Spor salonuna yeni baslangic.

Konusu 'Yeni Başlayanlar Bölümü' forumundadır ve nbacıshaquılle tarafından 2 Ağustos 2016 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 2 üye.
  1. nbacıshaquılle

nbacıshaquılle Üye

Beğenileri:
    17
    Ödül Puanları:
    18
    Merhaba arkadaslar dumbell setim var evde gunlere kas gruplarini yayarak dumbella barfiks sinav vs calismalara basladim. Ancak belediyenin ucretsiz olan devasa ve her aleti yesyeni salonu var aylik 120tl isteyen salonlarin 3 4 kati buyuk ve aletler sifir. Yabanci degilim konuya cok videolar izleeim arastirmami yaptim pratik eksigi kalfi artik. Yalniz sunu soracagim mesela pazartesiye kol kasi yazdim orada ha gi aletlerde hangi hareketleri yapmaliyim bunu nasil ogrenirim orada mi yoksa simdidien mi bunu merak ediyorum evde sadece dumbell di orada ise her turlusu var. Bir de hafta ici Bb Hafta sonu yuzme dusunuyorum sizce mantikli mi daha once 3 sene yuzdum.

2. Exdream

Exdream Üye

Beğenileri:
    7
    Ödül Puanları:
    13
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    Samsun
    Makineler ile çalışmak, istenilen kas grubuna daha spesifik etki yapar.Örneğin dumbell should press yapılırken vücut dumbelleri dengelemek adına başka kasları da devreye sokar ancak machine should presste denge sorunu yaşanmayacağı için kaslar daha izole çalışır.Tavsiyem, makineleri ve çalıştırdığı kas grupları hakkında bilgi edinerek teorik altyapını sağlama alman ve buna mukabil bir program hazırlaman.Yüzme konusuna gelince, vg çalışmasından sonra, çok yormayacak 10-15 dakikalık yüzme yapıyorum ve şu ana kadar bir zararını görmedim.

3. nbacıshaquılle

nbacıshaquılle Üye

Beğenileri:
    17
    Ödül Puanları:
    18
    Farklı günde yapmayı düşünüyorum. Doğru diyorsunuz Dumbell Makinelerin yerini tutmaz. Ancak bu teorik biligleri nereden bulabilirim bilmiyorum dumbella ilgili mesela omuz için 5 hareket vardı beşini de yapıyodum şimdi omuz için 20 tane hareket de olabilir hangilerini yapmalıyım falan bu bilgileri nereden bulabilirm ?

4. Exdream

Exdream Üye

Beğenileri:
    7
    Ödül Puanları:
    13
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    Samsun
    Öncelikle serbest ağırlık çalışmak bana kalırsa daha faydalıdır yani makine dumbellden daha iyidir diye birşey yok.Kasların gelişimini takip ederek periyodizasyon yapmalısın.Böylece makine ve serbest ağırlık seçimini ihtiyacına göre yaparsın.
    Dostum halihazırda forumda paylaşılmış olan, eklem ve anatomi bilgi bankasından tut, hareketler ve etki ettiği kas gruplarına kadar envai çeşit bilgi var.Eğer ingilizcen varsa zaten bu işi dünya çapında yapan insanların siteleri blogları vb. var.

Sayfayı Paylaş