Spor ve diyet konusunda yardım!

Konusu 'Kadınlara Özel - Fitness ve Antrenman' forumundadır ve mrstribbiani tarafından 6 Ağustos 2014 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 5 üye.
  1. mrstribbiani

mrstribbiani Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    1
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    İstanbul
    Merhaba, yaşım 18. Bacaklarım ve kalça basen kısmım üst kısmıma göre çok kalın. Belim oldukça ince fakat alt kısmım dediğim gibi çok orantısız. Bacaklarımı inceltmek ve sıkılaştırmak istiyorum. Aynı zamanda karın kasıda yapmak istiyorum fakat karın kası için koşma, bisiklet şart diye öğrendim. Ama bunların bacak kası yapacağından endişeliyim kesinlikle bacak kası istemiyorum bacaklarımın düz ince ve sıkı olmasını istiyorum. Beslenmeme dikkat etmem gerektiğini biliyorum, porsiyonları azalttım ve daha sağlıklı besleniyorum. Fakat egzersiz konusunda dediğim gibi ne yapmam ve ne kadar yapmam konusunda emin değilim. İsteklerim doğrultusunda yardımcı olursanız sevinirim:)

2. IOktayI

IOktayI Üye

Beğenileri:
    11
    Ödül Puanları:
    8
    Yer:
    Bursa
    Öncelikle merhaba. Bacak kası yapmanız çok önemli çünkü bacaklarınızı çalıştırırken aynı zamamda yağları da eriteceksiniz. Koşu ve squat bu konuda çok önemli bir unsur. Bunları göz ardı etmeyin. Sadece bacak için hareketler yapmayın. Orantısız bir vücudunuz olur. Tüm vücudunuzu çalıştırın. Şınav da çekin. Dambılda kaldırın. Karın bölgesi en zor bölgelerden biridir. Onun için biraz zorlamanız gerekir. Yanlıs bir şey söylediysem diğer arkadaşlar düzeltebilir.

3. mrstribbiani

mrstribbiani Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    1
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    İstanbul
    Yalnız squat bacağı cidden kalınlaştıran ve hoş olmayan bi kas yapan hareket. Benim istediğim sadece incelmek ve sıkılaşmak. O dediğiniz hareketleri yaparsam her tarafım kaslanır ki ben kesinlikle istemiyorum bunu zayıf ve ince olmak istiyorum. Yine de teşekkürler yardımınız için.

4. Mert's

Mert's Üye

Beğenileri:
    43
    Ödül Puanları:
    28
    Sanirsam bir bayan forumdasimizsiniz. Kas kutlesi kazanmaktan bu kadar korkamayin. Ziraa bu kadar kolay bir durum degildir. Squat oldukca komplike bir harekettir ve cok fazla varyasyonlari mevcut. Hedefinize gore bu alternatifleri arastirabilirsiniz. Squat yag yakiminiza fazlasiyla yardimci olur ve kalcalarinizi sıkılastirir. Quadlarinizi ise oyle sandiginiz gibi kaslanmasi cok zor.

5. mrstribbiani

mrstribbiani Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    1
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    İstanbul
    Evet bayanım. Daha önce düzenli squat yaptım ve quads kısımları gayet kaslandı, hala da duruyor o kaslar. Benim kalça ve bacaklarım çok geniş daraltmak istiyorum, squatın bu konuda bi yararı olacağını sanmıyorum. Teşekkürler.

6. unknown00

unknown00 Üye

Beğenileri:
    217
    Ödül Puanları:
    53
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    İstanbul
    Merhaba . Öncelikle karın kası için Low Carb Diet + kardio şart zaten belin ince ise ( yağ oranınız düşük ) ise kısa bir sürede karın kaslarınız belirleşmeye başlar . Bacak içinde size önerim hareketleri az ağırlıklarla hızlı hızlı yapmanız daha iyi olacaktır .

7. mrstribbiani

mrstribbiani Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    1
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    İstanbul
    Evet sadece kısa bir süre koşu, bisiklet ve karın hareketleri çalışmama rağmen hemen belirginleşmişti karın kaslarım. Ama maalesef bacak ve basen bölgesinde hiçbir bir değişiklik olmadı. Dediğiniz gibi deneyeceğim, teşekkürler:)

8. unknown00

unknown00 Üye

Beğenileri:
    217
    Ödül Puanları:
    53
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    İstanbul
    Önemli değil . Dediğim gibi sabır işidir karın kası . Bacak için dediğim gibi az kilo fazla tekrar hem inceltir hem şekillendirir .

9. SCHWARZXXL

SCHWARZXXL Özel Üye

Beğenileri:
    4.706
    Ödül Puanları:
    123
    Kadınların hele de diyet esnasında kas kütlesi arttırması çok zor, hatta imkansız. Squat çok iyi bir yağ yakıcıdır. Ayrıca basen çevresi ve bacak yağlanması östrojeniktir. Lifçe yüksek gıdalar tüketmeni tavsiye ederim. Kilo verdikçe kalçan da küçülecek. Ama önemli olan kof bir küçülmemi yoksa sıkılaşma mı istediğin. Squat sana ikincisini verir.

Berkay Türkkan bunu beğendi.
  10. Eresbos

Eresbos Üye

Beğenileri:
    548
    Ödül Puanları:
    103
    Yer:
    istanbul
    jen selter yaz google'a. bak bakalim squart neler yapiyormus :D

GT-I8150 cihazımdan Tapatalk 2 ile gönderildi

Sayfayı Paylaş