Spor salonundaki hocama güvenmiyorum

Konusu 'Yeni Başlayanlar Bölümü' forumundadır ve burnrogue tarafından 20 Ocak 2015 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 7 üye.
  1. burnrogue

burnrogue Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    0
    Daha önce aralıklarla 2 ay 3 ay 1 ay vg yaptım. çeşitli nedenlerle (okul, zaman yetersizliği) gibi bırakmak zorunda kaldım. Şimdi tekrar başladım 2 ay geride kaldı 3.ayin ortalarindayim biraz büyüdüğümü söyleyebilirim ama son 1 ayda hic buyumedigimi hissedebiliyorum. Spor salonundaki hocama güvenmiyorum bana göre bilgisiz bi adam. Nedenleri ise :

-Spora başlarken kilo almak için beslenme programı istediğimde bana " kilo vermek için desen anlicam kilo almak icin program mı olur? Her zamankinden fazla ye cok pilav ye" gibi bi argümanla gelmesi

- Programda neden karın egzersizi olmadığını sorduğumda " kasları büyütüyoruz şimdi karın çalışırsan kan orda toplanır diğer bölgelerin büyümesini engeller " demesi

- Spor salonuna gelen her kişiye ( kilo boy yaş vücut tipine bakmadan) aynı programı vermesi. Ki şu an 3.ayıma başladım ve benimle vücut tipi olarak alakası olmayan adamlarla aynı programı yapıyorum.

- Söylediklerine karşı herhangi bir fikir savunduğumuzda " ben bu işi 25 yıldır yapıyorum benden daha iyi mi bileceksiniz" diyerek kestirip atması

Sonuç olarak az da olsa araştırma yapan biriyim ve bu dediklerinin yanlış olduğunu biliyorum yani bu adama güvenmiyorum.

Bu forumda bu işten gerçekten anlayan kişiler var onlardan vereceğim bilgilere göre benim maksimum şekilde gelişmemi sağlayacak bi program rica ediyorum.

18 Yaşındayım 1.87 boyunda ve şu an 85 kiloyum ( spora başlamadan önce 79-80 arası idim ) sanırım ektomorfum. 85 kilo olmama rağmen hala zayıf cılız ( bana göre ) gözüküyorum boyumdan ötürü.2-3 gün önce bir gainer aldım başka herhangi bir supplement kullanmıyorum.

Spora başlamadan önce :
    Kollar - 33cm - 33cm
    Omuz - 117cm
    Göğüs - 100 cm
    Bel - 83 cm

Şu anki ölçülerim ( 10 gün öncesi)

Kollar - 37cm - 37cm
    Omuz - 124 cm
    Göğüs - 103 cm
    Bel - 85 cm

Bir kaç kişiyle konuştum bu konuyu fakat gelişimin iyi boşver sen devam et gibi tepkiler aldım ama benim yinede içim rahat değil. Sonuçta bu işe para ve daha önemlisi zaman ayırıyorum ve karşılığını en iyi şekilde almak isterim.

Aşağı fotoğrafta atıcam. Fotoğraf göğüs kol antrenmanımdan hemen sonra çekildiği için biraz yanıltıcı olabilir o kadar Şişik durmuyorum normalde :D

Konuyu doğru yere mi açtım onu tam bilmiyorum eğer yanlış yerdeyse yönetici abilerim taşırsa sevinirim

IMAG3246.jpg IMAG3222_1.jpg
    .

2. Badbadbad

Badbadbad Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    hocam bu spor boy uzamasına faydalı olur mu?
    başladığınızda boyunuz kaçtı?

3. Savino89

Savino89 Üye

Beğenileri:
    212
    Ödül Puanları:
    53
    " kasları büyütüyoruz şimdi karın çalışırsan kan orda toplanır diğer bölgelerin büyümesini engeller " diyen birinden birşey bekleme zaten . Dediğin gibi bu işe zaman ayırıyorsun para ayırıyorsun ve yaptığın işinde hakkını ver . Spor salonu değiştirebilirsin çevrende varsa başka türlü anlaşmazlık yaptığın antrenmanlarada yansıyabilir .

doxux bunu beğendi.
  4. sedat.taştan

sedat.taştan Üye

Beğenileri:
    7
    Ödül Puanları:
    18
    Spor hocanı dinlemek zorunda değilsin. Forumu biraz araştırırsan sorularına cevap bulabilirsin.
    Boy ve kilo bana orantılı geldi belki 3 4 kilo daha alınabilir. Kas kütleni arttırmaya bak bana kalırsa,
    daha yolun basındasın fazla acele sadece arastır ve disiplinli düzenli sekılde antremanını yap.

5. burnrogue

burnrogue Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    0
    Hocam boy uzatmaya çalışanlar var barfiks demirine asılı kalıp bekliyolar ne derece işe yarar bilmiyorum ama benim boyum zaten uzundu yani fitnessla boyumun bi alakasi yok boyum uzasın diyosan yüzme ile uğraş bence
    --- Mesaj birleştirildi, 25 Ocak 2015 ---
    Zaten öyle yapıyorum selam verdiğim yok adama antrenmana düzgün bi şekilde devam ediyorum fakat benim goguslerim hacim almıyor nedense basladigimdan beri kollar 5er cm genisledi göğüs 3-4 cm yani belki daha erken ama diğer kaslarin değiştiği aynada belli olurken göğüs hep aynı geliyor benim gözüme hacim almiyor belki enine genisliyorumdur
    --- Mesaj birleştirildi, 25 Ocak 2015 ---
    Tamamen takmamaya başladım adamı o konuda sorun yok artık ama bana yazdığı program ne derece uygun o konuda endişelerim var adamı ne kadar takmasamda kafama göre hareket yapabilecek kadar bilgili değilim bu sporda internetten kalıp programda almak istemiyorum ne yapabilirim sizce?

6. bigdream

bigdream Üye

Beğenileri:
    111
    Ödül Puanları:
    0
    Ne olursa olsun canli olarak gordugun birinden yardim almak en onemlisi.salonunu degistir derim.hangi şehir?

7. dexterli

dexterli Üye

Beğenileri:
    25
    Ödül Puanları:
    8
    aynı sorundan bende de var bu nedenle hocasız çalışıyorum kendi antrenmanımı kendim yazıp beslenmemi kendim yapıyorum

Body06 bunu beğendi.
  8. burnrogue

burnrogue Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    0
    Istanbul avrupa yakası yakında bi kac farklı salon var ama daha önce onlarada gittim aynı diyebilirim kaliteli salonlar ise bana uzak öyle oluncada insan gitmeye useniyor

bigdream bunu beğendi.
  9. bigdream

bigdream Üye

Beğenileri:
    111
    Ödül Puanları:
    0
    Benim vucudumu da hayat görüşümü de tamamen degistiren hocamdir.bence bu onemli bir konu.yalnız soyle bir durum var.bu söylediğin salonlarda iligilinilmezken o iyi salonlarin cogunda insani sagilacak inek olarak goruyorlar.tecrubeli ve mutevazi insanlar bulmak zor gercekten.

10. bodyley

bodyley Üye

Beğenileri:
    2
    Ödül Puanları:
    13
    Her hocanın yoğurt yiyişi ayrı. Pilav ve aynı program kısmı haricinde hocanın dediklerine katılmıyorum.

Sayfayı Paylaş