Spor Salonunda Bir Ölüm Daha

Konusu 'Konu Dışı' forumundadır ve Veyron tarafından 7 Mayıs 2014 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 39 üye.
  1. Veyron

Veyron Özel Üye

Beğenileri:
    440
    Ödül Puanları:
    93
    Yer:
    Republic Of Fenerbahce
    arkadaslar yine okurken üzüldüğüm bir haber daha vardı bu gün gazetede. Tablet formundaki her şeyi ilaç sanıyor hala millet, bir de bu sporun sanki kötü bir şeymiş gibi algılanmasını sağlayacak türden bir haber.

İZMİR'in Bayraklı İlçesi'nde, spor salonunda koşu bandında rahatsızlanan 29 yaşındaki Çağlar Çam, kaldırıldığı hastanede yaşamını yitirdi.
    Dün saat 22.00 sıralarında, İbrahim Ethem Caddesi numara 57'de bulunan, bir derneğe ait spor salonunda koşu bandında spor yapan Çağlar Çam, iddiaya göre bir süre sonra yere düştü. Salon yetkilileri tarafından çağrılan sağlık ekipleri, Çam'ın kalp krizi geçirdiğini belirledi. Yapılan ilk müdahalenin ardından Çağlar Çam, Ege Üniversitesi Hastanesi'ne kaldırıldı. Tedaviye alınan Çam, yapılan müdahalelere rağmen öldü. Çağlar Çam'ın kesin ölüm nedeninin, yapılacak otopsinin ardından belirleneceği bildirildi. Olayla ilgili soruşturma başlatıldı.

ACILI BABA: OĞLUM KAS İÇİN İLAÇ KULLANIYORDU

İzmir'in Bayraklı İlçesi'nde, spor salonundaki koşu bandında rahatsızlanan ardından kaldırıldığı hastanede ölen 29 yaşındaki Çağlar Çam'a, Adli Tıp Kurumu'nda otopsi yapıldı. Vücudundan parça alınan Çam'ın kesin ölüm nedeninin, testler sonrasında belirleneceği bildirildi.

Çam'ın, Bodrum'da animatörlük yaptığı sırada tanıştığı İngiliz nişanlısıyla Eylül ayında evlenmeye hazırlandığı öğrenildi. Çam'ın düğün tarihine kadar hem zayıf hem de kaslı düzgün bir fiziğe sahip olmak için haftanın 6 günü spor salonuna devam ettiği ortaya çıktı. Çam'ın, 4 ay önce başka bir salona kayıt yaptırdığı, evine yakın olduğu için iki hafta önce de hayatını kaybettiği salona devam etmeye başladığı belirtildi. Gündüz saatlerinde taşeron inşaat işleri yapan ailesiyle çalışan Çağlar Çam'ın, akşam da, spor solununa giderek hem koştuğu hem de ağırlık çalıştığı öğrenildi. Çam'ın, istediği kiloya ulaşmak için aşırı efor sarfettiği, hatta koşu bandında spor yaptığı sırada yağ yakımını hızlandırmak için ayaklarına, kum torbalarıyla ağırlıklar bağladığı da tespit edildi.

Çağlar Çam'ın hayatını kaybettiği gün de yine spor salona gelerek üzerini değiştirdiği, ayaklarında birer kilogramlık kum torbaları takılı şekilde koşu bandına çıkarak önce yürüdüğü ardından da koşmaya başladığı, incelenen güvenlik kamerası kayıtlarından belirlendi. Görüntülere göre, Çam'ın, koşu bandına çıkmasının 8'inci dakikasında ise fenalaşarak yere düştüğü tespit edildi. Spor salonunda görevli olan eğitmenler, Çağlar Çam'ın, düğün tarihine kadar zayıflamak gibi kendisine bir hedef belirlediğini, bu nedenle de zaman zaman aşırı efor sarfettiğini, bu konudaki uyarılarına rağmen kendisini iyi hissettiğini söylerek çalışmaya devam ettiğini dile getirdi.

Adli Tıp Kurumu'na oğlunun cenazesini teslim almaya gelen baba Latif Çam ise olayla ilgili açıklamalarda bulundu. Oğlunun ilaç kullandığını dile getiren Latif Çam, "Oğlum düğün için zayıflamak istiyordu. Aslında aşırı kilolu değildi ama kaslı olmak istedi, spor salonuna kayıt oldu. Ben inşaat işimizin ağır olduğunu spora gerek olmadığını söyledim ama o gitmek istedi. Kaslarının çabul gelişmesi için de kim tavsiye etti bilmiyorum spora gitmeden önce hap kullanmaya başladı. O konuda da uyardım ama yine dinlemedi. Öldüğü günde birlikte çalıştık eve geldik. Spordan sonra yemek yiyeceğini söyleyerek ayrıldı. Sonra bu olayı haber aldık. Ben çok üzüntülüyüm. Oğlum belki de bilinçsizce kullandığı bu haplardan dolayı hayatını kaybetti. Gerçek ortaya çıkacak. Gençler böyle haplara itibar etmesin. Ne yapacaklarsa çalışarak elde etsinler. Sonra sonları acı oluyor" dedi.

KORNEALARI DA BAĞIŞLANDI

Bu arada kaldırıldığı Ege Üniversitesi Hastanesi'nde hayatını kaybeden Çağlar Çam'ın, organları kalbi durduğu için alınamadı. Ancak korneaları, baba Latif Çam'ın onay vermesi üzerine alındı. Korneaların uyumlu bulunan hastanelere nakledileceği öğrerildi. Çağlar Çam'ın cenazesinin, ikindi vakti Bornova Büyük Cami'nde kılanacak olan namazın ardında toprağa verilecek.

Yusuf YAVUZ/İZMİR, (DHA)

maietnigri ve Bodysoft bunu beğendi.
  2. Pergamum43

Pergamum43 Üye

Beğenileri:
    24
    Ödül Puanları:
    28
    Elimde 2 kutu animal cut var kullanıcaktım haftaya bunu okudum beni bile korkuttu :D:D:D

3. redpack

redpack Üye

Beğenileri:
    433
    Ödül Puanları:
    73
    Meslek:
    sporcu
    Yer:
    istanbul
    allah rahmet eylesin ancak bilinçsiz antrenman örneği olmuş her yönüyle

Predatel bunu beğendi.
  4. cambaz738

cambaz738 Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    11
    Cardio sirasinda benimde kalbime sanci giriyor biraz zorluyorum kendimi açıkçası korktum bende bi an :/

5. Bodysoft

Bodysoft Üye

Beğenileri:
    469
    Ödül Puanları:
    73
    Kalp havlu atmış! Bu kadar yüksek bir efor karşısında havlu atmaktan başka seçeneği yoktu!
    Kalp vücudumuzda ki en önemli organdır.
    Orkestra şefidir. O öksürürse her organ öksürür, o durursa her organ durur!

İşte bu yüzden yağ yakıcı (vücut ritmini arttırıcı) takviyeler gelişi güzel kullanılmamalı ve kullanma limitlerinin dışına çıkılmamalı.

Haftanın 6 günü spor'u profesyoneller bile yapmıyor. Kaldı ki bir de spor yaparken ayaklarına ağırlık olarak kum torbası bağlıyor. Bunlar yetmezmiş gibi bir de üstüne yağ yakıcı takviye kullanıyor. Gün içerisinde ki işi ise "inşaat işçiliği"! Nerden baksan tutarsızlık!

Üstelik aşırı kilolu da değilmiş! Tek istediği kısa sürede kaslı bir görüntüye ulaşmak.
    Bunu hayatıyla ödedi.

Farklı bir çok başlık da defalarca söylemişimdir; hiç bir şey sağlıktan daha önemli değildir.
    Kullandığınız her şeyin ne zaman, ne ölçüde, nasıl kullanılacağını bilmek gerekir.
    Yeter ki kişiler tavsiye üzerine, kulakdan dolma bilgilerle bir ürüne başlamasınlar ve spor'u haftanın 6 günü takıntı haline getirmesinler.

Elbette spor'suz bir hayat düşünülemez ama aşırısı zarar vermeye başlar.
    .
    .

maietnigri, mserkanxxx, Balboa7 ve diğer 1 kişi bunu beğendiniz.
  6. Berkerion

Berkerion Üye

Beğenileri:
    12
    Ödül Puanları:
    3
    Meslek:
    Muhasebe
    Yer:
    Konya
    Animelerde bile bu kadar efor sarfeden ninja yoktur.
    Supplement leri dozunda kullanmak gerekli elbette ama zararlı olduklarını düşünmüyorum.
    Eğer bir anime kahramanı değilseniz.
    Veya beta ışımasına maruz kaldıktan sonra yeşil bir kas yığınına dönemişseniz.
    Veya mutant bir örümcek tarafından ısırılılıp süper güçlere kavuşmadıysanız bu kadar efor "İntihar" dır düşüncesindeyim.
    Not; benim gibi yeni sporcuların yapması gereken tecrübeleri dinlemek ve az zamanda çok şey beklemeden azimle gerektiği kadar çalışmak.

GT-I9300 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

7. AtknUludag

AtknUludag Üye

Beğenileri:
    79
    Ödül Puanları:
    38
    Meslek:
    Yazılım
    Yer:
    İstanbul
    Çok doğru bir tespit. Tebrikler...

Bodysoft bunu beğendi.
  8. Yıldız70

Yıldız70 Üye

Beğenileri:
    8
    Ödül Puanları:
    13
    En önemli şey sağlık. Zaten bu sporunda sağlık için yapıyoruz. Takıntı haline getirmemk lzm.

9. hugocuk

hugocuk Üye

Beğenileri:
    8
    Ödül Puanları:
    18
    valla bende dönem dönem kum torbalarıyla koşu bandında en yüksek eğimde çalışıyordum ama okuyunca korktum şimdi

10. SiR_Arawn

SiR_Arawn Üye

Beğenileri:
    868
    Ödül Puanları:
    123
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    İzmir/Buca
    Bugün gazetede okumuştum bende , valla korktum.Bende Hydrocut Hardcore Elite kullanıyorum , ekstra kreatin geliyor bugün.Haftada 5 gün antremanım var.Ama bu adamın ne kullandığını söyleselermiş iyimiş merak ettim.Streoid mi , yoksa eczane ürünlerimi ne kullanmış acaba gazetedede yazmıyordu.

11. hugocuk

hugocuk Üye

Beğenileri:
    8
    Ödül Puanları:
    18
    bende merak ettim
    bende cla ile burner kullanıyorum gün aşırı kardiyo yapıyorum ama epey yorucu nabız 160 lara dayanıyor
    acaba ne kullanıyordu bende çok merak ettim

12. F35

F35 Üye

Beğenileri:
    212
    Ödül Puanları:
    53
    Yer:
    İzmir
    Allah rahmet eylesin.. Ne kullandığını ben söyliyeyim tahminimce amino dur onlar ;)

13. hugocuk

hugocuk Üye

Beğenileri:
    8
    Ödül Puanları:
    18
    çok üzücü. haberde ilk 8. dakikada fenalaştığı yazıyor. o dakikalarda ısınma filandır yani çok hızda koşmuyordur aslında.
    bende kum torbaları kullanıyorum. bir iki kullanım sonrası vücut alışıyor etkilemiyor
    öff gerçekten korktum. cla burner iyi kuvvet veriyor sporda hiç anlamıyorum zaman nasıl akıyor.
    minik oğlum var korktum artık ağırlık kullanmayacağım

14. Veyron

Veyron Özel Üye

Beğenileri:
    440
    Ödül Puanları:
    93
    Yer:
    Republic Of Fenerbahce
    Arkadaslar biz yıllardır söylüyoruz,

kardiyovasküler olarak geliştirin kendinizi diye, diğer spor dallarındakilerin vücut geliştirmeyi spor saymamasını haklı görüyorum bazen. Her sağlıklı orta yaşlı birey minimum 5 km koşabilmelidir bana göre. Crossfite birlikte girdiğimiz yıllardır vücut çalışan kişilerin ne kadar berbat kondisyonlarının olduğunu görseniz inanamazsınız. Spor un amacı her açıdan zinde bir metabolizmadır.

ayağınıza kum torbası bağlamak yerine 10 dk fazladan koşabilirsiniz, illa bacaklarım güçlensin diyorsanız squat çalışırsınız.

Diğer açıdan kaç kişi spora başlamadan önce potansiyel bir kalp hastası olduğunun farkında. Ülke olarak spor bilincimiz çok gerilerde, koşu bandında ölen adamın ardından yapılan haberde vurgulanan kalp problemi değilde, hapa benzer kullandığı madde ve ayağına kum torbası bağlaması. Bu adam gece yatağında da kalp krizi geçirebilirdi. Spordan anlamayan kişilerin ağzına sakız ediyorlar bu tip haberlerle saloncu esnafını, besin takviyesi satıcılarını, spora gidenleri.

barfiksPro, Akay, onur04 ve diğer 4 kişi bunu beğendi.
  15. Balboa7

Balboa7 Üye

Beğenileri:
    1.355
    Ödül Puanları:
    103
    salona yazılmadan önce içsel bir rahatsızlığı var mı yok mu test yaptırmışdır belli değil ayrıca kimyasal ürünler mi kullandı oda belli değil birde adam ağır işte çalışıyormuş üzerine ağır spor yapmak heleki haftada 6 gün tam anlamı ile vücuda işkence yapmaktır yoksa haftada 3-4 gün çalışıp hiçbir içsel rahatsızlığı olmayan supplementte kullanan bilinçli vg sporu yapan küt diye gitmez neyse olan olmuş daha çok gençmiş yazık oldu

16. Predatel

Predatel Üye

Beğenileri:
    742
    Ödül Puanları:
    103
    Yer:
    oVeR The HiLLs and FaR awaY
    Allah rahmet eylesin oncelikle. Bence otopsi sonucunu beklemek gerekiyor.Cunku ne kullandigi orada cikacak.Yukaridaki yorumlarda burner, termojenik supplement kullanan arkadaslar bir celiskiye dusmus.Babasi hap aliyordu demis burdan dogru bir sonuc cikmaz. Belki de oral olarak steroid aliyordu ki daha tehlikeli bilemeyiz.Bu yuzden otopsiyi beklemek daha mantikli geldi bana.Tabi sonucu aciklarlarmi aciklamazlarmi o bilinmez.

fRaNtiCBjK ve deathlifter bunu beğendi.
  17. cikcik

cikcik Üye

Beğenileri:
    116
    Ödül Puanları:
    53
    bugün kardiyo günümdü vazgectim gitmiycem ya

18. deathlifter

deathlifter Üye

Beğenileri:
    2.739
    Ödül Puanları:
    123
    Meslek:
    bilgisayar muhendisi
    Yer:
    istanbul
    aynen predatel in dediği gibi ne kullandığını bilmeden yorum yapmak doğru olmaz tabii bizim basın yazacaktır protein hapları öldürdü diye.
    dnp clen de olabilir oral winstrol danabol de olabilir en basit amino hapı da olabilir ama bunlar illa kalp krizine neden olur diyemeyiz belki o hapı kullanmasa da ölecekti belki koşmasa bile ölecekti
    sonuçta futbolcular bile kalpten gidiyor bazı durumlarda kalp krizi genetik artı kişinin spor geçmişini de bilmiyoruz aniden mi yüklendi uzun süredir mi yapıyordu
    --- Mesaj birleştirildi, 7 Mayıs 2014 ---
    bugün de trafik kazaları oldu en az 5-10 kişi ölmüştür. arabaya binmeyelim mi? allah rahmet eylesin ama her gün bir sürü insan bir sürü sebepten ölüyor.

onur04, fRaNtiCBjK, exsisman ve diğer 1 kişi bunu beğendiniz.
  19. exsisman

exsisman forum Kurdu

Beğenileri:
    774
    Ödül Puanları:
    123
    Yer:
    Almanya
    bugün haberlerde gördüm. Allah rahmet eylesin.

Herkesin kaderi önceden yazilmis. Nerde nasil ölecegimizi kimse bilmiyor. Ölümden kacmayimi düsünüyorsun?

Balboa7 bunu beğendi.
  20. Ferrocu

Ferrocu Üye

Beğenileri:
    18
    Ödül Puanları:
    18
    yeter ya şu biliçsizce kullananlar-steroid kullanıp ölenler ve salonda ölenlere acayip sinir oluyorum vede medyaya.Annem hemen koş koş bak nolmuş senin haplardan kullanmış ölmüş atıyorum onları demeye başladı.2dkka sonra ablam aradı aynı şey.Sonra babam falan en sonunda patladım sövdüm.Medyada daha neden öldüğünü bilmeden haplardan öldü diye haber yapmaya bayılıyo heralde.Bide steroidlede supplementleri aynı tutmaları yokmu.

RoCCo2407, onur04, powerdream ve diğer 4 kişi bunu beğendi.

Sayfayı Paylaş