Spor salonunda ilk günüm ve soracaklarım var

Konusu 'Yeni Başlayanlar Bölümü' forumundadır ve esesli22 tarafından 2 Ağustos 2014 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 2 üye.
  1. esesli22

esesli22 Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    1
    Arkadaşlar merhaba, bugün spor salonundaki ilk günümdü. Sizlere salondaki hocamla konuşamadığım bazı konulardan bahsedeceğim.
    Öncelikle kilo vermeye karar verdiğim zamandan başlayayım. 6 hafta önce kilo vermeye karar verdim fakat tek yaptığım neredeyse hiç yemek yemeyip dışarıda 3.5 kilometre yürümekti. Bu yöntemle 11 kilo verdim (başladığımda 109 kiloydum şimdi 98) fakat kalçalarım ve göbeğim yerine kollarım ve bacaklarım inceliyordu. Bunun üzerine dünden itibaren spor salonuna yazıldım ve dengeli beslenmeye başladım. Spor salonuna gittiğimde hocam neler yapacağımı ve dengeli beslenmem gerektiğini anlattı. Sonra koşu bandı, bisiklet, mekik falan derken 1.5 saat oyalanıp geldim. Dün eve geldiğimde yorulmadım diye düşünürken bugün hareket bile edemedim :) şimdi soracağım sorulara geçelim;

1- Şuanki kilomla halter vs. başlasam zarar olur mu yoksa kilo verip öyle mi başlamalıyım. Hocam kilo verip başlaman lazım dedi ama ben şekle girmek değil hacim kazanmak istiyorum.
    2- Spordan sonraki gün müthiş bir ağrım oldu bunlar hep sürecek mi?
    3- Protein tozu, yağ yakıcı gibi şeyleri kullanmanın benim gibi profesyonel olmayan birinin kullanmasına gerek var mı?
    4- Kalça ve göğüslerimden kurtulup, kilolu ama kaslı bir vücut yapmam ne kadar sürer?

Bu uzun yazımı okuduğunuz için sizlere çok teşekkür ederim :)

2. frodobagins000

frodobagins000 Üye

Beğenileri:
    148
    Ödül Puanları:
    53
    Simdi soyle bahsedim sana hocalar biraz daha yavas gelismeni ister bunu hic unutma orneklerini cok gördüm
    1-agirliklara hemen basla cunku kas kutleni arttirdigin zaman metobolizma hizinda artiyo yani yag yakman hizlaniyo ve yaglar gidip kaslar kaliyo geriye ama bu duzenli bir beslenmeyle olur.
    2-o agrilar senin hamlaman denen olay 2 3 gune gecer ve ilk haftalar olur 2. Haftadan sonra asla olmaz. Tabi cok farkli bi antreman yapmazsan
    3-protein tozu eger günlük alman gereken proteini tamamliyamiyorsan alman gerekli ve ayni sekilde yag yakicida metobolizmani hizlandirip yag yakmani sagliyo yani profesyonel olmaya gerek yok bunlari kullanmak icin bi zararlarida asla olmaz
    4- bu tamamen senin beslenmen duzenli antreman yapman duzenli uyku genetigin gibi seylerle alakalo bi durum sen herseyi 4 4 luk yap en kisa zamanda olur. Başarılar

GT-I9500 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Sayfayı Paylaş