Spor sonrası beslenme

Konusu 'Savunma ve Dövüş Sporları' forumundadır ve Nuwaze tarafından 26 Ekim 2015 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 2 üye.
  1. Nuwaze

Nuwaze Üye

Beğenileri:
    43
    Ödül Puanları:
    28
    Meslek:
    öğrenci
    Yer:
    Eskişehir
    Arkadaşlar merhaba ben 1 yıldır düzenli boks yapıyorum ve son 1 aydırda öğleden sonralarıda fitness a gidiyorum 6 7 ay öncesinde 86 kg dum boyum 1 70
    şu anda 70 kg ve uzun bir süredir ekmek pilav makarna tarzı karbonhidrat ağırlıklı ürünleri tüketmiyorum artık beslenmeme yavaş yavaş karbonhidratta sokmak istiyorum nasıl bir beslenme sitili oluşturmalıyım ve kulübümlede konuştuğumda vücut ağırlığının üstüne çıkmam beni yavaşlatıcağına söylediler buna yönelik az ağırlıkla set sayısını fazla olabileceği nasıl bir idman stili oluşturmalıyım bunla alakalı iki soruma cevap alabilirsem sevinirim şimdiden cevaplar için teşekkürler

2. puer07

puer07 Üye

Beğenileri:
    3
    Ödül Puanları:
    13
    Kardeşim ben de yaklaşık 2 yıldır kickbox ve muay thai yapıyorum son 1 aydır da fitnessa başladım. Öncelikle ben ptesi çarşamba cuma kickbox, salı perşembe cumartesi fitnessa gidiyorum. Aynı günlere koymanı önermem yani kickbox ve Fitnessı. Karbonhidratı bırakman bir hata olmuş bence. Bunun yerine yapacağın makarnayı sağlıklı yağdan yapıp yediğin ekmeği de çavdar veya kepekli alabilirdin. Bunlar senin ihtiyacın ve aşırıya kaçmadığın sürece bunlar senin çalışma temponu arttıracak yiyecekler. Diğer soruna gelirsek, fitnessta ağır yükler kaldırırsan yorduğun kas grubunu boxta ters bir hareketle incitip sakatlanabilirsin. Sakatlanmadığını düşünürsek de, boxa ara verip çok ağır yüklerin altına girersen seni bir süre sonra yavaşlatacaktır. Fakat sıkı bir tempoyla boxa devam edersen çok sıkıntı olacağını zannetmiyorum. Sen yine de ağır yüklerin altına girmemeye çalış fitnessta. Box ve fitness bu yüzden birbirine biraz terstir.

Nuwaze bunu beğendi.

Sayfayı Paylaş