Spor salonundaki akıllara durgunluk veren olay

Konusu 'Konu Dışı' forumundadır ve Svastika tarafından 17 Ocak 2016 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 13 üye.
  1. Svastika

Svastika Üye

Beğenileri:
    97
    Ödül Puanları:
    38
    Meslek:
    İngilizce Öğretmeni
    Yer:
    Eskişehir
    Merhaba arkadaşlar. Geçen günlerde yaşadığım bir olayı sizle paylaşmak istiyorum.
    Üyesi olduğum spor salonunun caddeye bakan camında sexy,fit, healty gibi şeyler yazıyor.
    Geçen günlerde spor salonuna zabıtalar geldi. Spor salonunun sahibiyle camın arkasından orda birşey konuştular. Ve birkaç gün sonra sexy yazısının kaldırıldığını gördüm.

Bu ülke nereye gidiyor? Ordaki sexy yazısının kime ne zararı var, bu nasıl bir iştir, hazmedemiyorum.

kuşburnu, Nanza, doxux ve diğer 1 kişi bunu beğendiniz.
  2. aslangur

aslangur Üye

Beğenileri:
    677
    Ödül Puanları:
    123
    Sexy yazısının kimseye zararı olmadığı gibi yararı olmadığıda kesin. Bu oturduğun muhite de bağlı ama bu konudan tutupta bu ülke nereye gidiyo yok nerde bu devlet falan demek çok saçma

3. M.B

M.B Üye

Beğenileri:
    17
    Ödül Puanları:
    18
    Cinsel açlığın Afrika'sı olduğumuz için "sexy" kelimesi de oradaki muhitin dikkatini çekmiş anlaşılan :)

Svastika bunu beğendi.
  4. octeniskrup

octeniskrup Üye

Beğenileri:
    2.399
    Ödül Puanları:
    123
    Meslek:
    Finansal analist - personal trainer
    Yer:
    Yurtdisi
    Yarar-zarar egrisi mi cizeceksin? Bu nasil bir mantik...Isteyen istedigini yazar bunda ne var? seksin kelimesini bile tabu haline getirip, tecavuzleri arttirmak, 11-12 yasinda kizlari evlendirmek mi arzulaniyor? Guzel demis arkadas nereye gidiyor bu ulke...su kesin ki gidilen yol pek iyi degil bu ve bunun gibi bir cok kanit var bunu gosteren..

JunkieBot, unknown00, Akay ve diğer 7 kişi bunu beğendi.
  5. aslangur

aslangur Üye

Beğenileri:
    677
    Ödül Puanları:
    123
    Eğriyle ne alaka ? Dedimki yararı yok zararı da yok. Yani bi sıkıntı yok dedim. Üstüne de belirttim muhite bağlı diye. Ben izmirde oturuyorum sen avrupadasın biz şimdi yozgatla,çankırıyla kendimizi nasıl bir tutarız ? Öyle ya da böyle bu ülke 650 yıl osmanlı sayesinde doğu kültürüyle birlikte içe dönük yaşamaya alışmış. Bunun silinmesinin de öyle kolay olacağını sanmıyorum. Ama dediğinde haklısın hocam bu ülkede kendi kızına 10 yıl boyunca tecavüz eden adamlar var, özgecan aslan gibi durumları yaşadık. Bu öküzleri nasıl yola getiriceksin, benim hiçbir fikrim yok en iyisi böyle şeylerden uzak tutarak.

6. servet dağlı

servet dağlı Üye

Beğenileri:
    926
    Ödül Puanları:
    103
    Her toplumun kendi gelenek gorenekleri var onun uzerinden degerlendirme yapmak lazim,bazi şeyler serbest yasaninca tabu olmaktan cikinca o toplum ahlakli toplum olmuyor maalesef. .

Tecavüz sapiklik sadece bizim ulkemizde yok,herseyin açıkça yasandigi tabu olmaktan ciktigi! Toplumlarda fazlasiyla da var..
    Norveç te 10 kadindan biri tecavuze ugramis,bu da haberi;

"adalet bakanı anders anundsen, sağlık bakanı bendt höje, çocuk ve eşitlik bakanı solveig horne tarafından açıklanan raporda, her 10 norveçli kadından birinin tecavüze uğradığı yer aldı"
    Bu da gelismis cagdas isvecten bir haber (ntvmsnbc)

"Araştırma sonuçlarına göre, İsveç'te yılda 5 bin kişi tecavüze uğradığını bildirerek polise başvuruyor, ancak bu şikayetlerin ancak yüzde 13'u mahkemelere taşınabiliyor.

Araştırmacılar, tecavüz olaylarının çok olmasına neden olarak, eğlence hayatı ve içki tüketimini göster"

7. BounGiorno

BounGiorno Üye

Beğenileri:
    158
    Ödül Puanları:
    43
    Abim beni alsana yanına polonya ya

SM-G900FQ cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

8. octeniskrup

octeniskrup Üye

Beğenileri:
    2.399
    Ödül Puanları:
    123
    Meslek:
    Finansal analist - personal trainer
    Yer:
    Yurtdisi
    Yanlis anlasilmasin ben Polonya vs ile Turkiye'yi karsilastirmadim, iyidir de demiyorum..Ama buralarda en azindan simdilik ozgurlukler yerli yerinde duruyor.

9. BounGiorno

BounGiorno Üye

Beğenileri:
    158
    Ödül Puanları:
    43
    Son paragrafi okumasam ben yazicaktim içki ve uyustirucudan sonra kızlar saglikli düşünemiyor ardindan tecavuze uğradım diyorlardir

10. BounGiorno

BounGiorno Üye

Beğenileri:
    158
    Ödül Puanları:
    43
    Biliyorum abi ben avrupada ve abd de kaldim bayagi o yüzden dedim okul bittikten sonra türkiyede durmayı dusunmuyorum

11. BounGiorno

BounGiorno Üye

Beğenileri:
    158
    Ödül Puanları:
    43
    Biliyorum abi ben avrupada ve abd de bulundum, oyüzden dedim okul bittikten sonra türkiyede durmayı dusunmuyorum

12. mevsres

mevsres Üye

Beğenileri:
    828
    Ödül Puanları:
    103
    Yer:
    Gürcistan
    İnternetten ufak bir araştırma yapmam sonucu şunu gördüm ki Sexy demek Sex yapmaya çok uygun, cinsel arzu uyandıran insan demektir, bu durumda Müslüman bir ülkede çok da anormal bir durum olmasa gerek. :)

Ama kaldırmasalar da olurmuş yazıyı.

13. darmstadt

darmstadt Üye

Beğenileri:
    70
    Ödül Puanları:
    28
    Avrupa asırlar önce kadınları adet oluyor diye şeytan muamelesi yaparken, bizim ecdadımız orta Asya da yönetimde kadınlara yer verip el üstünde tutuyordu. Hangi ara bu denli geriledik, Anadolu'ya gelince bu bedevi zihniyetini kimlerden aldık bilmiyorum ama öze dönüşün başlaması gerekir.. Kaldı ki bırak kadını, kelimeden bile rahatsız olunması bunu izah eder.

Kimse yanlış anlamasın ama bir durumdan bahsetmek istiyorum; Öğrenim hayatımı devam ettirmek için Almanya'ya geçiş yaptım. Şuan buradaki mülteciler yıl başında 21 taciz ve tecavüz olayına karıştı, kendi bulunduğum şehirde 3 Suriyeli taytlı bir kadını takip edip sarkıntılık yaparken yakalandı. Ve bu sabah da gazetede okudum termal havuzda pazar günü taciz olayı olmuş. Termal havuzda insanlar çırıl çıplak yüzüp dolaşıyor geleneklerimize uymadığı için biz Türkler oraya gitmiyoruz ama şuan öyle yerlere ve Fitness salonlarına mülteciler bugünden itibaren alınmıyor. 3 5 densiz sapık zihniyetli yüzünden kamplarda yaşayan yüzbinlerce insanı bu sapık zihniyetler karalıyor o çadırda oturup bekleyenlerin ne günahı var. Gerçekten anlamıyorum. Benim burada bir olumsuz hareketim bütün Türk vatandaşlarını etkiler o yüzden elimden geldiğince kültürümüzü ve geleneklerimizi güzel bir şekilde yansıtıyorum. Neyse konunun bunlarla alakası yok ama içimize yerleşen bedevi zihniyetini söküp atmazsak işler farklı boyuta varabilir. (NOT: SİYASİ BİR YORUMDA BULUNMADIM SADECE SOSYO-KÜLTÜREL BİR MESELEYE DEĞİNDİM)

o0Freedom0o ve Svastika bunu beğendi.
  14. Svastika

Svastika Üye

Beğenileri:
    97
    Ödül Puanları:
    38
    Meslek:
    İngilizce Öğretmeni
    Yer:
    Eskişehir
    darmstadt,

Düşüncelerime tercüman oldun resmen. Gelecek tepkiden dolayı konuyu açarken söylemekten çekindim ancak, git gide yobazlaşıyoruz.

o0Freedom0o bunu beğendi.
  15. hooliqan35

hooliqan35 Üye

Beğenileri:
    22
    Ödül Puanları:
    18
    Kadinlari el ustunde tutmak onlara saygi gostermek demek 5 cmlik etek giydirip sexy demek degil. Eski Orta Asya Türklerine bak bakalim kadinlarimiz nasil giyinmis, erkeklere ve hatta kadinlara nasil davranirlarmis. Neyin öze donusunden bahsediyorsun sen? Atatürk size batinin ilimini alin dedi ama siz ne edepsizlikleri varsa onlari aldiniz ve onlari savunuyorsunuz, gece hayati ve edepsiz giyim gibi..

Kim Demiş Avrupa İnsanı Medeni ?
    Ne Edep Var Ne Hayâ Çırılçıplak Bedeni !
    Eğer Medeniyet Açıp Saçmaksa Bedeni;
    Desenize Hayvanlar Bizden Daha Medeni !
    M.Âkif Ersoy

stefan35 ve aslangur bunu beğendi.
  16. SoldiersOfGod

SoldiersOfGod Üye

Beğenileri:
    328
    Ödül Puanları:
    73
    Tamamda sexy ne alaka? Sen spor salonu işletiyon spor salonu ile ilgili bir şey yaz.. Asıl her türlü özgürlük bu ülkede, sen genelevi açmak istedin de devlet izin vermedi mi? Tam tersine, bi genelevi açsan devletten ruhsat alıyorsun, mesela polis hiçbir şekilde baskın yapamıyor senin o işyerine eğer ruhsatın varsa, bunun gibi.. Aç genelevini, Alev hanım ile alevli sexy sohbet yaz, bak ne güzel işyerine uygun yazı.. Yani sorun burda, Spor salonu & sexy ne alaka? Yani dediğim gibi çok meraklıysan bu işlere, bak devlet baba ne güzel sana yardım yapıyor hukuki yönden :) Bu özgürlüğü avrupada bile tanımazlar belki :)

aslangur bunu beğendi.
  17. stefan35

stefan35 Üye

Beğenileri:
    1.066
    Ödül Puanları:
    123
    Yer:
    İstanbul
  18. darmstadt

darmstadt Üye

Beğenileri:
    70
    Ödül Puanları:
    28
    Sen bu yazdıklarımdan ne edepsizlikler aldığımı çıkardın gerçekten merak ettim? Hayır sadece soruyorum benim yazımda 5 cm etek veya gece hayatı veya bana EDEPSİZ demeni gerektirecek ne söyledim bana onu izah et? Kaldı ki ÇIPLAK GİRİLEN BİR HAVUZA GELENEKLERİMİZDEN DOLAYI BİZ TÜRKLER GİTMİYORUZ bile demişim. Muhalefet olmak için laf olsun torba dolsun diye yazılmış bir cevaptan öte geçemez yazdıkların. Allah'a şükür batının EDEPSİZ karakterini benimsemedim, gelmişine geçmişine bağlı soyuna düşkün bir ailede yetiştim ve HÜSEYİN NİHAL ATSIZ kitapları ile harmanladım karakterimi. Sana naçizane bir tavsiyem; ilk önce okuduğunu anlama egzersizleri yapman..

19. hooliqan35

hooliqan35 Üye

Beğenileri:
    22
    Ödül Puanları:
    18
    Yazinin ilk paragrafini oku bakalim ne anlayacaksin bence ne yazdiginin farkinda degilsin
    --- Mesaj birleştirildi, 19 Ocak 2016 ---
    Yazinin ilk paragrafini oku bakalim ne anlayacaksin bence ne yazdiginin farkinda degilsin

Benim anladigim 'sexy kelimesinin kaldirilmasindan rahatsiz olman ve eskiden boyle degildik araplar bizi etkiledi, eski halimize yani boyle kelimeleri sık sık kullandigimiz zamana geri donmeliyiz' seklinde idi ki eminim okuyan herkeste boyle anlamistir.

20. doxux

doxux Üye

Beğenileri:
    2.810
    Ödül Puanları:
    123
    Konu kapatılır demiştim ama madem kapanmadı iki çift laf da ben edeyim. @darmstadt'ın "Hangi ara bu denli geriledik, Anadolu'ya gelince bu bedevi zihniyetini kimlerden aldık" sorusu Osmanlının Avrupa tarafından durdurulup geriletilmesiyle alakalı. Osmanlının zayıflaması bütün ortadoğunun zayıflaması anlamına geliyordu ve o zamanlar ekonomi, sosyoloji gibi bilimler bilinmedikleri için insanlar bu gerilemenin sebeplerini bulmakta zorlanıyorlardı. İnsan basit açıklamaları sever. Zamanın basit açıklaması Arabistan yarımadasından geldi, neden geriliyoruz, çünkü dini atalarımızın yaşadığı gibi yaşamıyoruz ve Allah tarafından cezalandırılıyoruz. O halde yapılacak şey elbette dini eskisi gibi yaşamaya başlamaktır. Bu şu anda da yaşanıyor aslında, ortadoğunun gerilemeye verdiği cevap pek değişmedi ama girmeyelim şimdi. Bu düşünce elbette Anadolu'da da taraftar buldu, sarayı da etkiledi. Gerçek sorunlar üzerine başlatılmak istenen reformlar sık sık "günah, küfür" denilerek engellendi. Bu da elbette gerilemeyi durdurmak bir kenara hızlandırdı. Benim anladığım kadarıyla @darmstadt'ın sorusunun cevabı 17. yüzyıldan itibaren oluyor, bedevi zihniyetini de bedevilerin bizzat kendilerinden aldık :)

Seksi kelimesine gelirsek, kelimenin anlamı TDK'da "cinsel çekiciliği olan" diye geçiyor. Türkiye tek kültürlü bir toplum değil. Nüfusun çoğunluğu müslüman olsa da islamı birbirinden çok farklı tarzlarda yaşayan, farklı gelir seviyelerinden, sosyal sınıflardan, eğitim seviyelerinden gelen insanlardan oluşuyoruz, ki bütün dünya böyle. Bu kültürler arasında "seksi" kelimesinin kullanımından rahatsız olan ve olmayan kesimler var. Şu anda aramaya üşendiğim bir araştırmada (çok merak eden olursa bulup linkini atarım) şu ortaya koyuluyor, eğitim seviyesi arttıkça insanlar her konuda daha özgürlükçü düşüncelere sahip oluyorlar ve dünyanın farklı yerlerinde yaşayan eğitim düzeyi yüksek insanlar ortak bir değerler kümesi oluşmaya başlıyor; özetle "insan başkasına zarar vermeyen herşeyi yapmakta özgürdür" ilkesine daha çok yaklaşıyorlar. Eğitim seviyesi azaldıkça da muhafazakarlık, milli ve dini değerlere bağlılık artıyor. Bu durumda örneğin müslüman bir Boğaziçi üniversitesi öğrencisinin ve hristiyan bir Harvard öğrencisinin dünya görüşleri, hayata bakış açıları birbirine aynı şehirde yaşadıkları, aynı dine inandıkları ilköğretim mezununa benzediklerinden daha fazla benziyor. Bahsi geçen iki sanal öğrencinin "seksi" kelimesinin kullanımından rahatsız olmamaları doğal olacaktır, aynı şehirde yaşadıkları, aynı kültürle yoğruldukları başka insanlarınsa bu kelimenin ahlak dışı olduğunu düşünerek bundan rahatsız olmaları beklenecektir. İstisnalar dışında da böyle olur.

Bence bu örnek durumda olması gerekense tabi ki yazının kaldırılmamasıydı. Serbest piyasa ekonomisindeyiz; bu salonun hitap ettiği kitle, bulunduğu konumda yaşayan insanlar seksi kelimesinden rahatsız oluyorlarsa zaten salonun müşterisi azalacaktır ve uzun süre ayakta duramayacaktır. Tam tersi durumda ise, yani müşteri kitlesi ve mahalleli rahatsız olmadığı halde yazı kaldırılıyorsa bu devletin vatandaşa ahlak dayatmasıdır, bunun herhangi bir topluma fayda sağladığı bir örneği ben bilmiyorum.

Konu uzar da kimseyi kırmamaya çalışarak bu kadar oluyor.

darmstadt, Svastika, atraksiyonlu ve diğer 2 kişi bunu beğendi.

Sayfayı Paylaş