Spor ve Beslenme Prog. Yardımlarınız

Konusu 'Kadınlara Özel - Fitness ve Antrenman' forumundadır ve pohlymnie tarafından 30 Mayıs 2011 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 2 üye.
  1. pohlymnie

pohlymnie Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    0
    Merhabalar arkadaşlar, öncelikle benim en büyük sorunum üst bacak ve basen bölgem. Düzenli spor yapmaya başladım. 35 dk. 6.5 te yüksek tempoda yürüyorum sonrasında da sırasıyla aletlerde çalışıyorum, en sonda yüksek tempoda 10 dakika bisikletle bitiriyorum. Haftada 3 gün pilateste yapıyorum aynı zamanda. Düzenli beslenme alışkanlığım var, her sabah mutlaka kahvaltı yapıyorum bir dilim ekmekle, öğlen ise ekmeksiz salata ve yemegimi yiyorum, akşamda evde bulunan yemeklerde yiyorum, makarna pilav varsa eger 3 kasıkta onlardan yiyorum. Kola, çay ve kahve tüketimim 0. Özel zamanlar dışında günlük abur cubur yeme gibi bi alışkanlığım katiyen yok, her akşam düzenli meyvamı da yerim. Daha önce dukan diyetiyle 8 kilo vermiştim, ancak ozaman spor yapmadığım için verdiğim kilolar istedigim bölgelerden gitmemişti... Simdi gene başlasam mı diyorum dukan diyetine ya da başka bir beslenme programına, önerileriniz neler??weightlifter

2. Directed

Directed Üye

Beğenileri:
    14
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Gıda Mühendisi
    Merhaba, yüksek tempo yürüyüş süresi ve hızı güzel ama eğim yüksekliğini kullanıyor musunuz? Kondisyon bisikletinde hızınızı yaklaşık 2 dk sonra ayarladığınızda ekranda nabız sayınızı hafızanızda tutun ve eğimi 1 derece arttırın. Bi süre sonra nabzınız tekrar (yaklaşık 1 hafta) normal sayıya gelince, tekrar eğimi arttırın( en az 2 hafta aynı derece). Ayrıca, üst bacak ve basen için bisiklet süresini uzatın en az 30 dk, salonda uzay yürüyüşü denen spor aleti varsa o da sorununuza zaman içinde çare olacak. Beslenme için, bol su tüketmenizi öneririm ve akşam yemekleride yağ ve karbonhidrat tüketiminize de dikkat edin. Saygılar.

3. pohlymnie

pohlymnie Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    0
    Nabzım genelde 110 ila 120 civarında oluyor. Teşekkürler

Sayfayı Paylaş