spor salonuna ramazan orucu davası

Konusu 'Konu Dışı' forumundadır ve zrb20 tarafından 27 Temmuz 2011 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 4 üye.
  1. zrb20

zrb20 Üye

Beğenileri:
    219
    Ödül Puanları:
    53
    bugün ilginç bir haber okudum forumda paylaşmak istedim..mynet haberden direk kopyaladım..

Spor salonuna 'oruç' davası

İstanbul'da, üyesi olduğu spor salonundan Ramazan'da sözleşmesinin dondurulmasını isteyen iş kadını, talebinin kabul edilmemesi üzerine olayı mahkemeye taşıdı.

Güncelleme:27 Temmuz 2011 09:44
    İş kadını Tuğba Çalkılıç (35), başta Bebek olmak üzere İstanbul'un pek çok yerinde şubesi bulunan ünlü bir spor salonuyla bir yıllık abonelik sözleşmesi imzaladı.

Yıllık ücreti 5 bin lira olan spor salonuyla yaptığı sözleşme sırasında, sözlü olarak Ramazan ayında sözleşmesini dondurma garantisi alan Çalkılıç, geçtiğimiz günlerde bunu hayata geçirmek için kapısını çaldığı spor salonu yetkililerinden olumsuz yanıt aldı. 'ORUCUNU BELGELE' DEDİLER Kendisinden sözleşmenin dondurulması için belge istenen Çalkılıç, soluğu avukatının yanında aldı. Avukat Mahmut Savaş'a, Tüketici Mahkemesi'nde dava açması için yetki veren Çalkılıç, yaşadıklarını şöyle anlattı:

"Burası daha önce de benzer bir sorun yaşadığım bir spor salonuydu. Bunun üzerine başka bir spor salonu ile anlaşmıştım. Eski salonumdan tekrar aranıp, bu konuda garanti verilince yeniden sözleşme imzaladım. Ramazan ayı yaklaşınca bununla ilgili dilekçemi vermek için başvurdum. Bana dondurmanın mümkün olmadığını söylediler. Benden oruçlu olduğuma dair belge getirmemi istediklerinde şoke oldum. Kendilerinden talepleri ile ilgili yazılı bir belge alıp, avukatıma başvurdum. Özgürlüğümü kısıtlamaya kimsenin hakkı yok."

Çalkılıç'ın avukatı Mahmut Savaş ise, "Böyle bir davanın daha önce açıldığını sanmıyorum. Bir spor salonuna, din hürriyeti ile alakalı ilk davayı biz açacağız. Alınacak kararın çok dikkat çekici olacağı kanaatindeyim" dedi.
    .hbr_fb_paylas { text-indent:-9999px; display:inline-block; width:98px; height:28px; background:url(http://img3.mynet.com/haber/fb_btn.jpg) no-repeat; cursor:pointer; border:none; margin-left:10px; } .hbr_twt_paylas { text-indent:-9999px; display:inline-block; width:98px; height:28px; background:url(http://img3.mynet.com/haber/twt_btn.jpg) no-repeat; cursor:pointer; border:none; margin-left:10px; }

2. ARSON

ARSON Üye

Beğenileri:
    1.618
    Ödül Puanları:
    103
    Meslek:
    V.G.F. 1.Kademe Antrenör
    Yer:
    MERSİN
  3. alistanblue

alistanblue Üye

Beğenileri:
    23
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    ticaret
    Yer:
    İstanbul
    ilginç bir habermiş gerçekten, salonun alay eder gibi oruç tutulduğuna dair belge istemesi üyelerini ne kadar ciddiye aldığını gösteriyor, üstelik yıllık 5000 lira gibi bir salona göre uçuk bir ücret almasına rağmen ki bu ayda yaklaşık 420 lira yapar...

4. jimraynor

jimraynor Üye

Beğenileri:
    961
    Ödül Puanları:
    123
    Meslek:
    Endüstri Mühendisi
    Yer:
    Antalya
    Klasik zengin şubeleri olan büyük spor salonlarının yaptığı saçmalık. Antalya'da da böyle bir yer var. Hasta olduğunda heyet raporu istiyorlar. Heyet raporu o kadar zor alınan bir rapor ki anlatamam. Senin için doktorlar toplanacakmış karar vereceklermiş. 1 ay dondursa ne olacak müşteriyi kaybetmeyelim diye düşüneceklerinden müşteriye zorluk çıkarmayı bir halt sanıyorlar. Tamam bazı kötü niyetli çok insan var zırt pırt dondurmak isteyen başkasına devretmek isteyen vs. Bende esnafım insanları iyi bilirim.

Kesin üyeler 3 gün ben geliyorum 4 günde kardeşim gelse olur mu falan diyorlardır.Yada 1 ay ara diyip başlayıp 1hafta sonra tekrar 1 ay ara vercem diyenler falan filan.

Sonuç olarak sözleşme yapılması lazım örneğin 6 aylık üyelere toplam 30 gün 12 aylık üyelere toplam 60 gün dondurma hakkı diye. İşte bu dondurma günü 2'den fazlaya bölünemez gibisinden yazı yazıp sözleşme başta imzalatılmalı. Müşteri ister oruç tutsun ister sakatlansın isterse de canı istemesin limitli dondurma hakkına sahip olmalı bence...

Sayfayı Paylaş