spor salonuna yazılmak istiyorum ama...

Konusu 'Yeni Başlayanlar Bölümü' forumundadır ve ladysuin tarafından 10 Temmuz 2013 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 4 üye.
  1. ladysuin

ladysuin Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    11
    arkadaşlar merhaba.ben spor işlerine yeni başladım sizlere birçok sorum olucak şimdiden cevaplarınız için teşekkürler..

öncelikle ben evde spor yapmayı istemiyorum ama çalıştığım yer özel hastane röntgende çalışıyorum. vardiyalı bizim iş ve ayrıca günlük vardiya değişiyor her hafta farklı oluyor karışık yani.
    örneğin bu hafta böyle:
    pazartesi 07.00-15.00
    salı 07.00-15.00
    çarşamba 23.00-07.00
    perşembe izinliyim
    cuma 07.00-15.00
    cumartesi izinliyim
    pazar 07.00-15.00

çevremde sporla ugrasan biri yok...yani spor salonuna yazılsam günde kaç saat salonda durmalıyım? bu şekilde olan nöbet listesine çalışma fırsatı bulabilirmiyim?birde ben bu spor işlerinden anlamıyorum spor salonuna yazılsam ordaki hocalar ilgili oluyormu mesela bugun bunu calıs yarın bunu yap orda yemek olayı felan varmı. yani demek istediğim spor salonundaki hocalar yeni gelmiş biri için nekadar yardımcı olur bu konuda şüphem var
    sizce napıyım yazılmalımıyım bana bi akıl verin lütfen..
    lise zamanı arkadaşla lise3ü bitirdik lise4e geçiyorduk adam 3 ayda öyle bi vücut yapmışkı burdaki üye fotoları bölümünde milletin 6-7aylık dediklerinden bile fazla derecede. benim aram bozuktu yani konusmuyorduk o yüzden soramadım hiç bişey.. yani bende bi nevi kısa zamanda çok iş yapmak istiyorum. dinlenme günlerini es geçebilirim.

eskişehirde yaşıyorum.tavsiye edebileceği spor salonu felan varmı? yada aranızda eskişehirde spor salonu hocası olan vs..

birde mesela dinlenme günü yapmasak yani ben hergün çalışabilirim.bi an önce şu zayıflıktan kurtulmak istiyorum?

bir diğer konu protein ve diğer besin tozu denen şeyler varmış.kesin bi etkisi oluyormu kas gelişiminde? okadar para vericeksek iyi bişey olsun ve kesin sonuç versin bana iyi bi ürün söylermsnz hangisini kullanmam gerek?
    ben cok zayıfım yani iştah sıkıntım var.zorlayabildiğim kadar yemeğe çaışıyorum.ve ayrıca diğer bi husus burda okuyorum günlük onu yiyin bunu yiyin felan diyorlar ama malesef bizim evde bazen bulunmuyorlar...

iki tane 5kiloluk dumbell var ama nereye kadar yani bütün kasları 5 kiloluk dumbell ile çok gec sonuc alırım. en verimli ve erken kas yolu spor salonudur tabiki özel aletlerle çalışmaktır...

Son düzenleme: 10 Temmuz 2013
  2. okirikiflo

okirikiflo Yeni Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    öncelikle bayansanız ayrı bölüm var oraya bakabilirsiniz, protein tozu kol şişirmez bilindiği gibi :lol: antrenman sonrasında vücuttan terle atılan proteini almak içindir o ama 30 gramdan fazlasını alamaz tek seferde direk çöp olur onun yerine 100 gram tavuk yiyebilirsiniz, hepsiburada dan ağırlık sopalarını ve ağırlıkları var ben evde çalışıyorum, merak ettikleriniz varsa sorabilirsiniz

3. ladysuin

ladysuin Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    11
    bayan değilim hocam nerden vardın bu mevzuya. ayrıca asıl sormak istediklerimi cevaplamamışsın konu kaymasın lütfen

4. okirikiflo

okirikiflo Yeni Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    nickin lady, yabancılık çekme diye demiştim, neyi cevaplamamışım söyledim ya gerekenleri neyi merak ediyorsun daha ?

5. ladysuin

ladysuin Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    11
    hocam nöbetlerim bu şekilde spor salonuna yazılmalımıyım sizce. günlük insanlar spor salonunda kac saat duruyor? yeme içme varmı oralarda. hocalar yardımcı oluyormu yeni başlayan kimsenin tanıdığı olmayan kişilere.. ayrıca bi arkadaş 3 aylık yaz tatilinde burdaki insanların 6-7aylık gelişiminden fazla bi kas yapmıs o da ben gibi zayıftı. nasıl yaptı bılmıyorm aram iyi değildi soramadım. ama spor salonuna gttiğini biliyrdm. protein tozuysa toz neyse gereği alayım lütfen kısa zamanda kuratulayım. tek sıkıntım su vardiyalarla spor salonunda yapaiblirimiyim

6. okirikiflo

okirikiflo Yeni Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    spor salonunda kaç saat durmakla ilgili değil bir kas grubu mesela kol kası günde yarım saati geçmemelisin yoksa kas kaybı olur buda halsiz hissetmeni sağlar kaslar çalışarak değil ağırlık çalışarak gelişir :) malesef burası avrupa olmadığı için salon hocaları hep kızlarla konuşuyor yeme içme olmaz onu kendin tamamlamalısın evinde, onlar kas yapmıyor kilo alıyor sonra vücut geliştirme yapmış oluyorlar ;) protein tozuna takma sen, bende dahil sitedeki bir çok kişi evde çalışıyor ağırlık çalışmalarını

7. ladysuin

ladysuin Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    11
    hocam kendim çalşmasnı bılmıyorum o yüzden evde çalşmak istemiyorum yani eminimki herşeyi bilnçsiz yapıyorumdur. yani şöyle anlatıyım

eve geldiğim zaman 12x4 kol
    12x4 göğüs
    10x2 dumbelli yanlara açıp indirme
    10x2 iki dumbellide sırtımda tutup yukarıya kaldırma(arka kas için)
    10x2yada3 karın kası için dumbelleri ayağıma koyup mekik çekmeye çalışıyorum.(artık mekik çekemiyorum kendimi yere atınca kaldıramıyorum bidaha kendimi)

bunları yapıyorum 1-2 şey daha yapıyorumdur ama aklıma gelmiyor. arkadaşlar ben kol ve göğüs kasından önce abdominalleri şişrmek istiyorum. yani belim çok ince karnım içime kaçmış gibi ben göğüs ile karın aynı hizada olsa çok iyi olcak aslında.bana asıl karın için nasıl çalşmam gerektiğini söylermsnz. karın öncelikli bende.
    bakın bu dediğim arkadaşım sadece yaz talinde 3 aylık hali: karın kaslarını anlatabildimmi arkadaşlar

8. okirikiflo

okirikiflo Yeni Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    valla napmak istediğini kendinde bilmiyosun ki :) veya anlatamıyosun bu kişinin boyu kilosuna denk ve 20 kg kaldırıyor, ha kilo almak istiyorsan çok yemek az hareket ayrıca 5 kg lik dumbellarla olmaz

Son düzenleme: 10 Temmuz 2013
  9. ladysuin

ladysuin Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    11
    hocam bu adamla benim boy ve kilom aynıydı yani ikmizde biraz uzunduk ve cok zayıftık herif şun bu halde

10. okirikiflo

okirikiflo Yeni Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    doğrudur kilo almak mesele değil ki, vermek mesele thums:, 3 ay demişsiniz ayrıca hayatı boyunca bu sporla ilgilenenler var örneğin hulk hogan

11. rockybalboa7

rockybalboa7 Üye

Beğenileri:
    4.482
    Ödül Puanları:
    0
    1-çalışma saatlerine bakınca salona gidebilecek zamanın var
    2-spor solonunda çalışma vakti 45 dakika en fazla 1 saat olmalıdır duş alma giyinme vs derken salonda en fazla 1 saat 20 dakika falan kalırsınız
    3-bazı spor eğitmenleri ilgilenirken bazıları ilgilenmez ama sorun değil forumda gerçekten para ile satın alamayacağınız bilgiler mevcuttur ben olsam yeni başlayanlar bölümünden okumaya başlardım ha hareketlerin nasıl yapılacağını gösterirler ama siz yinede internette videoları dikkatlice izleyin
    4- kimisinin genetiği çok iyidir 3-4 ayda gelişim sağlar kimsinin genetiği kötüdür aynı gelişimi 8-9 ayda sağlar tabi düzenli beslenme,antremana olan bağlılık,uyku düzenide gelişimi etkiler yani kilo almak yada vermek için sabırlı olmak şarttır
    5- supplementler mucize ürünler değildir etkiside kişiye göre değişir kimisi %5 verim alır kimisi %10 birde normal beslenme kötüyse hiçbir işe yaramazlar

12. ladysuin

ladysuin Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    11
    hocam gerçekten 45 dakika felan mı yapıyorlar sporu?ozaman yazılırım neden yazılmıyım. ben 3-4 saat yapıyor sanıyorum. ilginç ama insanlar 45 dakikada ne ara kol ne ara karın ne ara göğüs felan çalışıyorlar

13. Destiny

Destiny Üye

Beğenileri:
    69
    Ödül Puanları:
    38
    İstediğin vücuda kavuşmak için önce sabırlı olman gerekiyor. İyi bir beslenme ve sıkı çalışma ile olacak işler bunlar. Protein tozları ek besindir. Eğer yemeklerden yeterli protein'i karşılıyorsan kullanmana gerek yok.

14. rockybalboa7

rockybalboa7 Üye

Beğenileri:
    4.482
    Ödül Puanları:
    0
    bütün kas gruplarını tek günde çalışmıyorsun örneğin 1.gün göğüs biceps 2.gün bacak .3 gün omuz arkakol 4.gün sırt gibi set aralarında dinlenme 1-2 dakikadır oyalanmazsan 45 dakika ile 1 saat arasında antremanın biter ha ısınma soğuma hareketleri dolayısıyla 5-10 dakika daha eklenebilir salonda antreman giyinme duş vs derken maksimum geçireceğin zaman 1 saat 30 dakika falandır yani

Sayfayı Paylaş