Spor Salonunun tüm imkanlarını evde oluşturma imkanınız olsa...

Konusu 'Konu Dışı' forumundadır ve galois91 tarafından 9 Şubat 2010 başlatılmıştır.

Spor Salonunun tüm imkanlarını evde oluşturma imkanınız olsa...

1. Evde çalışmayı tercih ederim

63,7%
  2. Yine de salonda çalışmayı tercih ederim...

36,3%
Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 53 üye.
  1. umur35

umur35 Yeni Üye

Beğenileri:
    1.031
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    İzmir
    Normal bır eve kurulamayacagı da bır gercek tabıkı..
    En az bır tane bombos ve buyuk bır oda olması lazım..

2. KeoS

KeoS Üye

Beğenileri:
    49
    Ödül Puanları:
    28
    ben evde calisiyorum 1 ay kadardir sm4000 sistem dips aleti barlar dumbell lar ve kosu bandim var partner olarak ise kardesimi cagiriyorum lazim oldugunda motivasyon sikintisi yok ama butun hareketlerde istedigim verimi alamadigim oluyor fakat yavas yavas herseyi optimum duzeye getiriyorum

sonuc olarak evde calismak cok buyuk rahatlik ama gerekli kaliteli ekipmani turkiyede temin etmek cok zor

3. MuratÖztürk

MuratÖztürk Üye

Beğenileri:
    86
    Ödül Puanları:
    38
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    İstanbul
    Salonda tabikide, ben evde yapıyorum geçen hafta 70 kg nin altında kaldım kurtaran olmadı tek başıma toparladım. Antreman arkadaşı şart.

4. gfb_zorba

gfb_zorba Üye

Beğenileri:
    60
    Ödül Puanları:
    38
    Meslek:
    Danışmanlık
    Yer:
    ÇoRLu
    Şu an evde çalışıyorum. Ama imkanım olsa ve kocaman bir evim olsa, içine spor salonu gibi bir spor odası kurabileceğimi bilsem salona gideyim derdim. Ah ahh..

5. qKn

qKn Üye

Beğenileri:
    42
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Ogrenci
    Yer:
    Kocaeli
    Salon iyi bence insanlarla kaynaşıyorsun onlara farkı çakıyorsun sonraki adama geçip ona fark çakmaya çalışıyorsun :)

6. DarkAngeL

DarkAngeL Yeni Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Bencede salon daha iyi.yan tarafta plates yapan hatunlar oluyo.onlara bakarak motive oluyorum.manitada yapmaya yardimci oluyo.

7. gfb_zorba

gfb_zorba Üye

Beğenileri:
    60
    Ödül Puanları:
    38
    Meslek:
    Danışmanlık
    Yer:
    ÇoRLu
    :shock: Zevkler, renkler ve sanırım dertler çok çoook farklı

8. Freedommm

Freedommm Üye

Beğenileri:
    172
    Ödül Puanları:
    53
    Yer:
    Hell
    benim bi odam hemen hemen spor salonu gibi olmasına rağmen spor salonunda çalışıyorum o sosyal ortam değişiklik insana iyi geliyo ama gittiğin spor salonu kaliteli değilse aynı şeyleri söyleyemem

9. netugur

netugur Üye

Beğenileri:
    101
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    gsm - bilişim
    Yer:
    istanbul
    evde spor yapmayı tercih ederim. zaten şu anda evimde spor için odam var. 2 yıl aralıklı olarak 5 yıldızlı bir otelin tam teşekküllü bir spor salonuna gittim. kapalı havuz sauna jakuzi vs. ne ararsan vardı. salonun müdürü arkadaşımdı. komik bir aidat ile devam ettim. ( parayı zor kazanıyoruz. kolay kaptırmam ) ancak kısıtlı zamanım olması sıkıntı yaratıyordu. gidip gelmek ayrı sorun, spordan sonra beslenmen gecikiyor , falan filan. eğer zamanım çok olsa spor salonuna giderim. kendi işimi yaptığım için de zaman problemim kronik. evde çalışmak ise daha kolay geliyor. 1 saat ayırıyorum fazlasıyla yetiyor.

10. Malefice

Malefice Üye

Beğenileri:
    68
    Ödül Puanları:
    38
    Evime 3 dakikalik buyuk bir salonda calistigim icin salon derim :)

Evime uzak kucuk bir salon olsa ev derdim ( Tabi eve o kadar aleti alacak para varsa kesin evime yakin buyuk bir salonda bulurdum )

Sartlar uygunsa sosyallik ve motivasyon farklilik acisindan hep salon agir basar bence.

11. darknesssword

darknesssword Üye

Beğenileri:
    174
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Ögrenci
    Yer:
    Aydın
    olaya dısıplın acısından bakarsak salon daha ıyıdır.evde ınsanın aksatma ıstegı daha cok olur bence.cunku salona para verıyorsanız oraya gıtme zorunlulugu duyarsınız aksatmazsınız.ben evde yapıyorum suan ama dısıplınliyım.ıdman yapmaya baslamadan once evdekılerı ıyıce uyarıyorum benı rahatsız etmeyın dıye.

12. MuratÖztürk

MuratÖztürk Üye

Beğenileri:
    86
    Ödül Puanları:
    38
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    İstanbul
    Evde yapmak daha avantajlı spor salonundaki gibi gevşek ortam olmuyor, tabi antreman sistemleri hakkında bilgi sahibi olmak gerek.

13. mfd

mfd Üye

Beğenileri:
    27
    Ödül Puanları:
    28
    Ben evde çalışıyorum.
    Zorlandığımda hızlı hızlı nefes alırken ya da ıkınıp acayip sesler çıkarırken etrafta kimsenin olmaması bir rahatlık.
    Ya da ne bileyim yüksek ağırlık altındayken ya da mekik çekerken ayda yılda bir de olsa insan gaz kaçırabiliyor salonda başıma gelse ne yaparım bilmiyorum.
    Gitmesi gelmesi ayrı yorucu zaten.
    Ben çalışmaya normal başlarım hararetlendikçe üstümdekini çıkarır atletle devam ederim. Yazın çok sıcak olursa onu da çıkarırım salonda nerde böyle rahatlık.
    zamandan da çok güzel tasarruf.
    her çalışmada tek bölge giriyorum ısınması, esnemesi, çalışması,mekik çekmesi, soğuması bir saatte bitiyor sonra normal işine devam et. salona git gel orda muhabbet et falandı filandı derken kaç saatin gider.

boran90 bunu beğendi.
  14. Tahirr

Tahirr Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Talebe
    Yer:
    Kadıköy
    yeterli bilinç sağlandığında ev en iyisidir

15. wolf13

wolf13 Üye

Beğenileri:
    92
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Öğrenci
    keşke öyle bir imkanım olsa. çok güzel olurdu yaa

16. cengizcanx

cengizcanx Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Network marketing
    Yer:
    İstanbul
    evde çalışmak rahat ama işte fazla rahat olmak ii değil. Tek kişi olunca motive olunmuyor evde çalıştığım için bu sorunu yaşıyorum. Partner bulmada kolay değil ev müsait olmuyor vs. kısacası evde disiplinden uzak kalıyorum bu yüzden ben spor salonunun daha disiplinli çalışmaya ve motivasyon açısından daha cazip görüyorm.

17. backfire

backfire Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    her türlü ev. geçen antreman sırasında salonda ezeli izliyolardı müzik yeriine dizi sesleriyle antremanı bitirdik

18. Kötü Çocuq

Kötü Çocuq Üye

Beğenileri:
    153
    Ödül Puanları:
    0
    Ben Salon diyorum.Tabiki salon vardır salon vardır.Ben salonumdan gayet memnunum,temiz,nezih,uygun herşeyi mükemmel.Antrönörümle sürekli konuşurum.Arkadaş gibiyiz.Ortam oluşturma,arkadaş edinme,sosyallik açısından salon çok önemli diye düşünüyorum.Evde ise avantajları olsada(soğukta dışarı çıkmama,istediğin şeyi dinleme,disiplin) insanı asosyalleştireceği kanaatindeyim.Bu biraz grup pisikolojisi.Zayıflama gibi.Yapılan araştırmaya göre tek tek zayıflamak yerine grup halinde zayıflayanlar daha başarılı.Gene tek tek yerine grup halinde bir amaç için toplanan insanlar daha başarılı olur.Zaten bodyforumtr ye girmemin en önemli sebebi bu.

19. Body06

Body06 Üye

Beğenileri:
    203
    Ödül Puanları:
    53
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    Ankara
    Disiplin yönünden salon derim.Çünkü ne yaparsam yapayım evde 1-2 aydan sonra bırakıyorum.Onun yerine kaliteli bir salonda çalışmak isterim.Şu anda evde çalışıyor olsam bile salon gibisi yok...Ama ev gibi rahat,hijyenik,serbest ortamda başka yerde yok :)

20. AmericanHistoryX

AmericanHistoryX Üye

Beğenileri:
    112
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Öğrenci.
    Bir kişi evde çalışmaya başlamadan önce en az bi 6 ay salon tozu yutmalı diye düşünüyorum.. Ve ondan sonra eve çalışmaya geçicekse, ona bu sporla ilgilenen sağlam bir ev arkadaşı şart.
    Ölçüleri arkadaşıyla yakın olduğu sürece, sonuçta arkadaşınla hafif bi rekabet içinde olucağından, bence motivasyonda bir sorun olmaz..

Sayfayı Paylaş