Spor salonuna başlamış bulunmaktayım

Konusu 'Yeni Başlayanlar Bölümü' forumundadır ve Hakan.98 tarafından 14 Ocak 2015 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 4 üye.
  1. Hakan.98

Hakan.98 Üye

Beğenileri:
    3
    Ödül Puanları:
    18
    Merhaba arkadaşlar yaşım 17 boyum 1.71 kilomda 82 Yaklaşık olarak 1 aydır kendimi diyete soktum. Sabahları sadece 1 dilim tam buğday ekmeği yiyorum öğlenleri okulda geçtiği için okulda tabıldot yemek yiyorum ekmeksiz ve yağsız yemekleri tercih ediyorum. Akşamları ise evde ne yemek çıkıyoorsa abartmadan yiyorum yemek yağlı ise yağını herhangi bişeye emdirerek yiyorum. Abur cubur vs yemeden sadece haftada bir okulda tatlı çkıyo o ve canım isterse hafif bi çikolata yiyorum başka bişe yok. Ayrıca bu diyete başlamadan önce kilom yaklaşık 85-86 geliyordu 1 ay sonunda 82 kilo oldugumu gördüm. Farkın normal mi az mı çok mu oldugunu bilmiyorum. Spor salonuna başladım Bugün 2. günüm 1 gün arayla gelmemi söyledi. Spor salonuna gittiğimde 6 km/s yarım saat yürüş koşu yapıyorum genellikle yürümem 3 km civarı kendimi hazır buldugumda arada koşuyorum 9 - 12 km/s arası daha sonra body e geçiyorum tabi bunların hepsi bi hoca eşliğinde ilk 5 kilo ağırlık kaldırdım daha sonra ise bacak arka kol göğüs baldır kaslarını harekete geçiren aletlerden 1 veya 2. kademede kaldırdım daha sonra ise bisiklet yapıp çalışmayı sonlandırdım. Şu anda bile çalıştığım bölgelerde sıkılık gerginlik hissediyorum. Asıl sorun sanki ben gün içinde çok yediğimi hissetmem tokluk verdiği için yulaflı büskivi aldım ama hangi öğünden kısıp onu yemem gerektiği hakkında teredtüdlerim var.

2. HouseMafia

HouseMafia Üye

Beğenileri:
    34
    Ödül Puanları:
    38
    Sadece az beslenerek sağlıklı bir şekilde kilo veremezsin. Protein alımını biraz arttırman gerekiyor. Kahvaltını da biraz daha zenginleştirmen gerektiğini düşünüyorum.

3. Hakan.98

Hakan.98 Üye

Beğenileri:
    3
    Ödül Puanları:
    18
    EK: BUGÜN 2. GÜNÜMDÜ GİTTİM AMA AĞIRLIK KALDIRMADI SADECE KOŞU BİSİKLET MEKİK VE TWİST BENZERİ Bİ HAREKET YAPTIM
    --- Mesaj birleştirildi, 14 Ocak 2015 ---
    Yanlış belirtmişim özür diliyorum sabahları kahvaltı ile 1 dilim tam buğday ekmeği yiyorum. Kahvaltıyı da genellikle 1 bardak süt ile beraber yapıyorum

4. HouseMafia

HouseMafia Üye

Beğenileri:
    34
    Ödül Puanları:
    38
    Kilo vererek kas kazanmaya çalışmak zordur. Şimdilik kas kütlesi kazanmaya değil kilo vermeye çalışmalısın ama bu sırada da kaslarını da fazla zorlamamak şartıyla çalıştırmalısın, kilo verip kas gelişimine ağırlık verdiğin zaman zorluk çekmeyesin.

5. Hakan.98

Hakan.98 Üye

Beğenileri:
    3
    Ödül Puanları:
    18
    --- Mesaj birleştirildi, 14 Ocak 2015 ---
    Peki anormal bi durum varmı bugün ağırlık çalışmamamda yoksa beni boşladılarmı

6. HouseMafia

HouseMafia Üye

Beğenileri:
    34
    Ödül Puanları:
    38
    Haftanın iki ya da üç günü temel hareketleri yapsan yeterli olacaktır.

7. RahatSporcu

RahatSporcu Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    0
    Aga 1 gün arayla gelmek saçma değilmi 2 gün olan birisinin ben valla 2,5 ayımdan sonra 1 gün gidip 1 gün gelmeme yapıyodum

8. Hakan.98

Hakan.98 Üye

Beğenileri:
    3
    Ödül Puanları:
    18
    İlk başladığında hergün mü gidiyodun?

9. mtbowded2

mtbowded2 Üye

Beğenileri:
    76
    Ödül Puanları:
    38
    Bu şekilde yağ yerine kas kaybına uğrarsın. Düşük karbonhidrat diyetini araştır derim. Low carb olarakta geçiyor.

Sayfayı Paylaş