Spor Tesisi Açmak İstiyorum Fikirleriniz?

Konusu 'Konu Dışı' forumundadır ve mude3635 tarafından 2 Eylül 2012 başlatılmıştır.

Sosyal Tesis Olarak İş Yapar mı?

Anketin kapanma tarihi 1 Kasım 2012.
  1. Evet

66,7%
  2. Hayır

oy sayısı 0
    0,0%
  3. Fikrim Yok

33,3%
Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 15 üye.
  1. mude3635

mude3635 Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Merhaba Arkadaslar
    Konu açmamın nedeni hepinizin dolaylı olarak spor gecmişi olan kişilersiniz ve bu piyasayı biliyorsunuz. Sadede gelmek gerekirse inşaat işiyle uğraşiyorum ve bır yerim var alk katı yaklasık 500 m2 hamam sauna spa merkezi şeklinde tasarlanıyor ust katına da dukkan katı oluyor 400 m2 bır spor salonu kurmak ıstıyorum sonuc olarak boyle bır yer cevrenızde olsa tercıh oranınız nasıl olurdu hem spor salonu hemde hamamı kullanabıecegınız bır tesıs? Sımdıden paylaşımlar için teşekkürlerweightlifter

2. muratcan.biceps

muratcan.biceps Üye

Beğenileri:
    540
    Ödül Puanları:
    93
    benim gittiğim spor tesisi öyle.tabii masaj sauna lüks e giriyor ayrıca fiyat ödüyorsun.aletlerde lüks.dolaplar elektronik.temizlikçisi vs. vs. geniş havadar. koşu bantları vs tv'li. parayı kırıyorlar :)

3. mude3635

mude3635 Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Aynen dediğin gibi olacak kardeşim sauna hamam buhar odası jakuzi ve en ıyı spor aletlerı olacak sekılde tasarlıyoruz aklımızda fıyat farkı da ozellkıle koymayıp amacımız ınsanları cekmek olacak yanı paket program ısteyen spor yapıp hamamı da kullanabılecek bu arada gıttıgınız yer nerede ısmını verebılırmısınız ?

4. MK #7

MK #7 Özel Üye

Beğenileri:
    1.522
    Ödül Puanları:
    123
    agırlık salonu yapacagın katın tavanı yuksek olmalı,

koyacagın makıneler ve agırlıklar vucut gelıstırme ıle cıddı olarak ugrasanlara da hıtap etmelı,

bacak (on bacak+arka bacak+kalf) makınelerı olmalı ve mutlaka squat rack olmalı ınsanlar squatı smıth machınede yapmak zorunda kalmamalı, kısacası o yetersız bacak calısılamayan klasık fıtness merkezlerınden olmamalı salonun, bu maddeye dıkkat edersen fark yaratırsın,

dambıl seti geniş olmalı en az 50 kiloya kadar dambıl içermeli,

plakalar yeterlı olmalı, salonda agır calısan bırı oldugunda mıllet sıra beklememelı,

yerlerı sakın parke, halı vsyaptırma, kolay temızlenebılır kaucuk tabanlı bı zemın secmelısın, buna baglı olarak dambıllar da kaucuk olursa daha ıyı olur, dıgerturlu dambıl yere dustugunde zemını patlatır,

uyelık satısı ıcın eleman calısıtırıcaksan sakın bos vaatlerle satıs yapmalarına ızın verme, ılerıde cok cekersın bı kere uye olan bı daha zor gelır

cogu salonda olmayan squat rack, standing leg curl, standing calf raise, dips makınesi, tbar row gibi makineleri salonunda bulundurursan buyuk fark yaratırsın,

simdilik aklıma gelenler bunlar yıne yazarım

Green Day, GencGrafiker, rockybalboa7 ve diğer 2 kişi bunu beğendi.
  5. mude3635

mude3635 Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Paylaşım için sağol kard. Salon tavan yüksekliği 3.5 metre makineler malıyetden zıyade yerımız aldıgı kadar koymayı planlıyoruz tabıkı gereklı olan her seyı uyelık satısında da zaten basında olacagım ıcın ve bu satıs ısını de yaptıgım ıcın oyle bır seye tavız vermem. Salon yapılacak yerın gorsellerı

6. muratcan.biceps

muratcan.biceps Üye

Beğenileri:
    540
    Ödül Puanları:
    93
    benim salon mk 7 nin söylediği gibi. antalya sporium bench_O

7. mude3635

mude3635 Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Merak ettiğim nokta aslında şu, hamamın olması sporcular ıcın bır avantaj mıdır tercih edilme konusunda ? Bir de böyle bir yere gelmek için 10 km mesafe yol gelırmıydınız?

8. brhmcr

brhmcr Guest

Sahsen ben 10 km yol katetmem.

9. shaq

shaq MOD Yönetici Moderator

Beğenileri:
    1.688
    Ödül Puanları:
    123
    Sırf spor için 10 km mesafe gideceğimi pek zannetmiyorum heleki büyük şehirlerde ise asla. Birde sanırım çevredeki salonların kapasitesi ve özellikleride önemli

10. ByVendetta

ByVendetta Üye

Beğenileri:
    162
    Ödül Puanları:
    53
    Yer:
    Antalya
    10 km mi? Çok fazla,mutlaka büyük bir engel olacaktır yatırımı yapmadan önce iyi düşün derim.

11. Swager

Swager Üye

Beğenileri:
    391
    Ödül Puanları:
    73
    10km yolu toplu ulaşımla 15dk da gidebiliriz 45dk gibi bir süredede alabiliriz süre önemli.ve oraya gitmek için sürekli toplu ulaşım araçları var mı?

12. ByVendetta

ByVendetta Üye

Beğenileri:
    162
    Ödül Puanları:
    53
    Yer:
    Antalya
    Bence bu sorudan daha önce bir soru sorulmalı neden diğer spor salonları yakınken bize gelsinler?Eğer iyi bir cevap varsa neden olmasın.

13. mude3635

mude3635 Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Oncelikle burası ilçe merkezinde bulunduğumuz ilde ise hamam yok daha dogrusu cok eskı kullanılmayan bır hamam var ıl merkezınede ılce olarak 6 km mesafedeyız yanı gelen ınsan hem hamam ıcın hem spor ıcın gelebılır tabı ılk etapta sıkıntı olacak ama bunları yerel kanallara reklam vererek gecırmeyı dusunuyorum...

Mesajınız otomatık olarak birleştirilmiştir---------- mesajın eklendiği saat 13:40 ---------- ilk mesajın gönderildiği saat 13:35 ----------

Tabıkı de hıc bır masraftan kacınılmadan luks bır mekan tasarlanacaktır...

14. dragox

dragox Üye

Beğenileri:
    953
    Ödül Puanları:
    103
    Meslek:
    BESYO- Nasm cpt- Corrective exercises
    Yer:
    İstanbul
    Öncelikle il/ilçe neresi 10 km geliyorlar:) Benim lüks bi spor salonunda bedava üyeliğim var şu anda. Ama evimin dibinde salon var ben oraya gidiyorum. Diğer yer 4-5 km uzakta bana ayda 1 falan giderim. Adam zaten idman yapmak için gidiyor artı idmandan sonra hemen eve gitmek istiyor insan. 10 km yol çok uzak hani yakınında salon olan adam çok iyi olmasa da oraya gider zaten. Ama il/ilçe neresi tabi?

15. Dexter_Morgan

Dexter_Morgan Üye

Beğenileri:
    665
    Ödül Puanları:
    123
    3 km uzaklıkta sports international var. Kapalı basket sahası, havuzu, tenisi v.s. olmasına rağmen ben yinede evimin dibinde olan mahalle spor salonunu tercih ediyorum. Özellikle bacak gününde evine yakın olması çok avantajlı oluyor. :D

16. boksbody

boksbody Özel Üye

Beğenileri:
    2.870
    Ödül Puanları:
    123
    ben saunayla spor salonunun birlikte olmasını anlayamıyorum
    sauna bence body için bilinçsizce kullanımda kalp rahatsızlığına sebebiyet verebilir
    havuz daha iyi olurdu
    aletlerde dumbell çeşitliliğin fazla olursa tercihimdir
    bide krom dumbeller daha hoşuma gidiyor
    sonrada temizlik önemli
    yerler parlamalı sinek ölüsü dolu bizim burdaki salon
    içindeki en önemli olaylardan biride
    boydan bota komple ayna olmasıdır
    tavanada düşmeyecek şekilde ayna koyarsan hoş olur

17. ByVendetta

ByVendetta Üye

Beğenileri:
    162
    Ödül Puanları:
    53
    Yer:
    Antalya
    Kesinlikle bacak günler insanı mahvediyo ama yine de spor salonu çok iddialıysa gidilebilir.

18. Berkay Türkkan

Berkay Türkkan Üye

Beğenileri:
    2.305
    Ödül Puanları:
    123
    Meslek:
    Fitness Model
    Sauna konusu bence tamamen kaç üye hedeflediğiniz ve saunaya ayıracağınız yerin büyüklüğüne bağlı.Eğer üye sayısını fazla,saunayı da bir köşeye iliştirmeyi düşünüyorsanız ilerleyen zamanda sizin dezavantajınıza olur bu durum.Ülke olarak şikayete yatkın olduğumuz için en ufak kalabalıkta "Ufacık yere sauna koymuşlar,o da tıklım tıklım" a gelir iş.

selim4141 bunu beğendi.
  19. selim4141

selim4141 Üye

Beğenileri:
    720
    Ödül Puanları:
    103
    Meslek:
    Free
    Yer:
    Cehennemin dibi
    Ben hamam'ın +sını çözmüş değilim , bir üyenin dediği gibi havuz daha hoş olur gibime geliyor.

20. mude3635

mude3635 Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Tesisi yeri Aydın'da hamamı ise spor salonun altına yapacagız. Ikı katlı olacak havuz koyma sansımız yok ama onun yerıne jakuzi yapacagız buyuk bır jakuzı görsel olarak muhtesem bır yer tasarlıyoruz. Bu arada fitness malzemesi olarak onerecegınız markalar varmı dır? Avantaj olarak aydın merkezınde gıdılebılecek bır hamam yok ve mesafe olarak o kadar uzak olmadıgı ıcın hedefımız gelen kısının hamamı kullanması durumunda spor malz. getırmesı sartıyla spor salonunu da kullandırabılmek aynı sekılde spor salonunu kullanan kısıde hamamı kullanabılecek ...

Sayfayı Paylaş