Spor ve genel sorunlarım

Konusu 'Dertleşme' forumundadır ve zippo tarafından 25 Haziran 2014 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 2 üye.
  1. zippo

zippo Üye

Beğenileri:
    4
    Ödül Puanları:
    13
    Meslek:
    TURİZM
    Yer:
    ISTANBUL
    Yaklasık olarak 4 yıllık bir spora kariyerim var yaklasık olarak 109 kilo olarak (full yağlı) yüzme karnitin olsun diyetle 3 yıl içinde gayet sağlıklı yollar ile yavaş yavaş 69 kg'ye kadar düştüm. Sonrasında ise VG'ye başlayıp 69 kg'den yaklasık olarak 77 kg civarına kadar cıktım. Şimdi kafamda ki sorular gerek bel bölgesinde kalan yağlar ve yeterli gelişmeyi hissedemiyorum. Hem define hem hacimli aynı anda yapmak istiyorum. Programı öyle bi yapıyorum ki 36 setlere kadar çıkıyor. Kötü tarafı enerjimin bitip bitmesi umrumda olmuyor bitene kadar yapıyorum. Bana ne gibi tavsiyeleriniz olur ne yapmamı tavsiye edersiniz.

saygılarımla..

2. antinkuntin

antinkuntin Üye

Beğenileri:
    71
    Ödül Puanları:
    38
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    ODTÜ
    36 set yaptığın için muhtemelen kasların tamir olup gelişemiyordur. Full body çalışsan bile 36 set fazla, split program uyguluyorsan düşünmek bile istemem.
    Vücudundaki yağları takmadan kasları iyice geliştir yani yüksek kalorili beslen, yağ oranını arttırmadan kaslanmaya çalış. Ondan sonra yağ atmaya yönelik beslenmeyle kardiyoyla falan oluşturduğun kasları açığa çıkar derim.

zippo bunu beğendi.
  3. zippo

zippo Üye

Beğenileri:
    4
    Ödül Puanları:
    13
    Meslek:
    TURİZM
    Yer:
    ISTANBUL
    ortalama bir bayanın kilosu kadar bir kiloyu yok ettiğim için bünyemden yüksek kalorili beslendiğim zaman kendimi sanki yanlış bişey yapıyor gibi hissedip 36 setin üstüne cardio yapmaya çalışıp iyice kendimi tüketiyorum..

4. antinkuntin

antinkuntin Üye

Beğenileri:
    71
    Ödül Puanları:
    38
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    ODTÜ
    Anladığım kadarıyla psikolojik bir algı oluşmuş. Bunun üstüne gitmelisin ama bir anda değil, yavaş yava. Kaldıramayacağın bir yükü kendine yüklemeden, yavaş yavaş kalori artırarak kas kazanmaya yönel derim. Sonra vücudunda kalan yağları yakarsın. Kolay gelsin.

zippo bunu beğendi.

Sayfayı Paylaş