Spor salonuna başladığımdan beri 2 kilo aldım!

Konusu 'Bayanlara Özel - Beslenme & Diyet' forumundadır ve Pelloosshh tarafından 9 Temmuz 2015 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 5 üye.
  1. Pelloosshh

Pelloosshh Üye

Beğenileri:
    22
    Ödül Puanları:
    18
    Meslek:
    Üniversite Öğrencisi
    Tekrardan merhabalar arkadaşlar;

Eyll ayının ortasında yurtdışına eğitim için gideceğimden dolayı üç aylık bir spor salonu üyeliğine kayıt olmuş bulunmaktayım.
    Boyum 1.72 kilomda 68.5 tu
    Ancak 2 hFtadır spor salonuna gittiğimden beri tam tamına 2 kilo almış bulunmaktayı m :(
    Spor programım genelde 25 dakika koşu, body building hareketleri ( aletlerle kol bacak hareketleri) çarpı üç tekrar ile, en sonda ya 60 dakika pilates ya da 15 dakika eliptik bisiklet yapıyorum. 1.30 ile 2 saat aralığında süren sporumda genelde 750-900 arası kalori yakıyorum (kalori ölçer saatkullanıyorum)
    Spordan sonra genelde protein bazlı besleniyorum; somon ve diğer balık çeşitleri veya250-300 gr tavuk göğüs ile yanında zeytinyağlı taze fasülye tüketiyorum. (Veya ona benzer zeytinyağlı sebze yemekleri)
    Önceden spor geçmişim var evde hep kardiyo yapıyordum ve genelde 1300 kaloriyi aşmıyordum ancak spor salo una başladığımdan beri 1600 kalori alıyorum.
    Benim hedefim KİLO VERMEK, kilo almak değil :( sizce bu şekilde yemeğe devam edersem kilo alır mıyım? Yoksa kalori alımımı azaltmalı mıyım?
    Ayrıca spor salonuna gittiğimden beri en az 110 gr protein tüketiyorum... Çok mu yoksa kabul edilebilen bir tüketim mi?
    En son olarak 65 kilo olmak istiyorum ama olamıyorum bir türlü... (Hazıran ayı boyunca sınav döneminde olduğumdan doöayı biraz fazla kalori tüketip daha az hareket ettim.)

Gerçektenyardımınıza ihtiyacım var!
    Bana şöyle uzun, güzel ve yardımcı olacak bir şekilde cevap verirseniz beni çok mutlu edersiniz!
    Şimdiden çok ama çok teşekkür ederim!

2. Pelloosshh

Pelloosshh Üye

Beğenileri:
    22
    Ödül Puanları:
    18
    Meslek:
    Üniversite Öğrencisi
    Kimse yardım etmeyecek mi :(

3. sinus

sinus Üye

Beğenileri:
    37
    Ödül Puanları:
    28
    tartiya fazla aldanma. Görünüs olarak nasil? SIKILASMA varmi? Vucudun suda tutmus olabilir. Onun icin hergün tartilmana gerek yok, bende günden günde 2-3 kg oynuyor. Ayrica bodybuilding egz. devam et dogru yoldasin

batuhancaa, Pelloosshh ve derin_aker bunu beğendi.
  4. Pelloosshh

Pelloosshh Üye

Beğenileri:
    22
    Ödül Puanları:
    18
    Meslek:
    Üniversite Öğrencisi
    Görünüş olarak evet bir sıkılaşma var, kaslarım (özellikle kol) belirginleşmeye başladı...
    Ancak önceden belirttiğim gibi kilo almak istemiyorum ondan dolayı bazı şeyleri değiştirmeli miyim?

elezar bunu beğendi.
  5. sinus

sinus Üye

Beğenileri:
    37
    Ödül Puanları:
    28
    hayir gerek yok

6. Jsoul

Jsoul Üye

Beğenileri:
    5
    Ödül Puanları:
    3
    Verilen boy kilo ölçüleri ve yaptığınız çalışmaları, aldığınız kalori ve protein miktarına göre değerlendirmek, herkes için stabil sonuçlar doğuramıyor aslında. Şuan ki BMH değeriniz nedir eğer ölçtürme şansı bulursanız bir bakın derim. (boy kilo yaş faktörleri kullanılarak hesaplanan değil) Aldığınız kalori miktarı vücudu dirence yöneltecek kadar az değil ama yağ bazlı kilo almanızı sağlayacak kadar da ekstrem görünmüyor.
    Tüm bunların dışında, tartı yerine belirli aralıklarla yağ kas yüzdelerini ölçtürüp bunları baz almanız bence daha sağlıklı. Malum, yağ ve kas tartıda aynı gelmiyor :)
    E tabi birde , 1 kilo kas 2.7 lt ' ye yakın su tuttuğu gerçeği var.
    Özetle , sıkılaşma ve yağ ölçümlerinde azalma görüyorsan dert etme.

derin_aker, elezar ve Pelloosshh bunu beğendi.
  7. dextermorgen

dextermorgen Üye

Beğenileri:
    77
    Ödül Puanları:
    28
    Meslek:
    gazi üniversitesi - kamu yönetimi
    Yer:
    ankara
    eline dumbell aldığın andan itibaren kesinlikle tartıya bakmaman gerekir. tek bakman gereken yer ayna. sana tavsiyem en az iki hafta arayla belirli bir yerde aynı pozda fotoğraf çek ve kıyasla. daha sıkı bir vücut olduktan sonra kilonun ne önemi var. Mesela ben spora başladığımda 63 kg dım. yılların emeğı ve şuan 86 kg oldum. ama eskiye göre kıyaslanmaz bi fark var. son bir tavsiye koşu bandı bence boşa zaman kaybıdır. illada yapıcam diyosan bisiklet tavsiye ederim. kolay gelsin

GT-N7100 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

derin_aker ve Pelloosshh bunu beğendi.
  8. Pelloosshh

Pelloosshh Üye

Beğenileri:
    22
    Ödül Puanları:
    18
    Meslek:
    Üniversite Öğrencisi
    Cevaplarınız içiin çok teşekkür ederim !!! :) Kafamdaki soru işaretlerini kaldırdınız :)
    Peki nasıl bir beslenme tarzı edinmeliyim? İster istemez günde 120 gr karbonhidrat alıyorum sizce bu gramaj fazla mı yoksa makul mü?
    Veya neler yapmalıyım?
    Tekrar teşekkür ediyorumcevap veren herkese :D

9. elezar

elezar Üye

Beğenileri:
    528
    Ödül Puanları:
    103
    Meslek:
    Kamu Yönetimi Mezunu
    Yer:
    Ankara
    Bunu sen bilebilirsin kac kilosun yasam tarzin nasil hareketli bir isin mi var bunlar onemli antremanlarina komplex hareketlere yer verirsen ve cardio yaparsan hatlarinin daha belli olacahina ve ayni zamanda ayna ve tartinin da istedigin gibi olacagina inaniyorum

10. Pelloosshh

Pelloosshh Üye

Beğenileri:
    22
    Ödül Puanları:
    18
    Meslek:
    Üniversite Öğrencisi
    Öncelikle Haziran ayının sonunda liseden mezun oldum, klasik bir öğrenci yaşantım vardı : 8 saat okul = oturma eve gelince 65 dk cardio yapıyordum.
    Temmuz başından beri spor salonuna yazıldım 1.30 cardio (koşu, eliptik bisiklet vs...) 40 dakika ya pilates ya da body building hareketleri uapıyorum. Spor salonu dışında yine aktif bir yaşantım var genelde pek oturmayı seven bir insan değilimdir, evde sürekli ayakta durur yürüyüşler yaparım... Kısacası orta hareketliyimdir evde

Complex hareket derken biraz daha açıklayıcı olabilşrseniz sevinirim :)

11. elezar

elezar Üye

Beğenileri:
    528
    Ödül Puanları:
    103
    Meslek:
    Kamu Yönetimi Mezunu
    Yer:
    Ankara
    O zaman karbonhidratinizi zamana birakin eger 3 hafta sonundaki degisimden memnun dehilseniz 20 gr daha karbi düşürüp aldiginiz yagi 8 10 gram arttrabilirsin kompleksten kastim deadlift squat ve kettlebel dumbel yada barlari kullanarak yapabileceginiz birden cok kas grubunuzu devreye sokabileceginiz egzersizlerden bahsediyorum

Pelloosshh bunu beğendi.
  12. Jsoul

Jsoul Üye

Beğenileri:
    5
    Ödül Puanları:
    3
    Günlük 1600 kcal aldığını düşünürsek, 120g karbonhidratla bu kalorinin yaklaşık 3 te 1 ini karbonhidratlardan almış oluyorsun. (1 gr carbo= 4 kalori hesabıyla)
    Yalnız, karbonhidratların türevini kas glikojen hesaplamaları ve egzersizlerdeki süreklilik yüzünden olabildiğince kompleks karbonhidratlardan karşıla ve egzersiz öncesi tüket. Laktoz, fruktoz gibi basit şekerlere dönüşen karbonhidratlar, insülin direnciyle ilgili sorun yaşatır çünkü bir süre sonra.

Pelloosshh ve elezar bunu beğendi.
  13. Pelloosshh

Pelloosshh Üye

Beğenileri:
    22
    Ödül Puanları:
    18
    Meslek:
    Üniversite Öğrencisi
    Hepinizin yaptığı yorumlar sayesinde resmen aydınlandım diyebilirim :) :D
    Lütfen daha fazla tavsiye vermek veya yorum yapmak isterseniz seve seve dinlemek isterim!
    --- Mesaj birleştirildi, 13 Temmuz 2015 ---
    Hepinizin yaptığı yorumlar sayesinde resmen aydınlandım diyebilirim :) :D
    Lütfen daha fazla tavsiye vermek veya yorum yapmak isterseniz seve seve dinlemek isterim!

Sayfayı Paylaş