Spor Seçimi

Konusu 'Savunma ve Dövüş Sporları' forumundadır ve kaptansakirt tarafından 15 Ağustos 2016 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 4 üye.
  1. kaptansakirt

kaptansakirt Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    11
    Yer:
    Ankara
    Selamun aleyküm beyler ben güreş veya boksa başlamayı düşünüyorum. Hangisi bana daha uygun olur bunu öğrenmek istedim. Vücutla ilgili bilgi vereyim :
    Boy : 175
    Kilo : 90
    Yağ oranı yaklaşık %18-20 arasiydi en son
    '97 doğumluyum sene 2006 dan beri yuzerim. Bir aralar takıma felan girmiştim daha sonra okulla çakisip antrenmanlarda ağır olunca takımı bırakmıştır. Sene 2008 gibi 4-6 ay guresle uğraştım az biraz spor geçmişin boyle. Vücut olarak iri bir insanım (boy olarak değil tabi ) çok çevik olduğumda söylenemez. Bu aralarda geri başladım kilo verip şekillenmek için. Sizce boks mu güreş mi bana daha uygundur?

2. Dvrmchrky

Dvrmchrky Üye

Beğenileri:
    435
    Ödül Puanları:
    73
    İnsanın genetiğinin hangi spora uygun olduğu boyuna pek bakmıyor. Tabi sporlarda kısa olmak avantaj bazılarında uzun olmak...Ama güreş ve boks kiloya göre yapılan sporlar. Bence ikisini de dene.
    Yüzme geçmişinin olması boksta avantaj sağlar. Muhammed Ali, yanlış hatırlamıyorsam haftanın 6 günü yüzermiş.

Son düzenleme: 15 Ağustos 2016
    kaptansakirt bunu beğendi.
  3. VOLKAN VEYSEL DURAKÇAY

VOLKAN VEYSEL DURAKÇAY Üye

Beğenileri:
    9
    Ödül Puanları:
    3
    Meslek:
    DIŞ TİCARET
    Yer:
    İZMİR
    Güreş işe yaramaz , boks da çok ağır olur , bence en iyii kick boksla veya Karate ile başlayın, esnek olmamanızı kafanıza takmayın , bu kurslardaki hocalar sizin gibi kişileri esnek olsun , olmasın disipline etmek için oradalar , çalışmayla '' vay bunu da yapabilirmişim'' diyeceksiniz

kaptansakirt bunu beğendi.
  4. Furkan Yavuzhan Gündoğdu

Furkan Yavuzhan Gündoğdu Üye

Beğenileri:
    5
    Ödül Puanları:
    18
    güreş işe yaramaz demişsin güreş çok işe yarar,boksa gideceğine kb sa gitsin daha iyi(karateye değil)

Sayfayı Paylaş