Yeni Başlayanlar Bölümü' forumundadır ve rizariza tarafından 31 Ocak 2015 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 2 üye.
  1. rizariza

rizariza Üye

Beğenileri:
    3
    Ödül Puanları:
    1
    Arkadaşlar merhaba.

Vücut geliştirmeye ve supplement kullanımına başlamadan önce vücudumuzun (ve hatta ruh sağlığımızın) bu maratona uygun olup olmadığına karar vermemiz gerekiyor. Bu da tek başımıza verebileceğimiz bir karar değil.

VG ve supplement ten önce hangi branşlardaki doktorlara görünmeliyim? Ne tür kontrollerden geçmeliyim?

Bu olayı 3 farklı grupta ele alalım.
    • Birincisi devlet hastanesi. Kime gidip ne soralım? Kan değerlerinde dikkat etmemiz gerekenler nelerdir? Karaciğer, böbrek ile ilgili testleri yalnızca bilgilenmek için (ortada bir şikayet yok çünkü) yaptırabiliyor muyuz?
    • İkincisi özel hastane. Burada bir rakam belirtmek belki saçma olacak ama 500-1500 TL aralığında bir bütçe olduğunu varsayalım. Aynı şekilde neleri sorgulamalıyız? Ya da bu bütçe yeterli mi?
    • Üçüncüsü dünya standartları. Dünyanın çeşitli bölgelerinde profesyonel atletler belki de bir kısmımızın hayatında görmediği/göremeyeceği kontrollerden geçiyor. Açıkçası ben bu tarafla ilgilenmiyorum. Benim yaptıramayacağım kontroller.
    Yanıtlarınızı bekliyorum. Umarım yeni başlayacak diğer arkadaşlara da yol gösterici olacak bilgiler edinebiliriz.

2. Ezar

Ezar Üye

Beğenileri:
    151
    Ödül Puanları:
    53
    sen para sacmaya yer ariyorsun sadece olay bu.Steroide baslamiyosun arkadasim ''SUPPLEMENT''

GT-I8160 cihazımdan Tapatalk 2 ile gönderildi

SemihCebraiL bunu beğendi.
  3. rizariza

rizariza Üye

Beğenileri:
    3
    Ödül Puanları:
    1
    yanlış bir konuya yazmış olmayasın bu cevabı? alaka göremedim ben

4. rizariza

rizariza Üye

Beğenileri: